خانه / مقالات مشاوره ای / سطح a1 و a2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

سطح a1 و a2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

دسته مقالات: مشاوره زبان انگلیسی
درجه اهمیت اجرای روش پیشنهادی: بسیار بالا
پس از مطالعه و اجرای این مقاله : در این مقاله با چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها و سطح a1 و a2 زبان انگلیسی در این سیستم آشنا خواهیم شد. در پایان می توانید به صورت رایگان از بخش تعیین سطح بر اساس آزمون های زبان انگلیسی کمبریج در سایت ما استفاده کنید.

Hello everybody. How are you today? This is Mustafa Esnaashary from tiklearn24 studio. Today I want to tell you a little bit about cefr or CEFR.

سلام عرض میکنم به همه عزیزانی که دارن صدای منو میشنون. اثنی عشری هستم از استودیو ی تیک لرن ۲۴ . امروز این افتخار رو دارم که با شما کمی در مورد cefr یا لِوِل های معروف اروپایی باهاتون صحبت بکنم. شاید این لِوِل ها رو شنیده باشید و معنای اون ها رو بدونید. اما بیاید با هم یه نگاه خیلی جامع تری به این لِوِل های انگلیسی بندازیم و این رو یاد بگیریم که اگه کسی به ما میگه شما لِوِل b2 هستید یا لِوِل a1 هستید این چه معنایی داره؟

در این مقاله ما فقط سطح a1 و a2 زبان انگلیسی را بررسی می نماییم.

وقتی ما میگیم یه نفر لول a1 یعنی چند ساعت درس خونده؟ و این مژده رو هم بهتون بدم که ما توی سایت تیک لرن ۲۴ یکی از بخش هایی که برای تعیین سطح گذاشتیم بخش تعیین سطح بر اساس آزمون های زبان انگلیسی کمبریج و بر اساس سایت کمبریج هست که به شما دقیق ترین تعیین سطح رو ارائه میکنه و اون تعیین سطح هم بر اساس همین شش لول اروپایی هست. خب بریم یه نگاهی بندازیم به این که اصلا این لول ها چی هستند؟ چه معنایی دارند؟

 

چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

خب اول از همه من بگم که این cefr مخفف Common European Framework of Reference for Languages هست. یعنی اون شاکله و اون غالبی که ارزیابی سطح زبان آموزان نه فقط در انگلیسی بلکه در تمام زبان های اروپایی طراحی شده و استفاده میشه. cefr بین سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ پایه ریزی شده. یعنی خیلی از پیدایشش نمیگذره .دور و بر بیست و بیست و خورده ای سال و این نشون میده که جدید ترین و به روز ترین سیستم تعیین سطح در دنیاست.

 

آزمون های زبان انگلیسی کمبریج

خب بریم ببینیم این cefr چی رو به ما میگه؟ مثلا من میگم خب شما تعیین سطح سایت تیک لرن ۲۴ رو انجام میدید و به شما میگیم شما رو در سطح a1 تعیین سطح کردیم. یعنی چی؟ یعنی کسی که سطح a1 هست چه کاری رو میتونه انجام بده؟

 

a1 level در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) 

خب بریم اولین کاری که یک دانش آموزی که سطح a1  هستش و میتونه انجام بده رو با هم بررسی کنیم. میگیم که :

He or she Can understand and use familiar everyday expressions and very basic phrases aimed at the satisfaction of needs of a concrete type.

میگه کسی که a1 داره میتونه از اصطلاحات روزمره مثل سلام احوالپرسی و در حدی که بتونه نیاز هاش رو برطرف بکنه میتونه استفاده کنه و ازشون بهره بگیره. پس این کسی که سطح a1 و میتونه این کار ها رو انجام بده. دومیش میگه که :

Can introduce themselves and others and can ask and answer questions about personal details such as where they live, people they know and things they have.

میتونن به راحتی در مورد دارایی هایشون افرادی که می شناسند و میتونند خودشون و دیگران رو به هم معرفی کنند.

And next one we have Can interact in a simple way provided the other person talks slowly and clearly and is prepared to help.


با کسی که طرف مقابل شماست میتونه به راحتی صحبت کنه اما یه شرطی داره و شرطش اینه که اون طرف آماده کمک کردن به شما باشه و بخواد که با شما آرام و به وضوح صحبت کنه. یعنی وقتی که شما دارید فیلمی رو می بینید ما انتظار نداریم از کسی که سطح a1 هست بتونه با یه native speaker به راحتی صحبت کنه. به شرطی که اون native speaker  قصد کمک داشته باشه و بخواد یه خورده ای آروم تر صحبت کنه.

 

a2 level در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) 

بریم سراغ a2 و ببینیم که کسی که a2 هست چه توانایی هایی داره؟ میگیم کسی که سطح a2 هست و elementary هست میتونه:

Can understand sentences and frequently used expressions related to areas of most immediate relevance (e.g. very basic personal and family information, shopping, local geography, employment).

پس کسی که a2 هست میتونه جملاتی که خیلی رایج هستند رو متوجه بشه مثل چیز هایی که پرسونال و شخصی هستند در مورد خانواده خرید عرضم به خدمت تون مکان ها و چیزایی که جملات پیچیده تری از سطح a1 هست و میتونه این ها رو متوجه بشه. اما در مورد communication و در مورد speaking میگیم کسی که سطح elementary a2 هست :

Can communicate in simple and routine tasks requiring a simple and direct exchange of information on familiar and routine matters.

میتونه به راحتی و توی تسک های روزمره اون منظورش رو برسونه و تبادل اطلاعات کنه با اون موقعیت های روز مره و daily که براش اتفاق میوفته و در آخرین بخش میگیم که :

Can describe in simple terms aspects of their background, immediate environment and matters in areas of immediate need.

و میتونه توضیح بده در مورد محیط. میتونه محیط رو توصیف بکنه و اون نیاز های اولیه اون چیز هایی رو که داره رو میتونه در موردشون صحبت بکنه. خب پس سطح a1 و a2 زبان انگلیسی  رو با هم صحبت کردیم.

در مقالات بعدی به بررسی سطوح B و C میپردازیم.

 

برای بررسی سطح b1 و b2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای بررسی سطح c1 و c2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای  مقایسه نمرات آیلتس با سطوح اف سی ای کلیک کنید. 

 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟ ( آپدیت اسفند ۹۷‌ )

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟ ( آپدیت اسفند ۹۷‌ )Reviewed by یاسر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *