خانه / مقالات مشاوره ای / استرس در آزمون آیلتس (آپدیت ۹۹)

استرس در آزمون آیلتس (آپدیت ۹۹)

استرس در آزمون آیلتس (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Sep 27Rating: 5.0

 

عنوان مقاله: چگونه با استرس در آزمون آیلتس مقابله کنیم؟

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: با به کارگیری نکات زیر شما می توانید بر استرس در آزمون آیلتس غلبه کنید.

پیشنهاد تیک لرن۲۴: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون آیلتس و شروع دوره آموزشی خود می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه فرمایید. 

مقدمه استرس در آزمون آیلتس

یکی از رایج ترین سوالاتی که از دانش آموزان شنیده می شود در خصوص آزمون آیلتس اینکه چگونه استرس آزمون را کنترل کنیم. بیشتر دانش اموزان وقتشان را روی مهارت های وکب، گرامر، اسپیکینگ و رایتینگ می گذارند ولی در مورد استرس آزمون فکر نمی کنند.

حتی با اعتماد به نفس ترین دانش اموزان هم می توانند تحت تاثیر استرس آزمون آیلتس قرار بگیرند. بارها و بارها  خیلی از زبان آموزان می گویند که کاملا مسلط و آماده اند ولی استرس هنوز در آن ها وجود دارد. با به کارگیری نکات زیر شما می توانید با استرس در آزمون آیلتس غلبه کنید.

چگونه با استرس در آزمون آیلتس مقابله کنیم ؟

اگر قبل از آزمون آیلتس شما چندماهی وقت دارید. ۲ اصل اساسی و مهم است که برای کاهش استرس می توانید انجام دهید.

اول اینکه در قدم اول شما باید کاملا آماده باشید. با خودتان صادق باشید و دریابید که چقدر به مطالعه احتیاج دارید، هرچه بیشتر شما در مورد زبان بدانید و همچنین دایره ی لغات خودرا افزایش بدهید می توانید مهارت های خودرا برای آزمون تمرین کنید. و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و در واقع منجر به استرس کمترمی شود. انواع استرس در زندگی روزمره وجود دارد نه صرفا استرس برای آزمون، در محیط کار، روابط و مطالعه استرس وجود دارد. یک ذهن خسته و پر از استرس عملکرد خوبی ندارد.

یکی از بزرگترین عوامل پدید اورنده فشار روانی نزدیک شدن به روز آزمون و نداشتن آمادگی کافی است. هیچ جای نگرانی نیست، زیرا با انجام تمرین های صحیح و مناسب قبل از شرکت در آزمون، میزان دانش، تسلط و اعتمادبنفس شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر آزمون شما زودتر از ماه  میرسد یک نظریه کلی وجود دارد. همیشه مثبت فکر کنید. و روی جنبه های منفی اصلا تمرکز نکنید. فقط به این فکر کنید که من میتونم انجامش بدم .

دوم اینکه نفس عمیق بکشید. اغلب مردم فراموش می کنند که وقتی استرس می گیرند نمی توانند خوب نفس بکشند. پس لحظه ای استراحت کنید.

و در آخر تاثیرات منفی مواد غذایی و نوشیدنی را دست کم نگیرید غذاهایی سنگین مانند فست فود و نوشیدنی های شیرین می تواند تاثیرات منفی داشته باشند.

بنابراین در روزهای قبل آزمون سعی کنید غذاهای سبک و آب زیاد بنوشید. و در آخر حتما استراحت کنید قبل از تست که خیلی مهم است. درخانه بمانید و استراحت کنید قبل از حاضر شدن در جلسه ی آزمون. بنابراین اگر شما همه ی این نکات را رعایت کنید استرس شما در آزمون کاهش پیدا میکند.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.