خانه / مقالات مشاوره ای / اصلی ترین مواردی که باعث تفاوت آیلتس و تافل می شود، کدامند؟ (آپدیت ۹۹)

اصلی ترین مواردی که باعث تفاوت آیلتس و تافل می شود، کدامند؟ (آپدیت ۹۹)

اصلی ترین مواردی که باعث تفاوت آیلتس و تافل می شود، کدامند؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سهیل عابدین پور on Oct 21Rating: 5.0چه تفاوت هایی آیلتس و تافل را از هم متمایز می کند؟

 

عنوان مقاله: تفاوت آیلتس و تافل

دسته مقالات: مقالات مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله می توانید: با تفاوت آیلتس و تافل آشنا شده و مناسب ترین آزمون زبان انگلیسی را برای خود انتخاب فرمایید.

توصیه تیک لرن ۲۴: چنانچه هنوز تفاوت آیلتس و تافل را نمی دانید، مقاله کدام راه، آیلتس یا تافل  را بخوانید. 

هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه های تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد کسب کنید می توانید ریو لینک کلیک کنید.

 

مقدمه تفاوت آیلتس و تافل

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید. 

امروز در این مقاله مشاوره ای می خواهیم درباره آزمون های بین المللی زبان انگلیسی و تفاوت آیلتس و تافل صحبت کنیم. امروزه زبان آموزان زیادی هستند که می خواهند در یکی از این دو آزمون معتبر حهانی شرکت کنند. اما بیشتر آن ها اطلاعات دقیقی از جزییات و تکنیک های این آزمون ها ندارند. 

یکی از چالش هایی که زبان آموزان با ان مواجه هستند این است که آن ها تفاوت آیلتس و تافل را نمی دانند. به همین دلیل ممکن است در آزمونی شرکت کنند که برای آن ها مناسب نبوده و در نتیجه نتوانند به اهداق خود برسند. 

اما گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما عزیزان را با تفاوت آیلتس و تافل آشنا کند. اگر شما هم می خواهید در یکی از این دو آزمون شرکت کنید به شما توصیه می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. 

 

تفاوت آیلتس و تافل: آیلتس چیست؟

این سوال اولین مرتبه ای است که باید در مورد تفاورت آیلتس و تافل بدانیم. 

سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی، یا همان آیلتس، آزمونی است که طی آن سطح دانش زبانی افراد سنجیده می شود. این آزمون (آیلتس) برای کسانی است که می خواهند در کشور های انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند یا در آنجا به شغلی مشغول شوند. در این آزمون هر چهار مهارت زبانی شما به چالش کشیده خواهد شد. نمره این آزمون از ۰ تا ۹ است.

بیش از ۶۰۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان آیلتس را به عنوان یک کارنامه رسمی و ارزشمند قبول دارند. امروزه می توانید از این مدرک برای مهاجرت نیز استفاده کنید.

 

غلط املایی در لیسینینگ آیلتس

 

آیلتس توسط سه ارگان بین المللی که فعالیت هایی در زمینه آموزش زبان دارند برگزار می شود:

 1. بریتیش کانسیل
 2. آی دی پی برای دانشگاه های استرالیا
 3. دانشگاه کمبریج
 4.  

هر ساله بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ امتحان آیلتس در سراسر دنیا برگزار می شود. این آمار نشان می دهد که محبوبیت این آزمون از دیگر امتحان های زبان انگلیسی بیشتر است.

 

تفاوت آیلتس و تافل: درباره آزمون آیلتس چه چیزهایی نمی دانید؟ 

آزمون آیلتس در دوحالت آکادمیک و جنرال برگزار می شود. 

 آزمون آکادمیک برای کسانی است که می خواهند در کشور های انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند. برای این که بتوانند در دانشگاه ها شرکت داشته باشند باید توانایی های مکالمه ای قوی داشته باشند. یکی از ملاک های مهم برای ثبت نام در دانشگاه های خارجی این است که نمره بالایی در آیلتس آکادمیک کسب کرده باشید.

آزمون جنرال برای افرادی است که می خواهند در جنبه های دیگر در کشور های خارجی حضور پیدا کنند. این آزمون برای پیش دانشگاهی در کشورهای خارجی لازم است.
هم چنین افرادی که می خواهند به کشور های خارجی مهاجرت کنند و یا شغلی در انجا داشته باشند مهم است.

هر چهار توانایی زبانی شما، یعنی ریدینگ و اسپیکینگ و لیسینینگ و رایتینگ، در بخش های جداگانه به چالش کشیده خواهند شد.
در بخش های مکالمه و گوش کردن سوال های آکادمیک و جنرال ترینینگ تقریبا یکسان هستند.
اما در بخش های ریدینگ و رایتینگ سوال ها با هم دیگر متفاوت خواهند بود.

آزمون آیلتس طوری طراحی شده است که میزان مهارت زبانی شرکت کنندگان را مشخص خواهد کرد.
سوال های آن با توجه به استاندارد های جهانی طراحی شده اند.
سطح سوال ها از خیلی آسان تا خیلی سخت است.
با توجه به پاسخ هایی که شرکت کننده داده است نمره او مشخص می شود.

نمرات بعد از گذشت دو هفته اعلام خواهد شد. نتایج را خود شرکت کننده باید به صورت حضوری دریافت کند.

با توجه به استاندارد های جهانی نمره این آزمون تا دو سال اعتبار دارد. اگر شرکت کننده بتواند ثابت کند که توانایی های خود را تقویت کرده می تواند بیشتر از دوسال از این مدرک استفاده کند.

تفاوت آیلتس و تافل: درباره آزمون تافل

تافل یک آزمون برای سنجش میزان دانایی شما از زبان انگلیسی است. این آزمون نیاز به مهارت مکالمه بالایی دارد. شما باید بتوانید در سطح دانشگاه و مکان های درسی صحبت کنید تا بتوانید نمره خوبی در بخش مکالمه دریافت کنید.

این آزمون به دو روش برگزار می شود. امتحان روی کاغذ و در کامپیوتر و به صورت اینترنتی. این آزمون در بیش از ۶۰۰۰ آمورشگاه در بیش از ۱۳۰ کشور جهان معتبر است. تافل در سال ۱۹۶۴ برای اولین بار برگزار شد و تا کنون نزدیک ۲۰ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده اند.

تافل فقط برای دو سال اعتبار دارد.

 

تفاوت آیلتس و تافل: امتحان بر روی کاغذ یا همان پی بی تی تافل 

همان طور که از اسم آن معلوم است، شرکت کنندگان باید به سوال هایی که در دفترچه سوالات هستند در پاسخ نامه جواب دهند. در این حالت سه مهارت شرکت کنندگان به چالش کشیده می شود.

 1. درک و دریافت از گوش کردن
 2. ساختار جملات و دانش زبانی
 3. درک و دریافت از خواندن

بخشی دیگر هم وجود دارد که مربوط به نوشتن است. شرکت کنندگان باید یک انشا در مورد یک موضوع مخصوص در سی دقیقه بنویسند. نمرات هر بخش با یک دیگر جمع خواهد شد و حاصل آن نمره کل شرکت کننده خواهد بود. در این آزمون شرکت کننده قبول یا رد نخواهد شد. قبول شدن او یعنی این که شرکت کننده نمره ای را بگیرد که بتواند با آن در دانشگاه مورد علاقه خود شرکت کند و  وقتی که نتواند نمره کافی برای شرکت در دانشگاه را بگیرد یعنی این که رد شده است.

تفاوت آیلتس و تافل: حالت اینترنتی یا همان آی بی تی

این نوع آزمون در سال ۲۰۰۵ برگزار شد و جایگزین دو حالت دیگر برگزاری آزمون شد. این آزمون ابتدا در کشور های آمریکا و کانادا و فرانسه آلمان ایتالیا برگزار شد و بعد در سال ۲۰۰۶ به کشور های دیگر هم راه پیدا کرد. در این نوع آزمون شرکت کننده باید در تاریخ معین شده و در مکان مخصوص حاضر شود و از طریق اینترنت در آزمون شرکت کند. اعتبار این مدرک هم مانند دیگر حالت های تافل دو سال است. اما تغییرات جزئی در آن وجود دارد که ما چند تای آنها را برای شما آورده ایم.

 • در این حالت برخلاف دیگر انواع این آزمون که بیشتر روی گرامر ها تمرکز داشته اند در این جا روی همه توانایی ها و مهارت های زبانی تمرکز دارند.
 • زمان دریافت نتایج در حالت اینترنتی تقریبا دو هفته است.
 • این آزمون مکررا برگزار می شود و شرکت کنندگان انتخاب های بیشتری برای زمان آزمون دارند.
 • این آزمون ۴ بخش دارد و برای پاسخ دادن به آن ۴ ساعت هم زمان دارید. در هر بخش یک یا چند مهارت شما به چالش کشیده می شود. در این حالت شما می توانید یادداشت برداری کنید. در حالی که وقتی این امتحان را روی کاغذ دهید اجازه یادداشت برداری نخواهید داشت. نمی توانید بیشتر از یکبار در هفته در این امتحان شرکت داشته باشید.

تفاوت آیلتس و تافل: درک و دریافت از خواندن(Reading comprehension)

در این بخش شما سه تا پنج متن طولانی خواهید داشت که با توجه به آنها باید به سوالات پاسخ دهید. موضوع این متن ها آکادمیک است و می توانید آنها را در کتاب های دانشگاهی پیدا کنید. سوال ها معمولا درباره چیز های اصلی و مفاهیم مهم است. در این حالت باید بتوانید به سرعت متن را خلاصه کنید تا بتوانید به آن به خوبی پاسخ دهید.

 

روش های یادگیری ریدینگ

 

تفاوت آیلتس و تافل: درک و دریافت از گوش کردن(Listening comprehension)

در اینجا شما باید ۶ کار انجام دهید. دو تا مکاله بین دانش آموزان و چهار مکالمه درباره کلاس های دانشگاهی.

 

تفاوت آیلتس و تافل: مکالمه (Speaking)

در این بخش شما باید مجموعا شش کار انجام دهید. دو بخش درباره صحبت کردن در مورد سوالی که از شما پرسیده می شود. این سوال معمولا مربوط به شرایط زندگی شماست. ۴ بخش دیگر وجود دارد که دانش آموز باید با توجه به چیز هایی که خواندن و شنیده و گفته مکالمه ای را داشته باشد. در این بخش باید واضح صحبت کنید تا بتوانید اطلاعات را به خوبی برسانید.

 

تفاوت آیلتس و تافل: نوشتن(Writing)

در این جا شما باید دو کار انجام دهید. یکبار باید متنی را بخوانید و به ادامه آن گوش دهید و نظر خود را درباره این دو بنویسید. در بخش دیگر هم باید یک مقاله را به دلخواه خود بنویسید.

 

نوشتن رایتینگ

 

در هر بخش شما می توانید ۰ تا ۳۰ نمره دریافت کنید که در مجموع می شود ۱۲۰ نمره.

هنوز در مورد تفاوت های آیلتس و تافل سوال داری؟ نگران نباش- فرم مشاوره آنلاین را پر کن، ما بهت مشاوره اختصاصی مخصوص خود خود تو رو ارائه می دهیم. 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.