خانه / مشاوره یادگیری Reading / تقویت ریدینگ آیلتس با ۶ کلید طلایی (آپدیت بهمن ۹۷)

تقویت ریدینگ آیلتس با ۶ کلید طلایی (آپدیت بهمن ۹۷)

تقویت ریدینگ آیلتس با ۶ کلید طلایی (آپدیت بهمن ۹۷)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Jan 30Rating: 5.0

موضوع مقاله: تقویت ریدینگ آیلتس

دسته مقاله: مشاوره ای

مدت زمان مطالعه مقاله: ۵ دقیقه

 

""</p

 

درباره آزمون آیلتس چه فکر می کنید؟ آیا از روش های تقویت ریدینگ آیلتس اطلاع دارید؟

خیلی از افراد فکر می کنند که بخش ریدینگ آیلتس سخت ترین بخش آزمون آیلتس است. بله درست است. آنها فکر می کنند این بخش از مکالمه و نوشتن هم سخت تر است.

برای گرفتن نمره خوب در این بخش باید سریع عمل کنید و روی متن تمرکز داشته باشید. باید روی جواب های ممکن برای هر سوال تمرکز کنید.

اما روش هایی هم هستند که استفاده از آنها تقویت ریدینگ آیلتس را در پی خواهد داشت.

 

چه چیز هایی را باید درباره قسمت ریدینگ و روش های تقویت ریدینگ آیلتس بدانید؟

 

""</p

 

این بخش سه متن دارد که باید همه آنها را بخوانید.

برای هر بخشِ ریدینگ آیلتس سوال های متفاوتی وجود دارد و برای پاسخ دادن به آنها فقط ۶۰ دقیقه مهلت دارید.

ممکن است تا کنون چنین متن هایی را دیده باشید. در این آزمون چیز هایی که از شما خواسته می شود به شرح زیر می باشند:

 

درست و غلط

سوال های چند گزینه ای

متصل کردن

پر کردن جا خالی

کامل کردن جملات

جواب های کوتاه

کامل کردن گفتگو یا مکالمه

آیا می دانید برای تقویت ریدینگ آیلتس باید چه کار کنید تا بتوانید بهترین جواب ها را انتخاب کنید؟

 

اولین نکته تقویت ریدینگ آیلتس: از زمان به نفع خود استفاده کنید!

""</p

 

پاسخ های خود را در پاسخ نامه بنویسید. وقتی که وارد محل برگزاری امتحان می شوید دو چیز به شما داده می شود. یکی دفترچه سوالات و یکی هم پاسخ نامه. پاسخ نامه مهم ترین چیزی است که شما دارید زیرا تمام جواب های شما در آن مستند خواهد شد. اگر جواب ها را در دفترچه سوالات بنویسید هیچ نمره ای کسب نخواهید کرد زیرا فقط جواب های داخل پاسخ نامه را حساب خواهند کرد.

بیشتر دانش آموزان وقت خود را با نوشتن جواب ها در دفترچه سوالات هدر می دادند. آنها این کار را می کردند و سپس جواب ها را به پاسخ نامه انتقال میدادند. بیشتر این دانش آموزان در انتها برای نوشتن جواب ها در پاسخ نامه زمان کم می آوردند و نمره زیادی را از دست می دادند. تصور کنید که چقدر بد است که جواب ها را بدانید ولی آنها را در مکان درست ننوشته باشید!

پس ما به شما پیشنهاد می کنیم که جواب ها را از همان ابتدا در پاسخ نامه بنویسید تا زمان کم نیاورید. دفترچه را در مکانی قرار دهید که به راحتی بتوانید آنرا بخوانید و پاسخ نامه را هم باید جایی بگذارید تا بتوانید به آسانی در آن چیزی بنویسید.

 

دومین نکته تقویت ریدینگ آیلتس: سوال های سخت را برای آخر بگذارید!

 

""</p

با اختصاص دادن زمان برای سوال های سخت فقط وقت خود را تلف کرده اید. در این صورت نمی توانید سوال های آسان را هم به خوبی پاسخ دهید و زمانتان هم تمام خواهد شد. این مورد می تواند باعث از دست رفتن زمان آزمون ریدینگ آیلتس شود.

اگر جواب درست و قطعی هر سوالی را نمی دانید آنرا رها کنید. در این صورت می توانید روی سوالاتی تمرکز کنید که جواب های آنرا میدانید. اگر برایتان زمانی باقی ماند می توانید برگشته و به سوال های سخت تر جواب دهید.

قطعا رعایت این نکته باعث بالا رفتن نمره شما در بخش ریدینگ آیلتس می شود.

قبل از این که متن را بخوانید سوال ها را چک کنید. وقتی که خواندن را شروع می کنید باید سوال ها را خوانده باشید و آنها را در ذهن خود داشته باشید. اگر این کار را نکنید باید متن را بخوانید و سراغ سوال ها ر رفته و دوباره متن را بخوانید و به این صورت زمان ریدینگ آیلتس از بین می رود. در این صورت وقت زیادی را مصرف کرده اید. خواندن دوباره متن نیاز به زمان زیادی دارد. برای این که بتوانید به همه سوال ها جواب دهید باید در مصرف زمان صرفه جویی کنید. قبل از این که متن را بخوانید به سوال ها نگاهی بیاندازید تا بدانید که باید دنبال چه اطلاعاتی باشید.

در خانه متن های زیادی را بخوانید.

این بهترین روش است تا با استفاده از آن در مصرف زمان در جلسه امتحان آیلتس و ریدینگ آیلتس صرفه جویی کنید. شما قبل از این که امتحان دهید می توانید با آن آشنا شوید تا در هنگام امتحان از دیدن سوال ها شوکه نشوید. با انجام این تمرین می توانید نقاط ضعف و قوت خود را بهتر بشناسید و به تقویت ریدینگ آیتلس خود کمک کنید.

 

سومین نکته تقویت ریدینگ آیلتس: متن را با دقت بخوانید!

 

""</p

برای تقویت ریدینگ آیتلس, وقتی که می خواهید به یک سوال پاسخ دهید مطمئن شوید که همه جزییات را با دقت می خوانید.

بیشتر سوال ها ممکن است شبیه هم باشند. پس برای این که بتوانید بدون دردسر به آنها پاسخ دهید باید قبل از امتحان به اندازه کافی تمرین کرده باشید. در بخش ریدینگ آیلتس در متن ها جزییات خاصی وجود دارند و مهم هستند و باید به آنها توجه داشته باشید. ما در این جا سه تا از جزییات مهم را برای شما توضیح داده ایم که می توانند مهم باشند:

سوالات درست و غلط: وقتی که گزینه درست را انتخاب می کنید باید همه جمله درست باشد. بعضی از سوال ها هم می توانند انحرافی باشند. برای مثال دارای برخی مشخصات درست باشند ولی بعضی از جزییات آنها درست نیستند. بنابراین این گزینه درست نیست.

سوال های چند گزینه ای: روی گزینه ای که استفاده کرده اید خط نکیشد. این می توانید به سرعت عمل شما کمک کند ولی در عین حال می تواند باعث اشتباه کردن هم شود. به جای این کار هر گزینه را دوباره بخوانید و ببینید برای کدام سوال مناسب تر است. در این صورت شما این شانس را دارید که اشتباه های خود را درست کنید.

پر کردن جا های خالی:در بخش ریدینگ آیلتس مطمئن شوید که از تعداد کلمات مناسب استفاده می کنید و از حد نمی گذرید و این یکی از نکات تقویت ریدینگ آیلتس میباشد.

 

چهارمین نکته تقویت ریدینگ آیلتس: مهارت های اسکن کردن خود را تقویت کنید!

 

""</p

اسکن کردن یک متود در خواندن است که به شما کمک می کند تا اطلاعات را سریع تر پیدا کنید. وقتی که می خواهید متنی را اسکن کنید نباید آنرا به صورت کلمه به کلمه بخوانید. شما باید متن را به صورت نسبتا سریع بخوانید. نباید برای خواندن جزییات بی اهمیت توقف کنید زیرا در این صورت وقت خود را هدر می دهید. این متود می تواند برای فهمیدن اطلاعات کلی و مهم مفید باشد. برای این که بتوانید اطلاعات بیشتری از متن بگیرید باید آنرا همراه با تمام جزییات بخوانید.

 وقتی که می خواهید منظور یک متن را بفهمید باید بدانید که هر پاراگراف به شما چه می گوید. در هر پاراگراف فقط یک هدف وجود دارد که آن هم معمولا در جملات اولیه پاراگراف می آید. پس دیگر نیازی نیست که آنها را با جزییات بخوانید زیرا بیشتر این جزییات برای پاسخ دادن به سوالات ضروری نیستند.

کجا می توانیم جمله پاراگراف را پیدا کنیم؟

جمله پاراگراف که معمولا هدف آنرا بیان می کند معمولا در ابتدای پاراگراف می آید. اما گاهی اوقات هم ممکن است در انتهای جمله واقع شود. پیدا کردن آن نمی تواند کار سختی باشد. زیرا معمولا این جملات اتفاقات آینده را بیان می کنند.

اسکن کردن می تواند به شما کمک کند تا کلمات کلیدی و اعداد را راحت تر پیدا کنید و این مهارت قطعا تقویت ریدینگ آیتلس شما را در بر خواهد داشت.

 

پنجمین نکته تقویت ریدینگ آیلتس: برای گرفتن نمره بالا در آیلتس با کلمات راحت باشید!

 

""</p

اگر به کلمه ای که آنرا نمیدانید رسیدید نباید بترسید.

حتی افراد حرفه ای هم همه کلماتی را که می شنوند را یاد ندارند. دلیل آن هم این است که بیشتر کلمات ممکن است در فهمیدن منظور یک متن نقشی نداشته باشند.

به یادداشته باشید که این امتحان کلمات نیست!

در این آزمون شما اجازه ندارید از دیکشنری استفاده کنید ولی این نباید برای شما مشکل بزرگی باشد. اگر بخواهید هر کلمه ای را که میبینید را در دیکشنری پیدا کنید وقت زیادی را هدر داده اید. پس در خانه وقتی که در حال تمرین کردن هستید هم نباید از آن استفاده کنید. در هنگام تمرین کردن باید از دیکشنری فراموش کنید. ابتدا تمرین ها را کامل کرده و سپس می توانید از دیکشنری استفاده کنید.

باید سرعت خواندن خود را افزایش دهید. حتی اگر کلمه ای را در یک جمله بلد نیستید باز هم باید معنی و مفهوم آن جمله را متوجه شوید.

اگر می خواهید دایره کلمات خود را بهتر کنید می توانید از نمونه سوال های آیلتس استفاده کنید. در این تست ها می توانید کلمات کاربردی زیادی پیدا کنید که باعث تقویت ریدینگ آیتلس شما خواهد شد.

تا جایی که می توانید کلمه یاد بگیرید اما اگر کلمه ای را هم یاد نداشتید نباید بترسید.

 

ششمین نکته تقویت ریدینگ آیلتس: سرعت خواندن خود را بیشتر کنید!

 

""</p

برای انجام دادن این کار فقط یک روش وجود دارد. آن هم این است که بیشتر بخوانید. هر چه بیشتر بخوانید می توانید سریع تر بخوانید.

باید متن های انگلیسی را بخوانید و به سوال های آن جواب دهید تا در تقویت ریدینگ آیتلس موفق شوید. هر دفعه که شروع به خواندن کردید سعی کنید این کار را سریع تر انجام دهید. این تمرین روشی مفید برای تقویت ریدینگ آیلتس می تواند مناسب باشد.

 

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با تقویت ریدینگ آیلتس کسب کنید لطفا با ما در تماس باشید.

همچنین برای اصلاح و بهتر شدن مقالات میتوانید پیشنهاد ها و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

برای مشاوره آنلاین رایگان کلیک کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت برنامه ای خاص خودتان را برایتان ارسال کنند تا به سطحی عالی در زبان انگلیسی برسید. 

برای بررسی روش آموزش زبان نصرت و مقایسه آن با روش گروه آموزش زبان تیک لرن ۲۴ کلیک کنید.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی چقدر در پیشرفت ما موثر خواهند بود؟ (آپدیت ۹۸)

آیا استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی باعث پیشرفت ما خواهند شد؟ برای یاد گیری زبان انگلیسی با استفاده از گوشی های همراه خود باید چه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *