خانه / مقالات مشاوره ای / افزایش نمره آیلتس با چند روش ساده (آپدیت ۹۸)

افزایش نمره آیلتس با چند روش ساده (آپدیت ۹۸)

افزایش نمره آیلتس با چند روش ساده (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید یاسر موسوی on Dec 5Rating: 5.0افزایش نمره آیلتس با چند روش ساده

عنوان مقاله: افزایش نمره آیلتس

 دسته مقالات: آموزشی

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با چند تا از روش های افزایش نمره آیلتس آشنا شده و از آن ها در جهت بهبود نمره آیلتس خود استفاده نمایید. 

 پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید با روش های بیشتری برای افزایش نمره آیلتس آشنا شوید می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه فرمایید.

 

 

مقدمه افزایش نمره آیلتس

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید.

امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم درباره روش های افزایش نمره آیلتس صحبت کنیم. امروزه نمره آیلتس دغدغه بزرگ بسیاری از زبان آموزان است. خیلی از آن ها نمی توانند نمره ی مد نظر خود را کسب کنند. بنابراین دنبال روش ها و متود هایی هستند که بتوانند با استفاده از آن ها نمره خود را افزایش دهند. گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله آموزشی قصد دارد تا شما زبان آموزان عزیز را با چند تا از روش های افزایش نمره آیلتس آشنا سازد و به شما در زمینه آزمون آیلتس کمک کند. 

شاید مکالمه کردن در آیلتس کار آسانی به نظر بیاید. اما گفتن این آسان است. (it’s easier said than done)

وقتی که می خواهید با فردی مکالمه کنید نگران خواهید بود و شاید نتوانید به خوبی پاسخ دهید. مخصوصا اگر در امتحان بخواهید با کسی صحبت کنید و برای این مکالمه نمره دریافت کنید.

اگر دارید خود را برای یک آزمون زبان انگلیسی آماده می کنید ممکن است کمی نگران باشید.

این امتحان ها می توانند چالش برانگیز باشند و هم چنین برای آینده شما بسیار مهم هستند.

آزمون آیلتس هم دقیقا همین طور است.

خوشبختانه ما برای شما روش هایی تهیه کرده ایم که می توانید با استفاده از آن ها افزایش نمره آیلتس خود را تضمین کنید.

 

 افزایش نمره آیلتس: آرامش خود را حفظ کنید

هر چقدر بیشتر نگران باشید، بدتر به سوال ها جواب خواهید داد. برای تضمین کردن افزایش نمره آیلتس نباید استرس داشته باشید. اگر استرس داشته باشید سوال ها برایتان سخت خواهد شد و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید.

لذا پروژه افزایش نمره آیلتس شما با چالش روبه رو خواهد شد. در این صورت استفاده کردن از کلمات و به کار بردن گرامر ها برای رساندن یک مفهوم برای شما طاقت فرسا خواهد بود.

برای این که به چنین مشکل هایی بر نخورید باید خودتان را کنترل کنید و به خودتان بگویید من می توانم.

افزایش نمره آیلتس

 

به یاد داشته باشید که کسی که از شما امتحان می گیرد می خواهد به شما کمک کند و می خواهد شما راحت باشید. نوع سوال ها و آزمون هم به همین شیوه طراحی شده است. یعنی ابتدا از شما سوال های ساده و پایه پرسیده می شود. معمولا این سوال ها در مورد خانواده و موضوع های ساده است.

اگر می خواهید افزایش نمره آیلتس داشته باشید باید بتوانید خودتان را کنترل کنید.

فقط باید بدانید که تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سوال ها پاسخ دهید.

در سوال های پایانی امتحان گیرنده از شما سوال های پیچیده تری می پرسد. در این جا ممکن است موضوع سوالات برای شما خیلی آشنا نباشد. دوباره باید آرامش خود را حفظ کنید. لبخند بزنید و سعی کنید جواب های عاقلانه ای را ارائه دهید. تصور کنید در حال گفتگو با فرد مورد علاقه خود هستید و نباید به چیز های بد فکر کنید.

 

 افزایش نمره آیلتس: باید پیش بینی هرچیزی را بکنید

آیا برای اولین باری است که در آزمون آیلتس شرکت می کنید؟ آیا می خواهید بدانید که در قسمت مکالمه چه نوع سوال هایی از شما پرسیده می شود؟

بعضی از دانش آموزانی که حتی چند بار در این آزمون شرکت کرده اند هم نوع سوالات را نمی دانند. این اشتباه بزرگی است.

اگر نوع سوالات را بدانید نصف راه را رفته اید. وقتی که نوع سوالات را بدانید انتظار سوال های سخت و نا آشنا را خواهید داشت برای همین روی این سوال ها کار می کنید تا بتوانید بهتر به آنها جواب دهید.

 

 

ما در این جا چند سوال را آورده ایم که باید جواب آنها را بدانید.

زمان پاسخ دهی قسمت مکالمه چقدر است؟

آزمون چند بخش دارد؟

هر بخش شامل چه چیز هایی است؟

کدام قسمت های از دانش زبانی من به چالش کشیده می شود؟

چه کسی به من نمره می دهد؟

 

برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود جهت شرکت در آزمون آیلتس می توانید مقاله های زیر را مطالعه کنید.

۱-  چگونه بهتر است تقویت اسپیکینگ آیلتس انجام شود؟

۲-  مشاوره لیسنینگ آیلتس از صفر تا ۱۰۰

 افزایش نمره ایلتس: فقط به سوالات پاسخ دهید.

وقتی که سوال ها شروع می شود سعی کنید فقط جواب های مربوط ارائه دهید. از ارائه توضیحات اضافی پرهیز کنید. سعی کنید بهترین جواب ها را در ذهن خود پیدا کنید و فقط آنها را بگویید. نباید هر چیزی که به ذهنتان می رسد را بگویید. هم چنین باید به ساختار جملات خود هم توجه داشته باشید.

برای این که بتوانید برای جواب دادن کمی فکر کنید باید روش های این کار را یاد داشته باشید. نباید در جواب هیچ سوالی بگویید نمی دانم. برای این که بتوانید برای خود کمی زمان بسازید می توانید از این جملات استفاده کنید:

 

 

آه این سوال سختی است باید کمی به آن فکر کنم ولی فکر می کنم جواب من این باشد…….

مممم این سوال را دوست داشتم سوال مهمی بود برای جواب آن باید بگویم…..

وقتی که دارید از این جملات از قبل طراحی شده استفاده می کنید باید به جوابی که می خواهید بگویید فکر کنید. این روش یکی از تکنیک های خوب برای مکالمه کردن است.

 

افزایش نمره ایلتس: باید برای جواب دادن به چرا ها آماده باشید

اگر تا کنون در این آزمون شرکت کرده اید حتما متوجه این شده اید که امتحان گیرنده از شما می پرسد چرا؟

دلیلش این است که او می خواهد دانش زبانی شما را بسنجد تا با توجه به آن به شما نمره دهد.

 

 

برای این که بتوایند در قسمت مکالمه نمره خوبی کسب کنید باید بتوانید برای زمان طولانی صحبت کنید. جواب های کوتاه و یکی دو کلمه ای مناسب نیستند. جواب های کوتاه باعث می شود تا دوباره از شما سوال شود و این ممکن است باعث کاهش نمره شما شود.

گاهی وقت ها اگر چرا های زیادی از شما پرسیده شود، ممکن است به این دلیل باشد که شما نمی توانید به خوبی جواب دهید. اما گاهی وقت ها هم به این معنی نیست و نباید بترسید.  چرا پرسیدن کار آنهاست و باید آنرا انجام دهند.

 

 افزایش نمره آیلتس: از اصطلاحات کاربردی استفاده کنید

اگر با نوع طراحی سوالات قسمت مکالمه اشنایی دارید می توانید برای پاسخ های خود برنامه ریزی داشته باشید.

درباره چیز هایی که می خواهید بگویید فکر کنید. برای مثال ببینید یک جمله را به چند روش می توان بیان کرد. مثلا شما می دانید که در بخشی از امتحان از شما درباره کار و زندگی و خانواده شما پرسیده می شود. برای همین می توانید خود را برای چنین سوال هایی آماده کنید تا بتوانید به خوبی مهارت های خود را نشان دهید. استفاده کردن از گرامر پرزنت پرفکت می تواند افزایش نمره آیلتس را برای شما به همراه داشته باشد.

 

افزایش نمره آیلتس

 

بعد از سوال های شخصی و ساده، سوال ها بیشتر به سمت موضوع های کلی و پیچیده تر کشیده می شوند. اما باز هم ممکن است سوال های ساده ای هم وجود داشته باشد. اگر نمی دانید باید چه بگویید می توانید از همان تکنیکی که گفتیم استفاده کنید. با استفاده از جملات از قبل طراحی شده باید برای خود زمان بسازید تا بتوانید درباره پاسخ ها فکر کنید.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

روش های تمرین مکالمه

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Feb …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *