خانه / مقالات مشاوره ای / سطح c1 و c2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

سطح c1 و c2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

دسته مقالات: مشاوره زبان انگلیسی
درجه اهمیت اجرای روش پیشنهادی: بسیار بالا
پس از مطالعه و اجرای این مقاله : در این مقاله با چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها و سطح c1 و c2 زبان انگلیسی در این سیستم آشنا خواهیم شد. در پایان می توانید به صورت رایگان از بخش تعیین سطح بر اساس آزمون های زبان انگلیسی کمبریج در سایت ما استفاده کنید.

 

سلام عرض میکنم به همه عزیزان. اثنی عشری هستم از استودیو ی تیک لرن ۲۴ . امروز این افتخار رو دارم که با شما کمی در مورد cefr یا لِوِل های معروف اروپایی باهاتون صحبت بکنم. در مقاله های قبلی با سطوح و لول های A و B آشنا شدیم. در این مقاله با سطح c1 و c2 زبان انگلیسی آشنا شده و نگاه خیلی جامع تری به این لِوِل های انگلیسی خواهیم داشت و این رو یاد می گیریم که اگه کسی به ما میگه شما لِوِل c2 هستید هستید این چه معنایی داره؟

وقتی ما میگیم یه نفر لول c1 یعنی چند ساعت درس خونده؟ و این مژده رو هم بهتون بدم که ما توی سایت تیک لرن ۲۴ یکی از بخش هایی که برای تعیین سطح گذاشتیم بخش تعیین سطح بر اساس آزمون های زبان انگلیسی کمبریج و بر اساس سایت کمبریج هست که به شما دقیق ترین تعیین سطح رو ارائه میکنه و اون تعیین سطح هم بر اساس همین شش لول اروپایی هست. 

 

c1 level در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها:

حالا میریم سطح c1. خب

Can understand a wide range of demanding, longer clauses, and recognize implicit meaning.

میتونه یک رنج بسیار گسترده ای از متون های سخت کلاز های طولانی رو متوجه بشه و معنی شون رو دریافت کنه.

Can express ideas fluently and spontaneously without much obvious searching for expressions.

میتونه با راحتی حتی بدون این که زحمتی بکشه برای پیدا کردن لغات صحبت کنه.

Can use language flexibly and effectively for social, academic and professional purposes.

یعنی میتونه به راحتی زبانش رو با انعطاف بسیار زیاد و با بازده خیلی خوب برای موقعیت های اجتماعی موقعیت های آکادمیک و موقعیت های تخصصی و اهداف تخصصی استفاده کنه. نکته بعدی که داریم میگیم

Can produce clear, well-structured, detailed text on complex subjects, showing controlled use of organizational patterns, connectors and cohesive devices.

وقتی که میخواد یه متنی رو بنویسه توی بخش رایتینگ نوشتن میتونه خیلی واضح بنویسه خیلی structure های زیبا و خاص  و با ساختار خیلی خوبی بنویسه. و میتونه روی موضوعات خیلی مختلفی مانور بده. و میتونه متن ها رو به هم وصل کنه. پس میگیم از خصوصیت های کسی که c1 داره . و میریم سراغ profession level or master level  یعنی تسلط بر زبان انگلیسی. که معادل نه و حتی من به شوخی میگم به دانش آموزان ده آیلتس یعنی خیلی سطح بالا از انگلیسی رو شامل میشه.

 

سطح c1 و c2 زبان انگلیسی

 

c2 level در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها

خب ببینیم کسی که c2 داره چیکار میتونه بکنه.

Can understand with ease virtually everything heard or read.

میتونه هر چیزی که گفته بشه یا خونده بشه رو بدون هیچ مشکلی یاد بگیره و بفهمه.

 

Can summarize information from different spoken and written sources, reconstructing arguments and accounts in a coherent presentation.

میتونه به راحتی اطلاعاتی رو از متن ها، گفتار ها و نوشته ها خلاصه کنه. میتونه گزارش ها رو خیلی قشنگ به هم وصل کنه و اجراشون کنه و بتونه در مورد اون ها صحبت کنه. و در اخر

Can express themselves spontaneously, very fluently and precisely, differentiating finer shades of meaning even in the most complex situations.

میتونه حتی در سخت ترین شرایط، سخت ترین متن هایی که بهش میدن رو، به راحتی اول این که معنی هاش رو متوجه بشه و در مورد صحبت کردن میتونه به راحتی فی البداهه خیلی دقیق بدون هیچ اشتباهی مکالمه داشته باشه.

در این مقاله سطح c1 و c2 زبان انگلیسی نیز بررسی شد. در آخرین بخش از این سری به مقایسه نمرات آیلتس با سطوح اف سی ای خواهیم پرداخت.

 

 

برای بررسی سطح a1 و a2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای بررسی سطح b1 و b2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای  مقایسه نمرات آیلتس با سطوح اف سی ای کلیک کنید. 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟ ( آپدیت اسفند ۹۷‌ )

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟ ( آپدیت اسفند ۹۷‌ )Reviewed by یاسر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *