خانه / مقالات مشاوره ای / سطح a1 و a2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) (آپدیت ۹۸)

سطح a1 و a2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) (آپدیت ۹۸)

سطح a1 و a2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Jul 23Rating: 5.0

عنوان مقاله: سطح a1 و a2 زبان انگلیسی

دسته مقالات: مشاوره ای

 پس از مطالعه و اجرای این مقاله : در این مقاله با چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها و سطح a1 و a2 زبان انگلیسی در این سیستم آشنا خواهیم شد. در پایان می توانید به صورت رایگان از بخش تعیین سطح بر اساس آزمون های زبان انگلیسی کمبریج در سایت ما استفاده کنید.

پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره یادگیری زبان انگلیسی کسب کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه کنید.

 

مقدمه سطح a1 و a2 زبان انگلیسی

 دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم لحظات خوبی را سپری کرده و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید. امروز در یکی دیگر از مقالات آموزشی می خواهیم درباره نکاتی صحبت کنیم که می تواند به شما در زمینه شناخت سطح خود کمک کند. 

امروز می خواهیم درباره CEFR یا همان سطح های معروف زبان انگلیسی در اروپا صحبت کنیم. ممکن است تا حالا اسم این سطح ها را شنیده باشید. اما امروز می خواهیم نگاه جامع تری به این سطح ها بیاندازیم. اگر می خواهید سطح زبان انگلیسی خود را به خوبی بشناسید به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. 

 

در این مقاله ما سطح سطح a1 و a2 زبان انگلیسی را بررسی خواهیم کرد

وقتی که می گوییم یک نفر سطح A1 دارد به این معناست که می دانیم این فرد چند ساعت زبان مطالعه کرده است. در حقیقت سطح هر فرد نشان دهنده تعداد ساعت هایی است که آن شخص زبان انگلیسی مطالعه کرده است. در ادامه شما را بیشتر با این مفهوم آشنا می کنیم. 

ما در سایت تیک لرن ۲۴ فرم تعیین سطحی قرار داده ایم که با استفاده از آن می توانید سطح زبان انگلیسی خود را متناسب با سطوح اروپایی بسنجید. 

 

 چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

قبل از هر چیزی می خواهم بگویم کلمه ی CEFR  مخفف COMMON EUROPEAN FRAMEWORK OF REFERENCE FOR LANGUAGE می باشد. یعنی شاکله و غالبی که برای ارزیابی سطح زبان آموزان در تمامی زبان های اروپایی سراحی شده است و مورد استفاده قرار می گیرد. CEFR در بین سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ پایه ریزی شده است. این به این معناست که این سیستم جدیدترین و به روز ترین سیستم تعیین سطح در جهان است. 

 

آزمون های زبان انگلیسی کمبریج

حالا می خواهیم بگوییم معنای سطوح موجود در CEFR چیست؟ یعنی اگر کسی سطح B2 دارد چند ساعت درس خوانده است؟

 

LEVEL A1 در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) 

الان می خواهیم توانایی های زبان آموزی که سطح A1 دارد را بررسی کنیم. چنین فردی می تواند:

از اصطلاحات روزمره همانند سلام و احوالپرسی در حد رفع نیاز استفاده نماید. 

به راحتی درباره دارایی های خودش و افرادی که می شناسد صحبت کند.

می تواند خودش و دیگران را به بقیه معرفی کند.

 البته این به ضرطی امکان پذیر است که طرف مقابل بتواند به چنین فردی کمک کند. یعنی فرد مقابل کاملا حرفه ای باشد و بتواند در سطح A1  با چنین کسی صحبت کند. پس انتظار نمی رود که کسی با سطح زبان انگلیسی A1 بتواند فیلم های انگلیسی زبان را تماشا کرده و آن ها را به خوبی متوجه شود. 

 

LEVEL A2 در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) 

حالا می خواهیم توانایی های فردی را بررسی کنیم که در سطح A2 قرار دارد. چنین فردی می تواند:

جملات رایج را به خوبی متوجه شود.

درباره خرید کردن و مکان های مختلف و موضوعاتی که کمی از سطح A1 پیچیده تر هستند صحبت کند.

به راحتی تبادل اطلاعات کند و با دیگران ارتباط برقرار کند. 

محیط اطراف خود را به خوبی توصیف کند. 

 

برای بررسی سطح b1 و b2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای بررسی سطح c1 و c2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای  مقایسه نمرات آیلتس با سطوح اف سی ای کلیک کنید. 

 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

منابعی مناسب برای روان صحبت کردن در آزمون آیلتس (آپدیت ۹۹)

در این پست گروه آمورش زبان تیک لرن ۲۴ ، منابعی برای روان صحبت کردن در آزمون آیلتس را به شما عزیزان معرفی می کند تا با اعتماد بنفس در این آزمون شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *