خانه / مقالات مشاوره ای / تفاوت آزمون اف سی ای با آیلتس در چیست؟

تفاوت آزمون اف سی ای با آیلتس در چیست؟

تفاوت آزمون اف سی ای با آیلتس در چیست؟Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Dec 22Rating: 5.0

دسته مقالات: مشاوره زبان انگلیسی
درجه اهمیت اجرای روش پیشنهادی: بسیار بالا
پس از مطالعه و اجرای این مقاله : در این مقاله ما  به بررسی تفاوت آزمون های FCE با IELTS می پردازیم و شما بعد میتونید با آگاهی کامل یکی از این مدارک رو بگیرید.

Hello every body,how are you today? This is Mostafa EsnaAshari from Tiklearn 24 studio

تفاوت آزمون های FCE با IELTS

سلام عرض میکنم به همه عزیزانی که صدای منو میشونید. امیدوارم هر جایی که هستید. دارید متن من رو تویه ماشین میخونین  یا سره کارید یا تویه خونه نشستید.حتما حالتون خوب باشه.امروز درباره تفاوت آزمون های اف سی ای و آیلتس صحبت میکنیم. تویه پادکست های قبلی در مورد این صحبت کردیم که آزمون اف سی ای اصلا چی هستش؟ماهیتش چی هستش؟ تویه پادکست قبلی صحبت کردیم اگر بخواهیم باید جه کاری انجام بدهیم.تو این پادکست به این می خواهیم بپردازیم که کدوم بهتر اف سی ای یا آیلز؟ تفاوت آزمون های اف سی ای و آیلتس؟ چرا ما اف سی ای را کمتر از آیلز شنیدیم؟

 

تفاوت آزمون های اف سی ای و آیلتس

 

تفاوت آزمون های FCE با IELTS 

ببینید من یک مثالی که برایه بچه ها میزنم این هستش که (آیلتس مثل یک خطکش ۳۰ سانتی هستش که هر چند اگر بخواهم دقیق یک خط کشه از ۲۳۰ تا۱۵۰ یا ۷۰ درجه انگلیسی شما رو می سنجه.)

آیلتس یک آزمونه که شما می توانید از ۴ یا از b1 بگیرید تا ۹ یعنی c2. اما FCE این طوری نیست. FCE شما رو از b1 و b2 و c1 میسنجه.

FCE نمیتونه به شما c2 انگلیسی رو بده یعنی اون آزمون انقدر سخت نیست که بخواهد کسی که Ielts 9 رو داره بتونه از این آزمون ۹ رو بگیره شما نهایت نمره ای که میتونین از اون بگیرید c1 هستش. اما اگر شما دنبال مهارت c2 می گردید می تونین آزمونه سی ای ایرو بدید که ذرباره ان بعدا صحبت خواهیم کرد پس یکی از فرق هایه آزمونه کنبریج با آزمون های Ielts اینکه آزمونه Ielts یک دونه هستش اما آزمون های کنبریج ۳ تا هستند مانند:pte ، Ket اما ازمون های هستند برای بزرگ سالان که ما بیشتر درباره ان ها صحبت می کنیم ازمون های Fce ، cpa در سطح بزرگ سالان b1 و b2 و c1 و c2 هستند.

بیاید درباره بحث مالیشم صحبت کنیم یک نکته ای اینجا بگم که آزمون های Fce تو ایران خیلی وقته که برگزار نمیشه دقیق تر بگم از ۲ آبان ساله پیش برگزار نمی شود آزمون های کمبریج یونور سی تی تو ایران برگزار نمی شود.

 

تفاوت آزمون های اف سی ای و آیلتس

 

تفاوت آزمون های FCE با IELTS : هزینه هر کدام چقدر است؟

قیمتی از آن در ایران در دسترس نمی باشد اما آخرین باری که آزمون برگذار شد آزمون اف سی ای ۳۵۰ هزار تومان میشه گفت اگر دلار اون موقع ۳ هزار تومان بگیریم میتونیم بگیم حدودا ۱۰۰ دلار اما الان تو ایران برگزار نمیشه. و این یک مشکله پس یکی از فرق های دیگه ی FCE و IELTS اینکه FCE دیگه تو ایران برگزار نمیشه و شما میتوانید تویه کشور های دیگر آزمون بدهید.

اما از کجا بفهمیم که اون کشور اون نمایندگی رو داره که ما بتوانیم در آن کشور آزمون بدهیم؟ به همین راحتی میتوانید بروید و نمایندگی داریم یا نه که متاسفانه نداریم. find and exam center بزنید بخش https://www.cambridgeenglish.org بروید به سایت یعنی داشتیم تا مهر سال پیش اما الان نداریم تنها راهش اینکه بروید به ترکیه و کشور های دیگه با ارمنستان و ازمون FCE رو بدهید. FCE احتمالا قیمتی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد و IELTS قیمتی بین ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان هستش.

 

تفاوت آزمون های اف سی ای و آیلتس

 

 

کدوم بهتر FCE یا IELTS؟

نکته بعدی اینکه IELTS تاریخ انقضا داره ولی FCE آزمونی هستش که مادام العمر شما اون رو دارید و نکته بعدی اینکه شما تویه IELTS می توانید نوع مدرک c1 یا C2 رو بگیرید اما تویه FCE نهایت میتوانید مدرک c1 رو اخذ کنید و اینم از پادکست بعدی که درباره تفاوت FCE و آزمونی IELTS صحبت کردیم.

 

چرا ما FCE را کمتر از IELTS شنیدیم؟

یک نکته دیگر خودتون واقفید آزمون های FCE شناخته تر نیستند نسبت به IELTS خیلی بیشتر شناخته شده و آن به خاطر مقبولیت که دانشگاه ها و اینکه آن فقط یک آزمونه و نیاز نیست سه تا آزمون بدهیم به این آزمون CAE و CPE شناخته شده باشند اما FCE شناخته شده نیست و اینم از تفاوت IELTS و FCE که که امروز براتون توضیح دادم و امیدوارم براتون مفید بوده باشه و شما رو به خدایه بزرگ میسپارم.

یادتون نره سایت مارو به دوستان خود معرفی کنید و خودتون به سایت ما سر بزنید. 

 

برای بررسی سطح a1 و a2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای  مقایسه نمرات آیلتس با سطوح اف سی ای کلیک کنید. 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی چقدر در پیشرفت ما موثر خواهند بود؟ (آپدیت ۹۸)

آیا استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی باعث پیشرفت ما خواهند شد؟ برای یاد گیری زبان انگلیسی با استفاده از گوشی های همراه خود باید چه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *