خانه / مشاوره یادگیری vocabulary / آموزش لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی (آپدیت ۹۸)

آموزش لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی (آپدیت ۹۸)

آموزش لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Dec 5Rating: 5.0

عنوان مقاله: آموزش لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی

دسته مقالات: آموزشی

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با چند روش درباره یادگیری لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی آشنا شده و این لغات را بهتر و موثر تر یاد بگیرید. 

پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره یادگیری زبان انگلیسی کسب کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید. 

امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم درباره آموزش لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی صحبت کنیم. شما در این مقاله آموزشی می توانید با روش هایی درباره یادگیری لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژیآشنا شوید. اگر می خواهید لغت های زبان انگلیسی را بهتر و موثر تر یاد گرفت و از آن ها در مکالمات روزمره خود استفاده نمایید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. 

هر روز که می گذره وابستگی انسان به تکنولوژی بیشتر میشه. انقدر زیاد که نبود اون حتی برای لحظه غیر قابل تصوره. 

امروز میخوایم درباره یادگیری لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی صحبت کنیم. در این جا ما چند تا از لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی رو برای شما فراهم کردیم که با یادگیری اون ها میتونید زبان خودتون رو تقویت کنید. 

 

لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی

 

برای رفتن به صفحه جزوات آموزش مکالمه زبان انگلیسی کلیک کنید. 

 

In this part I’m going to provide you with some collocations regarding the topic of technology and the impacts of it in our lives.

امروزه تکنولوژی تاثیر بسزایی در زندگی انسان ها دارد. به طوری که نمی توانیم مدت زیادی از تلفن های هوشمند، ساعت ها، تلویزیون و سایر تکنولوژی ها دور بمانیم. به همین دلیل این که بتوانیم نیاز های خود در این زمینه را بر طرف کنیم، باید بتوانیم به خوبی در این مورد صحبت کنیم. یکی از چالش هایی که زبان آموزان امروزه با آن روبرو هستند صحبت کردن درباره تکنولوژی است. ما امروز در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه می توانید در این باره به خوبی صحبت کنید. 

با توجه به این که تکنولوژی امروزه تاثیر زیادی در زندگی ما داره، ما تصمیم گرفتیم تا در این بخش چند تا از لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی رو به شما معرفی کنیم.

The first one Is: Advanced technology

 

لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی

 

لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی: تکنولوژی پیشرفته

For example, in, this globalize world we are living in the era of advanced technology. Another example would be: there are instances which show the problems with improved in advance technology or the solution for one problem with the help of technology is giving rise to another problem.

در این دنیا ما در حال زندگی در عصر تکنولوژی پیشرفته هستیم. مثال های زیادی وجود دارند که نشان میدهند استفاده از تکنولوژی پیشرفته میتواند برای ما درد سر هایی را نیز به همراه داشته باشد. برای مثال استفاده کردن از تکنولوژی های پیشرفته برای حل مسائل روزمره زندگی، علاوه بر مزیت ها میتواند مشکلاتی را نیز در بر داشته باشد.

The next one is: increased technology

لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی: افزایش تکنولوژی

Every part of our daily life is related to technology in one or other way. When compared with older days we are having better facilities with the help of increased technology.

همه ی بخش های زندگی روزمره ما به هر طریقی که شده به تکنولوژی وابسته است. در مقایسه با گذشته، امروزه ما امکانات بیشتری در اختیار داریم و افزایش تکنولوژی میتونه به ما در کارامون کمک کنه.

Another collocation that you can use is: development of technology

لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی: توسعه تکنولوژی

The development of technology is not confined to anyone’s sector and different sectors of society.

 

Next one: leverage the power of technology 

لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی: قدرت اهرم تکنولوژی

Leverage the power of technology is a common and at the same time at a really sophisticated collocation you can use once talking or writing about technology.

For example, as more of the population moves to cities we will need to leverage the power of technology to nourish the world and protect the planet.

قدرت اهرم تکنولوژی یک عبارت بسیار رایج و در عین حال علمی است که می توانید از آن در نوشتن متن های مربوط به تکنولوژی استفاده نمایید.

The meaning of word leverage is: to use something that you already have in order to achieve something new or better.

To understand the meaning of leverage I’m going to give you another example. We can gain a market advantage by leveraging our network of partners.

And the last one is: environment friendly technology

لغات انگلیسی مربوط به تکنولوژی: تکنولوژی های مفید برای محیط زیست

We are trying for more environmentally friendly automobile technology, which will have less impact on the environment when compared with the present technology.

ما به دنبال تهیه اتومبیل هایی هستیم که برای محیط زیست مناسب باشند. این اتومبیل ها میتوانند تاثیر منفی کمتری نسبت به اتومبیل های امروزه در محیط زیست داشته باشند.

 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

یادگیری لغات انگلیسی برای آزمون آیلتس

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با روش های صحیح یادگیری لغات انگلیسی آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.