خانه / آیلتس / درس چهارم- لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک ۲ چگونه صورت می گیرد؟

درس چهارم- لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک ۲ چگونه صورت می گیرد؟

درس چهارم- لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک ۲ چگونه صورت می گیرد؟Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Mar 1Rating: 5.0

عنوان مقاله: درس چهارم – لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو

پیشنهاد تیک لرن۲۴: دروس ویدیویی آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ را ببینید. یادداشت برداری کنید. و سعی کنید هیچ وقت فراموش نکنید.

مدت مطالعه مقاله: ۶ دقیقه

پیشنیاز این درس:

۱- درس صفرم: درس صفرم- معیار نمره دهی رایتینگ آیلتس

۲- درس یکم: خودرو افزایش نمره رایتینگ آیلتس چهار چرخ دارد

۳- درس دوم: پوشش همه بخش های سوال برای افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک ۲

۴-  درس سوم: توضیح کامل و واضح به متن وظیفه رایتینگ آیلتس تسک ۲

(فایل ویدیویی آموزشی موجود در همین صفحه و یا فایل درس چهارم آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ را در یوتیوب ببینید.)

 مقدمه: لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دوچیست؟

 امروز می خواهیم درباره مطالبی صحبت کنیم که به جرات می توانم بگویم تا کنون کسی این مطالب را خارح از کلاس های آیلتس بیان نکرده است. مطالب و محتوا هایی که شما در گران ترین کلاس های زبان دریافت خواهید کرد را می توانید در این مقاله پیدا کنید.

اگر کلیپ های قبلی را هنوز  ندیده اید لطفا ابتدا از طریق لینک آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ بروید سراغ اون کلیپ ها و اون کلیپ ها رو مشاهده کنید. دلیل این موضوع این است که چنانچه اون کلیپ ها رو مشاهده نکرده باشید، این کلیپ به شما کمکی نخواهد کرد. چون هم اکنون شما در وسط سریال یادگیری رایتینگ آیلتس تسک ۲ هستید. 

 

 

لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو

موضوع درس امروز ما لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو است. با خواندن این مقاله می توانید اطلاعات کاربردی و مهمی را در مورد لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو کسب کنید. 

 

مروری بر درس های گذشته

بیایید مروری کوتاه بر درس های گذشته داشته باشیم. در درس های قبلی بیان کردیم که فاکتور task response  بیست و پنج درصد از نمره شما را تشکیل می دهد. ما درباره فاکتور های اول و دوم task response صحبت کردیم و امروز می خواهیم به تدریس فاکتور سوم بپردازیم.

فاکتور سوم این است که باید به تعداد کافی کلمه در متن خود استفاده کنید. اگر نتوانید از حداقل تعداد کلمات در متن خود استفاده نمایید جریمه خواهید شد و نمره شما کاهش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو از اهمیت زیادی برخوردار است. 

 

The question clearly tells you to write 150 words in task 1 and 260 words in task 2. If you fail to do so there will be a penalty and you lose scores.  Coping the prompt and using memorized sentences do not help you score higher as there is a penalty for memorized sentences.

یک نکته خیلی مهم در لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو وجود دارد. آن هم این است که در تسک ۲ شما باید حداقل ۲۶۰ کلمه در متن خود استفاده نمایید. اگر این کار را انجام ندهید همان طور که قبلا هم بیان کردیم جریمه خواهید شد و از شما نمره کسر می شود.

زمانی که در حال انجام تمرین های آماده سازی برای نوشتن essay  هستید، حتما لغت شماری را انجام دهید. لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو بستگی به دست خط شما دارد. شما باید تعداد کلماتی که در یک خط استفاده کرده اید را ضربدر تعداد خط ها کنید و در نتیجه تعداد کلماتی که در متن استفاده کرده اید به دست می آید.

در ادامه چند نکته درباره لغت شماری را برای شما معرفی خواهیم کرد که می تواند در نمره رایتینگ شما تاثیر داشته باشد.

 

نکته اول درباره لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک ۲: حرف های اضافه

در لغت شماری در رایتینگ آیلتس آزمون آیلتس، همه حرف ها و حرف های اضافه یک کلمه محسوب می شوند. یعنی اگر بعد از هر کلمه ای فاصله قرار دهید، کلمه ی بعد فاصله به عنوان یک کلمه جداگانه به شمار خواهد رفت.

 

نکته دوم در لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک ۲: تعداد کلمات

یکی دیگر از نکات خیلی مهم در لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو این است که نباید تعداد کلمات خیلی بیشتر از حد مجاز شود. یعنی اگر سوال از شما خواسته است که ۲۶۰ کلمه بنویسید، تعداد کلمات شما نباید به ۳۵۰ برسد. یعنی باید بین ۲۶۰ تا ۳۰۰ باشد. شاید از خودتان بپرسید چرا؟ چون اگر تعداد کلمات شما بیش از حد نیاز باشد، درصد خطای شما افزایش پیدا می کند.

 

لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو
لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو

 

پیشنهاد مطالعه: مقاله ناگفته های تاثیر زبان عمومی، روی بهبود نمره رایتینگ آیلتس را مطالعه کنید. (مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه) 

 

اگر می خواهید اطلاعات بیشتر در مورد رایتینگ آیلتس تسک ۲ کسب کنید، لطفا مقالات ما را بخوانید و دوره آموزش رایتینگ آیلتس ما را دنبال کنید. در این دوره می توانید نکاتی را پیدا کنید که در گران ترین کلاس های آموزش زبان انگلیسی تدریس می شود.

هم چنین می توانید به وبسایت تیک لرن ۲۴ هم سر بزنید. در سایت ما می توانید ویدیو های آموزشی زیادی را پیدا کنید و به صورت رایگان آن ها را تماشا کنید. در این ویدیو ها نکاتی در مورد آموزش زبان انگلیسی بیان شده است که بی شک می تواند شما را در ادامه مسیر یادگیری زبان انگلیسی یاری کند.

 

پیشنهاد مطالعه: مقاله ناگفته های تاثیر زبان عمومی، روی بهبود نمره رایتینگ آیلتس را مطالعه کنید. (مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه) 

منابعی برای مطالعه بیشتر: 

۱- جزوه ایده برای رایتینگ آیلتس را از گروه آموزشی تیک لرن۲۴ مطالعه کنید. در این جزوه شما کلی ایده در مورد افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک دو پیدا خواهید کرد. 

۲- مقاله نحوه تاثیر زبان عمومی بر بهبود رایتینگ آیلتس را مطالعه کنید.در این مقاله یک مثال را بررسی کرده ایم که در آن می توانید ببینید در سال ۲۰۱۹ چگونه زبان عمومی داوطلبین نقش اساسی را در افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک دو آنان بازی می کند. 

۳- برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استفاده از منابع بیشتر می توانید به صفحه How to get a 7+ in Task Achievement مراجعه کنید. 

 

داوطلب آزمون آیلتس هستی؟

می خوای نمره ۷ رایتینگ آیلتس خودت رو قطعی کنی؟

نگران نباش، همین الان دوره آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ رو به صورت رایگان شروع کنید.  

 دوره آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ رو همین الان شروع می کنم!

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

آموزش آیلتس با روزنامه

آموزش آیلتس با روزنامه چه تاثیری بر نمره آیلتس خواهد داشت؟

آموزش آیلتس با روزنامه چه تاثیری بر نمره آیلتس خواهد داشت؟Reviewed by یاسر موسوی on …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *