خانه / مقالات مشاوره ای / سطح b1 و b2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

سطح b1 و b2 زبان انگلیسی در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR)

دسته مقالات: مشاوره زبان انگلیسی
درجه اهمیت اجرای روش پیشنهادی: بسیار بالا
پس از مطالعه و اجرای این مقاله : در این مقاله با چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها و سطح b1 و b2 زبان انگلیسی در این سیستم آشنا خواهیم شد. در پایان می توانید به صورت رایگان از بخش تعیین سطح بر اساس آزمون های زبان انگلیسی کمبریج در سایت ما استفاده کنید.

 

سلام عرض میکنم به همه عزیزان. اثنی عشری هستم از استودیو ی تیک لرن ۲۴ . امروز این افتخار رو دارم که با شما کمی در مورد cefr یا لِوِل های معروف اروپایی باهاتون صحبت بکنم. در مقاله قبلی با سطوح و لول های a1 و a2 آشنا شدیم. در این مقاله با سطح b1 و b2 زبان انگلیسی آشنا شده و نگاه خیلی جامع تری به این لِوِل های انگلیسی خواهیم داشت و این رو یاد می گیریم که اگه کسی به ما میگه شما لِوِل b2 هستید هستید این چه معنایی داره؟

وقتی ما میگیم یه نفر لول b1 یعنی چند ساعت درس خونده؟ و این مژده رو هم بهتون بدم که ما توی سایت تیک لرن ۲۴ یکی از بخش هایی که برای تعیین سطح گذاشتیم بخش تعیین سطح بر اساس آزمون های زبان انگلیسی کمبریج و بر اساس سایت کمبریج هست که به شما دقیق ترین تعیین سطح رو ارائه میکنه و اون تعیین سطح هم بر اساس همین شش لول اروپایی هست. خب بریم یه نگاهی بندازیم به این که اصلا این لول ها چی هستند؟ چه معنایی دارند؟

 

b1 level در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها:

بریم سراغ b1 یعنی کسی که intermediate هست. میگیم کسی که اینترمدییته :

Can understand the main points of clear standard input on familiar matters regularly encountered in work, school, leisure, etc.

میتونه اون صحبت هایی که میشه توی یه محیطی که استاندارده مثل کار و مدرسه و اون چیزهایی که خیلی informal نباشه رو میتونه متوجه بشه.

Can deal with most situations likely to arise while travelling in an area where the language is spoken.

میتونه با خیلی نیاز هایی که توی مسافرت داره روبرو بشه و از پس اون ها بر بیاد. پس این کسی که به b1 رسیده اگر میبینید هنوز توی مسافرت ها تون مشکل دارید توی هتل توی هواپیما توی تاکسی گرفتن توی جایی رفتن شکایت کردن موقعی که میرید هتل و اتاقی رو میگیرید و اتاق تون مشکلی داره پس بدونید هنوز تو سطح b1  رسیدن کار دارید. خب

Can produce simple connected text on topics that are familiar or of personal interest.

میتونه جملات ساده و جملاتی که به هم وصلن در مورد اون موضوع هایی که خودش دوست داره. ببین مثلا ما نمیگیم موضوع های خیلی خاص مثل موضوع های علمی موضوع هایی که خودش دوست داره و به اون علاقه منده و دانشی در موردشون داره. نکته بعدی میگیم که

Can describe experiences and events, dreams, hopes and ambitions and briefly give reasons and explanations for opinions and plans.

میتونه تجربه ها، اتفاقات و آرزو هاش رو توضیح بده. و خیلی کوتاه در موردشون دلیل بده و علت بده و بگه که چرا ارزوش اینه که این کار رو انجام بده. خب این از سطح b1 پس کسی که میتونه این کار ها رو انجام بده ما میگیم از توانایی و سطح b1 برخورداره.

 

سطح b1 و b2 زبان انگلیسی

b2 levels در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها

بریم سراغ b2 یا upper intermediate.  

Can understand the main ideas of complex text on both concrete and abstract topics, including technical discussions in their field of specialization.

پس میگیم کسی که b2  هست میتونه معنا و مفهوم اون متن رو بفهمه. چه متن ملموس باشه و چه انتزاعی. حتی در مورد بحث های تکنیکی و بحث های تخصصی در مورد اون زمینه تخصصی که خودش داره. 

Can interact with a degree of fluency and spontaneity that makes regular interaction with native speakers quite possible without strain for either party.

میگه میتونه که با نسبت خوبی به راحتی با  native ها صحبت بکنه. و میتونه نیازش رو برطرف کنه. و در اخر میگیم که

Can produce clear, detailed text on a wide range of subjects and explain a viewpoint on a topical issue giving the advantages and disadvantages of various options.

تاپیک ها و انشا ها، فواید و مضرات و موارد بسیاردیگر برای بچه هایی که b2 میخونن رایجه و ما ازشون میخوایم که در مورد نظراتشون بنویسن توی تاپیک های گسترده ای باید بتونن این کار رو انجام بدن.

در این مقاله سطح b1 و b2 زبان انگلیسی رو بررسی کردیم. در مقاله بعدی به سطح a1 و a2 زبان انگلیسی بررسی خواهیم کرد.

 

 

برای بررسی سطح a1 و a2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای بررسی سطح c1 و c2 زبان انگلیسی کلیک کنید.

برای  مقایسه نمرات آیلتس با سطوح اف سی ای کلیک کنید. 

 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟ ( آپدیت اسفند ۹۷‌ )

چگونه استاد زبان انگلیسی خود را انتخاب کنیم؟ ( آپدیت اسفند ۹۷‌ )Reviewed by یاسر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *