خانه / مشاوره یادگیری Reading / شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس چیست؟

شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس چیست؟

شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس چیست؟Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Feb 23Rating: 5.0

عنوان مقاله: شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس چیست؟

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه ی این مقاله: شما می توانید با شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس آشنا شوید.

پیشنهاد تیک لرن۲۴: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون آیلتس می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه فرمایید.

 

مقدمه شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس

بخش ریدینگ آیلتس یکی از چالش برانگیز ترین بخش های آزمون آیلتس می باشد. یکی از چالش هایی که داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس با آن مواجه هستند این است که نمی توانند متن های بخش ریدینگ را با سرعت مطالعه کنند. از این رو ممکن است نتوانند سوالات را به خوبی پاسخ دهند.

این چالش و دیگر مشکلاتی که زبان آموزان در زمینه ریدینگ آیلتس با آن روبرو می شوند، گروه آموزش زبان انگلیسی را بر این وا داشت که شما را با چند تا از موثر ترین شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس آشنا کند.

 

شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس

  1. انتظار نداشته باشید که تمام کلمات را بفهمید!

یکی از باور های غلط زبان آموزان این است که فکر می کنند باید تمام لغات موجود در متن ریدینگ را بدانند. در صورتی که این عقیده باعث می شود تا از کسب نمره بالا در ریدینگ آیلتس باز بمانند.

اگر معنی کلمه ای را در متن متوجه نمی شوید، اصلا نترسید! حتی افراد انگلیسی زبان هم معنی بعضی از این کلمات را نمی دانند. اما روش هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها معنی این کلمات را بفهمید!

یکی از شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس این است که معنی لغاتی را که نمی دانید را حدس بزنید! شاید بپرسید چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما می توانید با خواندن جملات قبل و بعد آن کلمه، معنی کلی آن را حدس بزنید. در ریدینگ آیلتس اغلب لغاتی استفاده می شود که داوطلبان معنی تمام آن ها را نمی دانند. بنابراین حدس زدن می تواند کمک شایانی به شما در حین آزمون کند.

اگر می خواهید این مهارت را در خود ایجاد کنید، باید بسیار تمرین کنید! تنها راه این که بتوانید معنی کلمات جدید را به درستی حدس بزنید این است که متن های زیادی بخوانید و با ماهیت متون آشنایی بیشتری پیدا کنید.

  1. حین مواجهه با سوالات سخت اعتماد به نفس خود را از دست ندهید!

سوالات بخش ریدینگ آیلتس دارای سطح دشواری متفاوتی است. یعنی معمولا سوالات از آسان به سخت قرار داده شده است. بنابراین هر چه بیشتر پیش بروید، ممکن است با سوالات سخت تری مواجه شوید! بیشتر شرکت کنندگان آزمون آیلتس در حین روبرو شدن با سوالات سخت، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و دیگر نمی توانند روی سوالات تمرکز کنند.

اما یکی از شیوه های تقویت ریدینگ آیلتس این است که در حین آزمون، اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و با آرامش به سوالات جواب دهید. هم چنین باید توجه داشته باشید که بعضی از این سوالات برای نمره های بالاتر طراحی شده است. یعنی اگر شما می خواهید در بخش ریدینگ آیلتس، نمره ۶ یا ۷ دریافت کنید، نیازی نیست که به همه ی سوالات پاسخ دهید. زیرا بعضی از این سوالات مخصوص نمراتی همچون ۸ و ۹ است و جواب دادن به آن ها می تواند کار بسیار سختی باشد.

  1. جواب ها را در انتها وارد پاسخنامه نکنید!

یکی از بزرگترین اشتباه هایی که زبان آموزان مرتکب می شوند این است که وارد کردن جواب ها به پاسخنامه را به آخر آزمون موکول می کنند! در زمان انتهایی آزمون، شما کمی استرس خواهید داشت و ممکن است در وارد کردن پاسخ ها اشتباه کنید. هم چنین گاهی اوقات زمان کافی برای انجام این کار ندارید!

بنابراین بهترین توصیه این است که پاسخ هر سوال را درست در لحظه ای که آن را حل کردید وارد کنید. این گونه دیگر نه استرس خواهید داشت و نه با کمبود زمان مواجه خواهید شد.

 

  1. پاسخنامه ها را قبل از آزمون بخوانید!

یکی دیگر از اشتباه های جبران ناپذیری که شرکت کنندگان آزمون آیلتس مرتکب می شوند این است که هیچ آشنایی با برگه پاسخنامه آزمون آیلتس ندارند. به همین دلیل زمانی که این برگه را می بینند، شوکه شده و استرس خاصی به آن ها وارد می شود.

هر بخش از آزمون آیلتس دارای پاسخ نامه خاصی می باشد. اگر با این پاسخنامه ها و طرز پر کردن آن ها آشنایی نداشته باشید، قطعا در حین آزمون با مشکل مواجه خواهید شد.

پس بهترین کار این است که این پاسخنامه ها را تهیه کنید. این پاسخنامه ها در اینترنت قابل دسترسی هستند. آن ها را دانلود کرده و از استاد خود بخواهید تا طرز وارد کردن جواب ها را به شما توضیح دهد.

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

تقویت ریدینگ انگلیسی

چگونه مثل سوپ جو ریدینگ انگلیسی را قورت دهیم؟ (آپدیت ۹۸)

ریدینگ انگلیسی یکی از مهم ترین بخش های زبان انگلیسی است که بسیار هم سخت است. این مقاله که به همراه ویدیو مشاور استاد است یاد میدهد چگونه ریدینگ را قورت دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *