خانه / مقالات مشاوره ای / با استفاده از فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی بهتر بیاموزید. (آپدیت ۹۸)
فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی

با استفاده از فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی بهتر بیاموزید. (آپدیت ۹۸)

با استفاده از فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی بهتر بیاموزید. (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Jul 21Rating: 5.0

عنوان مقاله: فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی

دسته مقالات: آموزشی 

درجه اهمیت اجرای روش پیشنهادی: بسیار بالا
پس از مطالعه و اجرای  این مقاله:
متوجه خواهید شد که ساخت فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی از چه اهمیتی برخوردار است ؟!
پیشنهاد تیک لرن۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد کسب کنید می توانید روی لینک کلیک کنید.

مقدمه فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید. 

امروز می خواهیم مطالبی را به شما معرفی کنیم که بدون شک می تواند تاثیر زیادی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد. پس اگر می خواهید با این روش آشنا شده و در مهارت های زبان انگلیسی خود تقویتی ایجاد کنید حتما این مقاله را مطالعه فرمایید. 

  بخشی از توانایی هایی که با انجام دادن کارهایی که در این مقاله ذکر می شود عبارت است از:

روان تر صحبت کردن

راحت تر صحبت کردن

طبیعی تر صحبت کردن

بدون فکر صحبت کردن

 

فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی

موضوع این مقاله در مورد فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی است. در این مقاله سعی داریم تا به شما بگوییم فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی چیست و چگونه می توانند به شما در زمینه مکالمه زبان انگلیسی کمک کنند؟

ما تمام نکاتی که درباره فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی باید یاد بگیرید را در این مقاله و هم چنین در پادکست صوتی این مقاله قرار داده ایم تا شما بتوانید به صورت رایگان آن ها را یاد گرفته و از آن ها در جهت تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده نمایید. 

 اولین مطلبی که می خواهم درباره فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی بگویم این است که این تکنیک خیلی خاص است و می توان گفت یکی از نوین ترین روش های یادگیری و تقویت زبان انگلیسی است. این روش می تواند تاثیر بسزایی روی مکالمه شما داشته باشد. 

 

فلش کارت زبان انگلیسی 1

 

 من هم زمانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی بودم از فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی استفاده می کردم. این فلش کارت ها تاثیر زیادی در مهارت های مکالمه من داشت و بعد از مدتی توانستم مکالمه های بهتری انجام دهم. 

گاهی اوقات وقتی که از این تکنیک در کلاس های خصوصی خودم استفاده می کنم زبان آموزان من از این تکنیک بسیار استقبال می کنند. هم چنین می توانم تاثیر آن را به وضوح ببینم. 

اصل ماجرا که باعث یادگیری زبان انگلیسی میشه خود فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی نیست!

خود فلش کارت از کاغذ درست می شود که می توانید آن را از کتاب فروشی ها و زبان کده ها تهیه نمایید. برای مثال می توانید به یکی از زبان کده ها مراجعه کرده و از آن ها بخواهید که فلش کارت کتاب interchange یا فلش کارت کتاب american English file را به شما بدهند. 

 چیزی که باعث می شود شما با استفاده از فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی پیشرفت کنید، پروسه ساخت و تهیه فلش کارت است. زمانی که شما خودکار خود را در دست می گیرید و شروع به ساخت فلش کارت می کنید در حقیقت دارید مهارت های زبان انگلیسی خودتان را تقویت می کنید. بنابراین مراجعه کردن به زبان کده ها و خرید فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی نمی تواند کمک چندانی به شما در زمینه تقویت زبان انگلیسی کند. 

 

با استفاده از فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی، fluency خود را بهتر کنید.

یکی از مهم ترین تاثیر هایی که فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی دارد، تقویت fluency  شماست. یعنی باعث می شود که بتوانید روان تر و طبیعی تر صحبت کنید. 

هم چنین حمل و نقل فلش کارت ها هم بسیار ساده است. شما می توانید طوری فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی را طراحی کنید که بتوانید آن را در جیب پیراهن و یا شلوار خود قرار دهید. این فلش کارت ها همیشه در دسترس هستند. می توانید آن ها را هر زمانی که می خواهید از جیب خود بیرون آورده و مطالعه کنید. هر جایی مانند اتوبوس، تاکسی، قطار و هر مکان دیگری می توانید به راحتی از این فلش کارت ها استفاده کرده و چیز های جدید تری یاد بگیرید. 

 

فلش کارت زبان انگلیسی ۲
 

در ادامه با روش ساخت فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی آشنا شوید.

حال می خواهیم درباره چگونگی ساخت و تهیه فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی صحبت کنیم. 

اولین چیزی که برای تهیه فلش کارت به آن نیاز دارید یک برگه آچار است. یک برگه آچار برای تهیه نه عدد فلش کارت کافیست. 

من توصیه می کنم که برگه آچار را همانند تصویری که در پایین قرار دارد به نه قسمت مساوی تقسیم کنید. یعنی سه برش عمودی و سه برش افقی.

 

 

 

در ادامه نکته خیلی مهمی را درباره ساخت فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی ارائه کرده ایم. پس این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. 

مطالبی رو که میخواین بنویسین، به صورت چرخشی عمودی روی فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی بنویسین، نه به صورت افقی.

شاید بپرسید چرا؟ باید بگم اگر بخواهید در بلند مدت این فلش کارت ها را به صورت افقی در دست خود بچرخانید، مچ دست شما دچار آسیب می شود.

یعنی شما اگر دو طرف بالا ها رو مینویسین مجبورین یه ۱۸۰ درجه دورانی بچرخونید که این مچ دستتون بچرخه در صورتی که اگر مطالبی رو که میخواین رو و پشت فلش کارت بنویسین رو به صورت چرخشی عمودی بنویسید، این باعث میشه که مچ دست شما نچرخه و فقط فلش کارت داخل انگشت شما بچرخه.

یه فیلم میذارم این قسمت رو شاید احساس میکنم شاید نشه داخل پادکست صوتی خوب ارائه داد. یه فیلم ارائه میدم داخل این فیلم قشنگ میچرخونم فلش کارت هایی رو که حالا من خودم ساختم و ببینید چطوری بین انگشت چرخیده میشه.

خب چگونه محتوایی هایی که لازم داریم حفظ بکنیم که به مکالممون کمک بکنه رو روی فلش کارت بنویسیم؟

یه تصویر دیگه ای وجود داره، تصویر رو حتما ببینید، به تصویر دقت کنید. اون مطلبی رو که مد نظرمونه یک طرف بالا سمت چپ مینویسیم و حالا اون ترجمه انگلیسی مثال ساختار و یا هر چیزی دیگه ای که تو قسمت بعد درباره ش صحبت میکنم رو طرف دیگه پایین سمت چپ مینویسیم. که موقعی که بر میگردونین فلش کارت رو به صورت عمودی میچرخونین بین انگشت هاتون دوباره بشه بالا سمت چپ.

اینم روش نوشتن روی فلش کارت هاست که دوباره من توصیه میکنم که عکس رو ببینین.
حالا میرسیم به یکی از مهم ترین بخش های این پادکست مشاوره ای در جهت تولید فلش کارت های اموزش مکالمه زبان انگلیسی.

با مهم ترین بخش در زمینه ساخت فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی آشنا شوید.

این که چه چیزی اصلا روی فلش کارت بنویسیم؟
اصلا چی داریم؟
کتابمون رو بنویسیم؟
حرفای استاد رو بنویسیم؟

مطلب اول هرچیزی که یاد میگیرید رو روی فلش کارت بنویسید. چرا؟ چون فلش کارت ها به شما کمک میکنه تا مرور کنید. اگر شما مطالبی رو که مینویسید رو به صورت مرتب مرور نکنید به حافظه بلند مدت شما منتقل نخواهد شد.سعی کنید هرچی رو که یاد می گیرید رو جهت مرور بعدا داخل فلش کارت بنویسین.

میتونین از لغت هایی که یاد میگیرید استفاده کنید.

collocation ها phrasal verb ها ضرب المثل ها یا همون proverb ها. هر چیزی رو که یاد میگیرید رو روی فلش کارت بنویسید.

به شدت بهتون کمک میکنه. چطور بنویسیم حالا؟
روی یک طرف فلش کارت فقط و فقط مطالبی رو بنویسید که قراره یاد بگیرید. مثلا یک phrasal verb رو یاد گرفتید فقط همون رو روی فلش کارت بنویسید. یا ساختار اون رو روی فلش کارت بنویسید. 
اون طرف فلش کارت یعنی پایین سمت چپ یا موقعی که بر میگردونید میشه بالا سمت چپ معنی دیکشنری رو دقیقا کپی کنید اون جا. میتونید مثالی که تو دیکشنری هست رو اون جا بنویسید.

الگوی استفاده از اون phrasal verb یا اون کلمه ای که نوشته شده رو بنویسید. میتونید چیزای مختلف در مورد اون کلمه بنویسید که معنی اون کلمه رو استفاده بکنید. میتونید چیز هایی رو بنویسید که کمکتون میکنه تا معنی اون کلمه رو به یادتون بیاره.

حالا میخوام بهتون توضیح بدم که چگونه باید از فلش کارت های آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید تا بیشترین بازخورد رو بعد از مدتی بگیرید.

فلش کارت زبان انگلیسی ۳
فلش کارت زبان انگلیسی 

چگونه از فلش کارت مکالمه زبان انگلیسی بیشترین بازخورد را بگیریم؟

  • اول این که همیشه مثال هاتون رو مرور کنید، فلش کارت ها رو سعی کنید به صورت مرتب مرور کنید. 
  • هر دفعه که یه کلمه رو میخونید میرین پشتش میبینین یه مثال هست یه دونه مثال خودتون اضافه کنید.
  • اگه بتونید زیر لبتون بگین خیلی خیلی بهتره. مثال هاتون رو حتما شخصی سازی کنید. و همیشه به صورت مداوم در حال مرور کردن این فلش کارت ها باشید.
  • مطمئن باشید که اتفاق خیلی خوبی میوفته و بعد از مدتی اون روان صحبت کردن یا اتوماتیک صحبت کردنی که همه ی ما دوست داریم بهش برسیم براتون حاصل میشه.
  • اگه میخواین بدونین که چطور این فلش کارت ها باعث روان صحبت کردن ما میشه و دلیل علمیش رو بدونید، مقاله ی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی رو که خودم نوشتم رو حتما مطالعه کنید. موفق باشید.

 

  

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

روش های تمرین مکالمه

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Feb …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *