خانه / مقالات مشاوره ای / یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از کلمات مرتبط (آپدیت ۹۸)

یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از کلمات مرتبط (آپدیت ۹۸)

یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از کلمات مرتبط (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Dec 5Rating: 5.0

عنوان مقاله: بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی

دسته مقالات: آموزشی

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی آشنا شده و از آن در جهت یادگیری و حفظ لغات زبان انگلیسی استفاده نمایید. 

پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه یادگیری زبان انگلیسی کسب کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

 

مقدمه یادگیری لغات انگلیسی

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید.

امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم درباره بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی صحبت کنیم. یاد داشتن لغات زبان انگلیسی می تواند کمک بسیار زیادی به شما در زمینه مکالمه زبان انگلیسی کند. اما مشکل این جاست که بسیاری از زبان آموزان نمی توانند این لغات را به خوبی یاد بگیرند. 

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله قصد دارد تا شما را با چند تا از بهترین یادگیری لغات انگلیسی آشنا کند. شما با استفاده از این روش ها و متود ها می تواند لغات زبان انگلیسی را بهتر و موثر تر از قبل یاد بگیرید. 

 

بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی کدامند؟

 

یادگیری لغات انگلیسی
 

در پست نخست، روش اول یادگیری لغات انگلیسی را به شما معرفی کردیم و حالا قصد معرفی شیوه دوم یادگیری لغات انگلیسی را داریم.

اگر نتوانستید آنطور که انتظار داشتید از طریق شیوه اول یادگیری لغات، کلمه یاد بگیرید، می‌توانید با روش دوم یا کلمات مرتبط (relative words) یادگیری لغات انگلیسی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

 

 

برای رفتن به صفحه جزوات آموزش مکالمه زبان انگلیسی کلیک کنید. 

 

روش دوم: یادگیری کلمات مرتبط با هدف یادگیری لغات انگلیسی 

در این روش برای یادگیری لغات انگلیسی، باید برای یک کلمه دنبال رابط بگردید. یعنی اگر واژه‌ای که معنی آن را نمی‌دانید، zoo است، باید ببینید این کلمه در چه متنی استفاده شده است.

به این جمله توجه کنید:

Lion, tiger, gorilla and wolf live in the African zoo.

اگر معنی کلمات lion، tiger، gorilla، wolf و live را بدانید، به راحتی می‌توانید مفهوم کلمه zoo را متوجه شوید.

مثال دوم برای یادگیری لغات انگلیسی:

A theory is a collection of ideas written by an expert.

در این جمله، کلمات theory و expert کمی سخت‌تر از دیگر واژه‌ها هستند. به همین دلیل می‌خواهیم با معنی آنها آشنا شویم.

 

یادگیری لغات انگلیسی

 

اگر به عبارت idea توجه کنید، متوجه می‌شوید که ایده و نظر را افراد صاحب‌نظر ارائه می‌کنند و با توجه به وجود این کلمه، می‌توان مفهوم theory را درک کرد.

همین قانون برای واژه expert نیز کاربرد دارد. معمولاً کسی تئوری می‌دهد که در مورد موضوعی علم و آگاهی داشته باشد. بنابراین مفهوم expert نیز برای شما مشخص خواهد شد.

روش دوم یادگیری لغات انگلیسی یعنی relative words دارای انواع دیگری نیز هست. یعنی باید دنبال عبارات مخالف و مترادف یک واژه باشید.

به این جمله توجه کنید:

Black is a dark and white is a light color.

برای مثال، معنی کلمه هایلایت شده را نمی‌دانید ولی از مفهوم کلمه dark آگاهی دارید و با توجه به وجود واژگان white و black حدس می‌زنید که مفهوم کلمه light می‌شود: روشن.

پس مفهوم جمله عبارت است از: مشکی رنگی تیره و سفید رنگی روشن است.

روش دیگر، یافتن کلمات مترادف برای عبارت ناآشنا در جمله است.

به این جمله دقت کنید:

The boy standing there is a talkative and chatterbox person.

با علم به اینکه معنی کلمه talkative می‌شود پرحرف و با توجه به وجود کلمه ربط and، باید اینگونه نتیجه‌گیری شود که chatterbox با talkative مترادف و هم معنی است و هر دو کلمه به معنی پرحرف و ورّاج می‌باشند.

با استفاده از روش هایی که گفته شد یادگیری لغات انگلیسی برای شما آسان تر خواهد بود.

 

 خلاصه مقاله یادگیری لغات انگلیسی با روش دوم یا کلمات مرتبط

 

یادگیری لغات انگلیسی
 

در روش دوم یادگیری لغات انگلیسی یعنی relative words، پیدا کردن کلمه کلیدی بسیار مهم است و نقش اساسی را ایفا می‌کند زیرا آگاهی از مفهوم عبارت مورد نظر به دانستن کلمه کلیدی و معنای آن مربوط است.

کاربرد روش relative words در متون عمومی بسیار زیاد است. به طوری که به راحتی و بدون نیاز به فرهنگ لغت، می‌توان معنی یک کلمه را یاد گرفت و دیگر زمانی را صرف جستجو آن در دیکشنری نکرد.

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.