خانه / مقالات مشاوره ای / روش های بهبود نمره آیلتس (آپدیت ۹۸)

روش های بهبود نمره آیلتس (آپدیت ۹۸)

روش های بهبود نمره آیلتس (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Dec 9Rating: 5.0

عنوان مقاله: روش های بهبود نمره آیلتس

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با روش های بهبود نمره آیلتس آشنا شده و از آن ها در جهت تقویت مهارت های آیلتس خود استفاده نمایید. 

پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری برای شرکت در آزمون آیلتس کسب کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

 

مقدمه روش های بهبود نمره آیلتس

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید. 

امروز در این مقاله مشاوره ای می خواهیم درباره روش های بهبود نمره آیلتس صحبت کنیم. شرکت کردن در آزمون آیلتس و کسب نمره خوب در این آزمون، به یکی از مهم ترین اهداف زبان آموزان تبدیل شده است. به طوری که امروزه بیشتر زبان آموزان به دنبال روش هایی هستند که بتوانند با استفاده از آن ها مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و در نتیحه در آزمون آیلتس نمره مد نظر خود را بگیرند. 

اما در این مسیر پر پیچ و خم معمولا با چالش ها و سختی هایی مواجه هستند. گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در مقالات آموزشی و مشاوره ای خود قصد دارد تا شما زبان آموزان عزیز را با روش هایی آشنا کند که بتوانید با استفاده از آن ها بر این چالش ها غلبه کنید. امروز هم در این مقاله مشاوره ای می خواهیم درباره روش های بهبود نمره آیلتس صجبت کرده و شما را با این متود ها آشنا سازیم. 

روش های بهبود نمره آیلتس

داوطلبان آزمون آیلتس سطح زبان انگلیسی متفاوتی دارند. بعضی از آن ها تا یک سطح مشخصی زبان خوانده اند و دیگر این کار را انجام نداده اند. بعضی از آن ها هنوز هم در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند و دسته ای هم هستند که از آخرین باری که زبان انگلیسی خوانده اند مدت زمان زیادی می گذرد. 

 

 

روش های بهبود نمره آیلتس

 

درست مانند خیلی چیز های دیگر، برای آزمون آیلتس هم بهترین راه و یا بهترین روش وجود ندارد. اما با در نظر گرفتن توانایی ها و تفاوت های فردی، ما می توانیم بهترین راه را انتخاب کرده و سپس تصمیم بگیریم که از چه منابعی برای یادگیری و تقویت مهارت های زبان انگلیسی استفاده کنیم. 

ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با روش های بهبود نمره آیلتس متناسب با سطح و توانایی های خودتان آشنا کنیم.

روش های بهبود نمره آیلتس: بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس

در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس، امتحان گیرنده از شما در سه بخش متفاوت، سوال هایی را می پرسد. زمانی که برای این بخش آزموون در نظر گرفته شده است بین ۱۰ تا ۱۴ دقیقه است و معمولا چند روز قبل از آزمون کتبی برگزار می شود. 

 

روش های بهبود نمره آیلتس

 

در قسمت اول، امتحان گیرنده از شما سوالاتی در مورد مطالب روزمره، علایق و سایر چیز های ساده می پرسد. تعداد سوالات این بخش تقریبا ۱۱ تا می باشد. در سال های اخیر تنوع سوالات در این بهش بیشتر شده و سوالات می توانند موضوعات پراکنده تری نسبت به گذشته داشته باشند. 

 این نکته می تواند به شما کمک کند تا در مسیر یادگیری و آگاهی از روش های بهبود نمره آیلتس، پیشرفت کنید. 

 

روش های بهبود نمره آیلتس: حالا چطوری برای قسمت اول آماده بشیم؟

یکی از بهترین روش های بهبود نمره آیلتس، این است که قبل از شرکت در آزمون، سوالات دوره های گذشته را پیدا کرده و آن ها را کار کنید. اگر سطح زبان انگلیسی شما نسبتا بالا است، به شما توصیه می کنیم که این کار را برای روزهای پایانی قرار دهید. 

این کار دو دلیل دارد: 

  • اول این که برای پاسخ دادن به سوالات قسمت اول، شما نیازی به تکنیک و یا روش خاصی ندارید. فقط کافیست سوالات را مختصر و مفید پاسخ دهید. 
  • دوم این که با تسلط روی قسمت دوم و سوم می توانید به راحتی به سوالات بخش اول هم پاسخ دهید. 

 

روش های بهبود نمره آیلتس

 

اگر سطح زبان انگلیسی شما نسبتا پایین است، شروع کردن با سوالات بخش اول می تواند به خوبی به شما کمک کرده و برای شما مفید باشد. 

زیرا این کار به شما کمک می کند تا در بخش دوم و سوم عملکرد بهتری داشته و با اعتماد به نفس بالاتری به سوالات پایخ دهید. 

با استفاده از این روش های روش های بهبود نمره آیلتس می توانید نتایج بهتری در این آزمون داشته باشید. 

 

روش های بهبود نمره آیلتس: بخش لیسینیگ آزمون آیلتس

اما برای بخش لیسیینینگ باید چه کاری انجام بدیم؟ 

در این بخش از آزمون آیلتسف شما به ۴۰ سوال در چهار بخش پاسخ خواهید داد.

 

روش های بهبود نمره آیلتس

 

شما در بخش اول لیسینینگ آیلتس، به یک فایل صوتی گوش می دهید که شامل مکالمه بین دو نفر درباره موضوعات روزمره می باشد. 

در بخش دوم، به یک گوینده گوش می دهید که در یک برنامه تلویزیونی درباره یک موضوع روزمره توضیخاتی را ارائه می کند. 

در بخش سوم باید به یک گفتگو گوش کنید. این گفتگو همانند بخش اول بین چند نفر انجام می شود. در آزمون ایلتس آکادمیک، این گفتگو در قالب اجتماعیف فرهنگی و یا هنری است. 

در بخش چهارم شما صدای گوینده ای را می شنوید که به صورت آکادمیک در مورد مسائلی مانند علوک اجتماعی، هنر و یا دستاورد های بزرگ عملی صحبت می کند.

روش های بهبود نمره آیلتس: بخش ریدینگ آزمون آیلتس

بخش ریدینگ آزمون آیلتس شامل سه قسمت است. شما ۶۰ دقیقه مهلت دارید تا به ۴۰ سوال در این زمینه جواب دهید. این بخش از آزمون در آیلتس جنرال و آکادمیک متفاوت می باشد. 

متن های قسمت ریدینگ، همگی از مجلات واقعی برداشته می شوند. بنابراین اگر به دنیال روش های بهبود نمره آیلتس هستید، خواندن مجلات می توانند به شما کمک کنند. 

چنانچه تصمیم دارید برای بخش ریدینگ آزمون آیلتس آماده شوید، پیشنهاد می کنم عادت خواندن روزنامه و مجله های انگلیسی را در خورد ایجاد کنید.

 

روش های بهبود نمره آیلتس

 

تفاوت اصلی آزمون آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک، در تعداد سوالات است. 

آزمون جنرال از دو بخش تشکیل شده است. 

تفاوت دوم این دو نوع از آزمون آیلتس، ساختار آن هاست. متن های آزمون آکادمیک معمولا دانشگاهی و یا علمی هستند و به توضیح یک مبحث علمی می پردازند. سوالات این آزمون از آزمون جنرال سخت تر و پیچیده تر هستند. 

روش های بهبود نمره آیلتس: بخش رایتینگ 

همان طور که در جریان هستید، مهارت رایتینگ سومین و آخرین بخش آزمون آیلتس هست و شما در ۶۰ دقیقه باید دو رایتینگ بنویسید. 

در task 1، شما باید درمورد یک نقشه، یک نمودار و …. توضیح بدید و نوشته شما نباید کمتر از ۱۵۰ کلمه باشه.
اگر شما در بخش general آیلتس هستید، شما باید متن با موضوعاتی مثل: سفارش کالا، درخواست شغل و یا حتی شکایت از خدمات باید یک نامه بنویسید. 

 

روش های بهبود نمره آیلتس

در task 2، شما باید در مدت زمان ۴۰ دقیقه درباره یک موضوع مشخص، مقاله بنویسید و نوشته شما نباید کمتر از ۲۵۰ کلمه باشه. 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

روش های تمرین مکالمه

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Feb …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *