خانه / آیلتس / درس پنجم- گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲ را چگونه انجام دهیم؟

درس پنجم- گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲ را چگونه انجام دهیم؟

درس پنجم- گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲ را چگونه انجام دهیم؟Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Mar 1Rating: 5.0

موضوع مقاله: گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲

 پیشنهاد تیک لرن۲۴: دروس ویدیویی آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ را ببینید. یادداشت برداری کنید. و سعی کنید هیچ وقت فراموش نکنید. 

 زمان مطالعه: ۷ دقیقه

پیشنیاز این درس:

۱- درس صفرم: درس صفرم- معیار نمره دهی رایتینگ آیلتس

۲- درس یکم: خودرو افزایش نمره رایتینگ آیلتس چهار چرخ دارد

۳- درس دوم: پوشش همه بخش های سوال برای افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک ۲

۴-  درس سوم:توضیح کامل و واضح به متن وظیفه رایتینگ آیلتس تسک ۲ 

۵- درس چهارم: لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک ۲ چگونه صورت می گیرد؟

(فایل ویدیویی آموزشی موجود در همین صفحه و یا فایل درس پنجم آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ را در یوتیوب ببینید.)

 

دوستان و همراهان عزیز تیک لرن۲۴ سلام. من سید یاسر موسوی کارشناس گروه اموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ هستم. امروز در  درگسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲ می خواهم درباره یکی دیگر از فاکتور های مهم task response با شما صحبت کنم.

مقدمه گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲

اگر کلیپ های قبلی را هنوز  ندیده اید لطفا ابتدا از طریق لینک آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ بروید سراغ اون کلیپ ها و اون کلیپ ها رو مشاهده کنید. دلیل این موضوع این است که چنانچه اون کلیپ ها رو مشاهده نکرده باشید، این کلیپ به شما کمکی نخواهد کرد. چون هم اکنون شما در وسط سریال یادگیری رایتینگ آیلتس تسک ۲ هستید. 

 

گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو
گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو

قبل از این که این مقاله رو شروع کنیم، بیایید تا یک مروری بر کلیپ های گذشته داشته باشیم. در کلیپ های آموزشی قبلی گفتیم که نمره essay  شما به چهار فاکتور خیلی مهم بستگی دارد. هر کدام از این فاکتور ها ۲۵ درصد از نمره رایتینگ شما رو تشکیل خواهند داد. در قسمت های قبلی با شما درباره فاکتور task response صحبت کردیم و گفتیم که task response شامل ۵ قسمت مهم است. در درس های قبلی درباره قسمت اول آن صحبت کردیم و امروز در درس گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو، می خواهیم در مورد بخش دوم task response صحبت کنیم.

 

گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو: ارائه مثال و توضیحات بیشتر در رایتینگ آیلتس

Part 5

Extend and support main ideas

 

موضوع بحث امروز ما چگونگیگسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو هست و می خواهیم درباره روش های عمل کردن به آن و ارائه یک متن بهتر در آزمون آیلتس مباحثه کنیم. چند تا نکته مهم و آیلتسی وجود دارد که امروز می خواهم درباره آن ها برای شما توضیح دهم.

ما در این جا یکی از سوالات آیلتس را آورده ایم و از شما می خواهیم تا به این سوال توجه کنید. در این سوال بخشی وجود دارد که معمولا دانش آموزان به آن توجهی نمی کنند. ابتدا سوال را بخوانید و سپس به آنالیز کردن آن خواهیم پرداخت.

 

۱٫ Read the question completely.

Using a computer everyday can have more negative than positive effects on children. Do you agree or disagree?

Give reasons for your answer and include any relevant examples from your own knowledge or experience.

درباره قسمت اول سوال یعنی از using  تا  disagree  قبلا به صورت کامل صحبت کرده ایم. شما در این قسمت از سوال باید به هر چیزی که از شما خواسته شده است پاسخ دهید.

 

۲٫ Try to support your ideas with explanations and examples.

گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲: چگونگی ارائه مثال و اثبات در رایتینگ آیلتس

 

گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو

زبان آموز ها و شرکت کنندگان آزمون آیلتس معمولا به قسمت دوم سوال توجهی نمی کنند. در این جا شما برای پاسخ خود باید مثال های مرتبطی را نیز ارائه دهید. برای ذکر مثال می توانید از دانش و تجربه خود استفاده نمایید. باید برای هر چیزی که در متن خود استفاده می کنید دلیل یا مثال داشته باشید. ما در درس گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو به شما خواهیم آموخت که چگونه این کار را انجام دهید. با انجام کار هایی که در این دوره آموزشی بیان می شود دریافت نمره ۷ رایتینگ آیلتس برای شما امکان پذیر خواهد بود. 

 

به عبارتی دیگر شما باید گفته ها و نظرات خود را اثبات کنید.

اگر برای گفته های خود دلیل و یا مثال نداشته باشید، جمله شما ناقص است و از شما نمره کسر خواهد شد.

 

۳٫ Take care of very general statements.

بعضی اوقات زمانی که زبان آموز ها قصد دارند تا درباره موضوعی صحبت کنند، بسیار کلی نظرات خود را بیان می کنند. گاهی اوقات خیلی کلی صحبت کردن باعث کاهش نمره task response شما خواهد شد.

برای درک بهتر از این مطلب می توانید به این مثال توجه کنید:

فرض کنید سوال این باشد: نظر شما درباره تلویزیون چیست؟

اگر شما در جواب این سوال بگویید تلویزیون بد است، جواب بسیار کلی را ارائه داده اید. همین باعث می شود که نمره رایتینگ شما کاهش یابد. برای این که از این اتفاق نا خوشایند جلوگیری کنید باید توجه بیشتری به جزییات داشته باشید. همان طور که قبلا هم گفتیم، باید از مثال ها و توضیحات بیشتری برای اثبات ایده خود استفاده نمایید.

برای یادگیری گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

 

Topic: influences of bad TV programs

Watching bad TV programs is very bad for children and it can have negative effects on them. It makes them angry, for example. Also these programs makes them violent and it cause that they show this behavior at school.

مشکل اساسی این متن این است که زبان آموز نظر خود را به صورت کاملا کلی بیان کرده است. هم چنین زبان آموز نتواسته است دلایل و اثبات های کافی و مناسبی برای متن خود ارائه دهد.

 

حال شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که راه حل این مشکل چیست؟

 

گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲: راه حل جلوگیری از ارائه محتوای کلی در رایتینگ آیلتس

اگر معمولا عادت دارید که متن های خود را به صورت کلی بنویسید و می خواهید این عادت بد را ترک کنید، لطفا ادامه درس گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو را مطالعه نمایید.

 

The solution

Think about writing reasons for your claims. One way to do this is to ask yourself one or two wh-questions.

Why do I say that?

How can I explain that?

What does it lead to?

So what?

What is a good example of that?

برای حل این مشکل می توانید از راه حل های پیش رو استفاده نمایید. شما باید درباره اثبات و مثال هایی در ارتباط با ایده های خود فکر کنید. اگر نمی توانید دلایل خوبی برای ایده های خود پیدا کنید، می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که سوالات زیر را حفظ کرده و در حین آزمون آن ها را از خود بپرسید.

چرا این رو گفتم؟

چگونه می توانم این را توضیح دهم؟

این باعث چه چیزی می شود؟

خب که چه؟

چه مثال هایی برای آن وجود دارد؟

 با پاسخ دادن به این سوالات می توانید متن قوی تری فراهم کنید. وقتی که جملات خود را نوشتید، این سوالات را از خود بپرسید و سپس با استفاده از جواب این سوال ها جزییات بیشتری به متن خود وارد نمایید.

این تکنیک در گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو تاثیر زیادی در نمره آیلتس شما دارد. بنابراین باید وقت زیادی را روی این قسمت اختصاص دهید.

 

 

Watching inappropriate tv programs which contain too much violence, sexual abuse and vulgar language can have serious negative effects on both their behavior and mentality since kids are not mentally mature enough to distinguish right from wrong and simply imitate their heroes in such movies.

همان طور که ملاحظه کردید، متن اصلاح شده می تواند محتوای بهتری را انتقال دهد. یکی از مهم ترین تغییراتی که در این متن به وجود آمده است، جایگزین شدن inappropriate  به جای bad  است.

یک نکته خیلی مهم وجود دارد که زبان آموزان معمولا به آن توجه نمی کنند. کلماتی از قبیل bad و good نمی توانند محتوا و مفهوم خوبی را منتقل کنند.

به عبارتی دیگر در گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک دو، کلماتی نظیر good و bad نمی توانند مفهوم را به صورت کامل و واضح به مخاطب ارائه دهند.

برای مثال اگر بگویید برنامه های تلویزیونی خوب نیستند، نتوانسته اید منظور خود را به صورت کامل برسانید. برای جلوگیری از این منظور، همان طور که قبلا هم بیان کرده ایم، باید توضیحات بیشتری ارائه دهید.

General statement 1:

Main idea: exercise is good for health.

Q1: what kind of exercise?

Q2: how can I explain that?

Q3: what do I mean by good health?

Daily exercise such as aerobics, jogging and swimming is really good for human health because it can reduce the risk of many health problems, heart attack in particular.  

   

همان طور که قبلا هم توضیح داده ایم، این جمله به صورت کاملا کلی بیان شده است. برای کسب نمره بهتر باید توضیحات بیشتر و واضح تری ارائه دهید. برای دستیابی به این امر می توانیم سه سوال بالا را از خود بپرسیم.

برای رسیدن به موفقیت و کسب نمره خوب در آیلتس باید در کنار پشتکار و تلاش، تمرین های مناسبی را نیز انجام دهید.

برای این که بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید باید بیشتر تمرین کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید عملکرد بهتری را هم از خود به جا خواهید گذاشت.

 

پیشنهاد مطالعه: مقاله ناگفته های تاثیر زبان عمومی، روی بهبود نمره رایتینگ آیلتس را مطالعه کنید. (مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه) 

 

منابعی برای مطالعه بیشتر: 

۱- جزوه ایده برای رایتینگ آیلتس را از گروه آموزشی تیک لرن۲۴ مطالعه کنید. در این جزوه شما کلی ایده در مورد افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک ۲ پیدا خواهید کرد. 

۲- مقاله نحوه تاثیر زبان عمومی بر بهبود رایتینگ آیلتس را مطالعه کنید.در این مقاله یک مثال را بررسی کرده ایم که در آن می توانید ببینید در سال ۲۰۱۹ چگونه زبان عمومی داوطلبین نقش اساسی را در افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک دو آنان بازی می کند. 

۳- برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استفاده از منابع بیشتر می توانید به صفحه How to get a 7+ in Task Achievement مراجعه کنید. 

 

داوطلب آزمون آیلتس هستی؟

می خوای نمره ۷ رایتینگ آیلتس خودت رو قطعی کنی؟

نگران نباش، همین الان دوره آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ رو به صورت رایگان شروع کنید.  

 دوره آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ رو همین الان شروع می کنم!

 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

thinking sounds در آزمون آیلتس چیست؟ (آپدیت ۹۸)

در این مقاله اموزشی میخواهیم درباره thinking sounds در آزمون آیلتس صحبت کنیم و شما را با روش های پرهیز از استفاده کردن ان ها آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *