خانه / مقالات مشاوره ای / مشاوره یادگیری Speaking / چگونه بهتر است تقویت اسپیکینگ آیلتس انجام شود؟ (آپدیت۹۸)

چگونه بهتر است تقویت اسپیکینگ آیلتس انجام شود؟ (آپدیت۹۸)

چگونه بهتر است تقویت اسپیکینگ آیلتس انجام شود؟ (آپدیت۹۸)Reviewed by سهیل عابدین پور on Dec 3Rating: 5.0چگونه در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس نمره بهتری بگیریم؟

عنوان مقاله: تقویت اسپیکینگ آیلتس

دسته مقالات: آموزشی 

موضوع مقاله: تقویت اسپیکینگ آیلتس

 پس از مطالعه این مقاله: می توانید با روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس آشنا شده و از آن ها برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی و آیلتس خود استفاده کنید. 

 پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید عملکرد بهتری در آزمون آیلتس داشته باشید می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه کنید.

 

مقدمه تقویت اسپیکینگ آیلتس

دوستان و زبان آموزان عزیز سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از مسیر یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید. 

امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم درباره تقویت اسپیکینگ آیلتس صحبت کنیم. امروزه تقویت مهارت های مورد نیاز برای شرکت در آزمون آیلتس از جمه اسپیکینگ از اهمیت زیادی برای زبان آموزان برخوردار است. اگر شما هم می خواهید مهارت های مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و با روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس آشنا شوید ما به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. زیرا در این مقاله قرار است به بررسی بعضی از روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس پرداخته و شما زبان آموزان عزیز را با آن ها آشنا کنیم. کارشناسان زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله سعی کرده اند محتوایی را برای شما آماده کنند که با استفاده از آن ها بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید. 

چگونگی تقویت اسپیکینگ آیلتس

در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس، امتحان گیرنده از شما در سه بخش متفاوت سوال های متفاوتی می پرسد که شما باید با دقت به آن ها پاسخ دهید. 

برای تکمیل کردن بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس، بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه زمان نیاز است. این بخش از آزمون معمولا چند روز قبل از آزمون کتبی برگزار می شود. 

در قسمت اول اسپیکینگ آیلتس، امتحان گیرنده از شما سوالاتی درباره مطالب روزمره، علایق و چیز های ساده تر سوال می پرسد. تعداد این سوالات معمولا ۱۱ تا می باشد. 

برخلاف چیزی که در کتاب های cambridge می بینید، در سال های اخیر موضوعات بخش اسپیکینگ آیلتس متنوع تر شده است و پراکندگی سوالات افزایش یافته است. بنابراین اگر می خواهید در بخش اسپیکینگ ازمون آیلتس نمره خوبی کسب کنید باید روی موضوعات بیشتری تمرکز داشته باشید. 

تقویت اسپیکینگ آیلتس

بخش اول تقویت اسپیکینگ آیلتس

یکی از بهترین روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس این است که سوالات آزمون را قبل از آزمون تمرین کنید. قبل از این که در آزمون شرکت کنید، سوالات دوره های گذشته را از اینترنت پیدا کرده و حتما آن ها را مطالعه کرده و به آن ها پاسخ دهید. زیرا تجربه نشان داده است که این سوالات ممکن است تکرار شده و در آزمون های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. 

اگر سطح زبان انگلیسی شما intermediate و یا پایین تر است، به شما پیشنهاد می کنیم که تمرین های آماده سازی برای بخش اول اسپیکینگ را برای روزهای آخر بگذارید. زیرا انجام دادن این کار توسط زبان آموزان با سطح متوسط و یا پایین تر نتایج جالبی را برای آن ها به همراه داشته است. 

شاید از خود بپرسید چرا این کار نتایج خوبی در بر داشته است؟ 

باید بگوییم به دو دلیل این کار می تواند به شما کمک کند: 

  • شما برای پاسخ دادن به سوالات بخش اول اسپیکینگ آیلتس، به هیچ تکنیک خاصی نیاز ندارید. 
  • اگر می خواهید از این بخش نمره خوبی کسب کنید، باید به این سوالات خیلی مختصر و مفید پاسخ دهید. 
  • اگر روی بخش های دوم و سوم تسلط کافی داشته باشید و در این دو قسمت بتوانید عملکرد خوبی داشته باشید، در بخش اول هم بدون شک می توانید به راحتی عملکرد قابل قبولی از خود به جا بگذارید. 

اگر سطح زبان انگلیسی شما از متوسط پایین تر است، شروع کردن با سوالات بخش اول می تواند به شما کمک زیادی کند. زیرا پاسخ دادن به این سوالات به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس بالاتری کسب کرده و در بخش دوم و سوم، راحت تر پاسخ های خود  را ارائه دهید. 

   

 

تقویت اسپیکینگ آیلتس

بخش دوم تقویت اسپیکینگ آیلتس

در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس، امتحان گیرنده برای شما یک کارت انتخاب می کند. این کارت یک موضوع اصلی دارد. موضوعات این کارت ها می توانند به شرح زیر باشند: 

describe your favorite sport

talk about the last time you were not allowed to use your cell phone

describe your favorite celebrity

talk about your favorite shop

describe a present you were given that you liked

علاوه بر این سوال اصلی، چهار سوال دیگر که مربوط به همان سوال اصلی می باشد برای شما در این کارت تهیه شده است. 

شما یک دقیقه فرصت دارید تا ایده های خود را مرتب کرده و از آن ها یادداشت برداری کنید. سپس باید تا دو دقیقه درباره آن ها صحبت کرده و ایده های خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که ترتیب پایخ دادن به سوالات و این که درباره هر سوال چقدر صحبت کنید هیچ تاثیری در نمره اسپیکینگ آیلتس شما مخواهد داشت. بنابراین استرس نداشته باشید و سعی کنید با آرامش ایده ها و نظر خود در مورد سوالات را بیان کنید. 

 

زیاد خواندن و مطالعه کردن الزاما شما را به موفقیت نمی رساند. سعی کنید به صورت هوشمندانه تری عملیات تقویت اسپیکینگ آیلتس را انجام دهید.

 

تقویت اسپیکینگ آیلتس

بخش سوم تقویت اسپیکینگ آیلتس

در قسمت سوم اسپیکینگ ازمون آیلتس، امتحان گیرنده از شما شش سوال خواهد پرسید. معمولا این سوالات مربوط به موضوعات کارتی می باشد که در بخش دوم درباره آن ها صحبت کردید. 

بخش سوم اسپیکینگ آزمون آیلتس یکی از چالش برانگیز ترین قسمت های آزمون است و می تواند تاثیر زیادی در نمره کلی شما داشته باشد. بنابراین باید تمام سعی خود را بکنید که در این بخش بهترین عملکرد خود را ارئه دهید. 

در این بخش شما سوالات را نخواهید دید و در مقایسه با بخش اول، سوالات طولانی تر هستند. پس پاسخ دادن به آن ها می تواند چالش برانگیز تر از بخش اول باشد. 

اگر مهارت های لیسینینگ شما خوب باشد و در درک و دریافت از شنیدن مشکلی نداشته باشید، در این بخش کار شما راحت تر است. پس اگر می خواهید در بخش سوم اسپیکینگ آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید باید بتوانید سوالات را به خوبی متوجه شوید. 

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود بخش سوم اسپیکینگ آیلتس کمی سخت باشد این است که در بخش سوم برخلاف بخش دوم شما نمی توانید فکر کنید. یعنی زمانی که امتحان گیرنده از شما سوالی می پرسد شما باید در جا به آن پساخ دهید. پس زمانی برای تفکر نخواهید داشت. 

این بخش شباهتی کمی هم به رایتینگ دارد. یعنی در این جا امتحان گیرنده از شما می خواهد که برای ایده های خود دلیل آورده و یا آن ها را با یکدیگر و یا چیز های دیگر مقایسه کنید. 

در بخش سوم اسپیکینگ آیلتس، دقیقا مثل رایتینگ ایده پردازی از اهمیت زیادی برخوردار است. 

 

تقویت اسپیکینگ آیلتس

عوامل موثر بر تقویت اسپیکینگ آیلتس

 

نمره دهی در بخش اسپیکینگ آیلتس، بر اساس چهار پارامتر pronunciation, fluency, lexical resources, grammar accuracy انجام می شود.

 

هر کدام از این پارامتر ها به یک اندازه در نمره اسپیکینگ شما تاثیر دارند. همین باعث می شود که دست شما در انتخاب روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس باز تر باشد و بتوانید عملیات تقویت اسپیکینگ آیلتس را بهتر انجام دهید. 

همان طور که قبلا هم گفتیم، مهارت لیسینینگ هم می تواند به شما در بخش اسپیکینگ کمک شایانی کند. بنابراین تقویت مهارت های شنیداری هم بی ارزش نخواهد بود و به شما در این جا کمک خواهد کرد. 

اگر می خواهید مهارت های شنیداری خودتان را هم تقویت کنید می توانید از روش زیر استفاده نمایید. 

گوش کردن به فایل های صوتی می تواند تاثیر بسزایی در مهارت های شما داشته باشد. وقتی که به یک فایل صوتی گوش می دهید، در واقع به تلفظ کلمه ها توجه می کنید و با هویت زبان انگلیسی آشنایی بیشتری پیدا می کنید. هم چنین گاهی اوقات می توانید با گوش کردن به این فایل های صوتی با ایده های بیشتری هم آشنا شوید. این ایده ها می توانند شما را در بخش های مختلف اسپیکینگ آیلتس یاری کنند. 

پس گوش کردن به فایل های صوتی هم نمی تواند خالی از لطف باشد.   

اما این را به خاطر داشته باشید که لهجه شما هیچ تاثیری در نمره شما ندارد. پس نیازی نیست که با لهجه های مختلفی همچون بریتانیایی صحبت کنید. 

 

دومین پارامتر مهم در نمره گیری آزمون آیلتس، fluency and coherence است.

 

 

تقویت اسپیکینگ آیلتس

 

به طور کلی این پارامتر به این معناست که شما روان و بدون مکث صحبت کنید. جملات شما باید با یکدیگر ارتباط معنایی داشته باشند و مربوط به سوال باشند. 

تمرین هایی که برای تقویت اسپیکینگ آیلتس در این بخش انجام می دهید باید مربوط به ایده پردازی باشد. شما باید بدانید که چه چیز هایی را می خواهید بگویید و باید ایده های خود را به خوبی یاد داشته باشید. این کار باعث می شود که شما در هنگام صحبت کردن دیگر زیاد فکر نکرده و فقط روی اسپیکینگ خود تمرکز کنید. 

این گونه می توانید واضح تر و روان تر صحبت کنید. 

اگر می خواهید با یکی از بهترین روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس آشنا شوید، باید بگوییم این روش صحبت کردن است. تا جایی که می توانید صحبت کنید. حتی اگر کسی را ندارید که با او صحبت کنید، با خودتان صحبت کنید. این کار در ابتدا می تواند کمی عجیب به نظر برسد اما می تواند تاثیر به شدت زیادی در مهارت های زبان انگلیسی و مکالمه ای شما داشته باشد. بنابراین این می توانید یکی از بهترین و موثر ترین روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس باشد. 

امیدواریم از خواندن این مقاله و آشنایی با روش های تقویت اسپیکینگ آیلتس لذت کافی را برده باشید. 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.