خانه / پادکست ها / یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی (آپدیت ۹۹)
یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی

یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی (آپدیت ۹۹)

یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Jun 14Rating: 5.0

عنوان مقاله: یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی

دسته مقالات: مشاوره ای

 پس از مطالعه این مقاله: شما متوجه خواهید شد که یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی چه اهمیتی دارد و چه منابعی برای این فعالیت مناسب است.

 پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه یادگیری زبان انگلیسی کسب کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم لحظات خوبی را سپری کرده و از تمام اتفاقاتی که در زمینه یادگیری زبان انگلیسی برای شما رخ می دهد لذت ببرید. 

 امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم توسط یک پادکست صوتی نکات مشاوره ای را به شما ارائه کنیم که می تواند در یادگیری شما تاثیر داشته باشد. موضوع اصلی این پادکست مشاوره ای، یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی می باشد. در این پادکست می خواهیم توضیح دهیم که گوش کردن به فایل های صوتی می تواند چه تاثیری در زبان انگلیسی شما داشته باشد و یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی چگونه می تواند باعث موفقیت شما شود. به شما قول می دهم بعد از گوش کردن به این پادکست صوتی، نکات هیجان انگیزی را یاد بگیرید و با استفاده از آن ها بتوانید در مسیر یادگیری زبان انگلیسی قدم های بیشتری بردارید. 

 

نکته اول: یکی از موثر ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی استفاده از منابع اینترنتی است

این فایل های صوتی می توانند تاثیر بسیار زیادی در میزان یادگیری شما داشته باشند. به حدی که خودتان هم باورتان نمی شود. 

یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی بسیار ساده است. تنها لوازمی که برای اجرای این روش نیاز دارید یک هندزفری و یک گوشی ساده و یا ام پی ۳ پلیر است. شما می توانید در هر زمانی به این فایل ها گوش دهید. برای مثال زمانی که در ماشین و یا اتوبوس هستید، زمانی که در باشگاه هستید، زمانی که ورزش می کنید و … . هر زمانی که توانستید این فایل ها را پخش کرده و فقط به آن ها گوش کنید. بعد از مدتی می توانید تاثیرات این فایل ها را به وضوح مشاهده کنید.

 

برای یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی می توانید هر زمانی اقدام کنید

همان طور که قبل تر هم گفتیم شما می توانید هر جایی که هستید از این فایل های صوتی استفاده نمایید. فقط کافیست هندزفری خود را در گوش هایتان قرار دهید و این فایل ها را پخش کنید. گاهی اوقات فقظ پخش کردن آن ها هم می تواند به شما کمک کند. یعنی حتما نیازی نیست که صد درصد حواس خود را روی این فایل ها قرار دهید. همین که صدای این پادکست ها را بشنوید می تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی یک مزیت خیلی خوب دارد. بعد از گذشت چند وقت و با گوش دادن مستمر به این فایل ها در شما تفکر انگلیسی ایجاد می شود. دقیقا چیزی که شما برای انجام یک اسپیکینگ عالی نیاز دارید. یعنی همان fluency. 

 اگر بتوانید عادت گوش کردن به فایل های صوتی را در خودتان ایجاد کنید بعد از مدتی راحت تر و طبیعی تر انگلیسی صحبت خواهید کرد. اما یک سوال خیلی مهم دیگر هم وجود دارد. این که به چه چیز هایی گوش دهیم؟ از چه منابعی برای یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی استفاده کنیم؟ آیا می توانیم به هر محتوایی اعتماد کنیم؟ 

اولین چیزی که باید در یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی به آن توجه داشته باشید، سطح شماست. شما باید سطح خود را بدانید و متناسب با آن محتوای مورد نظر را انتخاب نمایید. در غیر این صورت نه تنها در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت نمی کنید بلکه ممکن است به شما آسیب هم وارد شود. 

اگر می خواهید به شما درباره انتخاب محتوای مناسب مشاوره بدهم، باید ابتدا سطح شما را بدانم. برای تعیین سطح می توانید فرم مشاوره آنلاین که در زیر همین مقاله قرار دارد پر کنید. سپس همکاران ما در واحد مشاوره آموزشی با شما تماس خواهند گرفت. 

 

بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی

یکی از بهترین و مهم ترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی کتاب های tactics for listening است. اگر می خواهید ماجراحویی خود را در یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی آغاز کنید به شما پیشنهاد می کنم حتما این کتاب را مطالعه فرمایید. در هر جای دنیا، زمانی که بخواهید یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید باید از سری کتاب های tactics for listening  هم استفاده کنید. یعنی در هر کجای دنیا که بخواهید در کلاس های آیلتس شرکت کنید حتما باید در یکی از دوره ها این کتاب را بخوانید. 

 

یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی

 

یکی دیگر از منابعی که می توانید از آن برای یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی استفاده کنید، کتاب listening speaking mosaic one  است. این کتاب می تواند تاثیر زیادی در مهارت های زبان انگلیسی شما داشته باشد. شما می توانید نکات آموزنده و مهم زیادی را از این کتاب استخراج کنید.

 

یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی

 

در کنار منابعی که معرفی کردیم، می توانید از یک منبع دیگر نیز استفاده نمایید. این یکی از مهم ترین و بهترین مراجعی است که می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی از آن استفاده کنید. من همیشه این مرجع را در کلاس های خصوصی و گران قیمت خودم معرفی می کنم و از زبان آموزانم می خواهم که برای تقویت مهارت اسپیکینگ و لیسینینگ از این منبع حتما استفاده نمایند. این مرجع فایل های صوتی esl pod نام دارد. 

 در این فایل های صوتی می توانید تعداد بسیار زیادی کلمه و عبارت مهم و پرکاربرد پیدا کنید. پس با گوش کردن به این فایل ها نه تنها لیسینینگ بهتری خواهید داشت، بلکه می توانید با استفاده از این عبارات جدید و مهم اسپیکینگ خود را هم تقویت خواهید کرد. اگر می خواهید بهترین استفاده را از این عبارات داشته باشید می توانید آن ها را با استفاده از روش فلش کارت یاد بگیرید. اگر نمی دانید فلش کارت چیست و با این تکنیک آشنایی ندارید می توانید مقاله با استفاده از فلش کارت زبان انگلیسی بهتر بیاموزید را مطالعه کنید. ما در این مقاله تمام نکات لازم درباره فلش کارت ها را جمع آوری کرده ایم و به شما توضیح داده ایم چگونه می توانید از این فلش کارت ها برای یادگیری بهتر استفاده نمایید. 

 

برای یادگیری زبان انگلیسی با فایل های صوتی چه کاری باید انجام دهیم؟

وقتی که منبع و محتوای مناسب با سطح خود را پیدا کردید ممکن است از خودتان بپرسید حالا چگونه باید به این ها گوش کنم؟ گاهی اوقات لازم است که با دقت به این فایل ها گوش کنید. یعنی باید به تمام کلمات و عبارات دقت کرده تا بتوانید آن ها را به خوبی بفهمید. اما گاهی اوقات هم دقت کردن ضروری نیست. یعنی می توانید آن ها را پخش کرده و فقط به آن ها گوش دهید. همین کار باعث می شود ذهن شما در بلند مدت با زبان انگلیسی آشنایی بیشتری پیدا کرده و بتوانید انگلیسی فکر کنید. گاهی وقت ها هم باید جملات را تکرار کنید. زیرا تکرار کردن یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.