خانه / مقالات مشاوره ای / بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی کدام اند؟ (آپدیت ۹۸)

بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی کدام اند؟ (آپدیت ۹۸)

بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی کدام اند؟ (آپدیت ۹۸)Reviewed by سهیل عابدین پور on Dec 14Rating: 5.0کدام ترفندهای ساده باعث تقویت مکالمه زبان انگلیسی می شود؟

عنوان مقاله: بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی کدام اند؟

دسته مقاله: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی آشنا شده و از آن برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده نمایید. 

پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید از هزینه های تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد با خبر شوید می توانید روی لینک کلیک کنید. 

 

مقدمه راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

دوستان و همراهان عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذلت را ببرید. 

امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم شما را با راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی آشنا کنیم. امروزه انگلیسی صحبت کردن یکی از مهم ترین فاکتور ها برای زبان آموزان است. آن ها همواره به دنبال روش هایی هستند که بتوانند مهارت های مکالمه ای خود را تقویت کنند. 

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله آموزشی قصد دارد تا بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی را به شما معرفی کرده و به شما عزیزان کمک کند تا بتوانید به خوبی مهارت های خود را بهبود ببخشید. 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

بیشتر دانش آموزان گرامر ها را به خوبی یاد دارند. اما باز هم با این حال نمی توانند از آنها به خوبی استفاده کنند. در مکالمه زبان انگلیسی مشکل دارند. در حقیقت باید بگوییم تنها راه برای این که بتوانید از گرامر ها به خوبی استفاده کنید, و بتوانید راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی را طی کنید, این است که مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. اگر در صحبت کردن مشکل دارید می توانید به اخبار و رادیو گوش کنید تا بتوانید از طرز صحبت کردن آنها تقلید کنید.

هم چنین می توانید تمرین های روزانه داشته باشید.

تمرین کردن یکی از بهترین روش ها برای تقویت مهارت هاست. اگر می خواهید مهارت های مکالمه ای خود را تقویت کنید.ما برای شما پیشنهاد هایی را ارائه داده ایم.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی: یک هم گروهی برای مکالمه زبان انگلیسی پیدا کنید

می توانند هرگاه که او را دیدند با او شروع به صحبت کردن کنند. این کار می تواند یک تمرین مناسب برای شما باشد.

برای این که بتوانید شانس های بیشتری برای گفتگو داشته باشید می توانید به یک باشگاه بپیوندید.

در آنجا می توانید برای خود دوستان جدیدی هم پیدا کنید.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

در باشگاه می توانید با افراد هم سن خود صحبت کنید. اگر این کار هم برای شما مقدور نمی باشد می توانید به صورت آنلاین چت کنید. می توانید در فیس بوک و یا تویتر و یا حتی اسکایپ برای خود دوستی پیدا کرده و با او گفتگو داشته باشید.

افراد زیادی در فضای مجازی هستند که می خواهند با دیگران انگلیسی صحبت کنند تا مهارت ها ی خود را بهبود ببخشند.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی: مطمئن شوید که در کنار صحبت کردن گوش هم می کنید

یکی دیگر از راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی این است که وقتی که دارید تمرین می کنید و با کسی صحبت می کنید سعی کنید در مکالمه کردن و گوش کردن بالانسی ایجاد کنید. یعنی به اندازه کافی صحبت کنید و سپس به حرف های طرف مقابل با دقت گوش کنید. با این کار می توانید با ساختار جملات بیشتر آشنا شوید.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

هم چنین می توانید در جملات او کلمات جدید هم پیدا کنید. اگر او از شما سوالی پرسید و برای جواب دادن به آن به زمان احتیاج داشتید می توانید از او یک سوال بپرسید تا بعد از او حرفتان را بگویید. در این صورت زمان بیشتری برای فکر کردن خواهید داشت.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی: گفتگوی خود را ضبط کنید

ضبط کردن یکی از روش های کلیدی است. این روش یکی از بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی است,با این کار می توانید توانایی های خود را به حداکثر برسانید.

با انجام این کار می توانید نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید. سپس می توانید روی نقاط ضعف خود بیشتر کار کنید. هم چنین می توانید تلفظ های خود را بشنوید. در این حالت می توانید تلفظ های خود را هم بهتر کنید.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

هم چنین می توانید از چیز هایی که متوجه نشدید یادداشت برداری کنید. برای مثال اگر متوجه یک جمله یا اصطلاح نشدید می توانید آنرا یادداشت کرده و آنرا بعدا در دیکشنری پیدا کنید. شما می توانید برای گفتگو های بعدی سوال هایی را نیز طرح کنید.

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی: خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید

یکی دیگر از روش های موثر برای یادگیری زبان این است که خود را در آن غرق کنید. اگر می خواهید هر یک از مهارت های چهارگانه زبانی خود یعنی گوش کردن و مکالمه و خواندن و نوشتن را تقویت کنید,باید خود را در آنها غرق کنید. تا جایی که می توانید خود را در مکالمه زبان انگلیسی غرق کنید. برای مثال می توانید فیلم ها یانگلیسی تماشا کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید از زیر نویس استفاده نکنید.

اگر به خوبی دیالوگ ها را نمی فهمید می توانید از زیر نویس انگلیسی استفاده کنید. 

یادتان باشد که آخرین راه زیرنویس فارسی است.

می توانید برنامه های تلویزیونی را دنبال کنید. این برنامه ها سرشار از کلمات مفید است. اگر چند بار یک برنامه را تماشا کنید می توانید چیز های بیشتری از آنرا بفهمید. گوش کردن به شما کمک می کند تا با ریتم انگلیسی بیشتر آشنا شوید. هم چنین می توانید اصطلاحات جدید و کاربردی هم پیدا کنید.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

یکی دیگر از روش های گوش کردن این است که به رادیو گوش کنید. برنامه های رادیویی هم می تواند برای شما مفید باشد. آهنگ انگلیسی هم می تواند یک روش دیگر باشد.

اما نباید به آهنگ های رپ گوش دهید. زیرا این آهنگ ها سرعت زیادی دارند و نمی توانید آنرا متوجه شوید. بهتر است از آهنگ های ملایم استفاده کنید. در موسیقی ها می توانید اصطلاحات زیادی پیدا کنید.

بیشتر این اصطلاحات مهم هستند و می توانند در آینده برای شما مفید باشند. اما همان طور که قبلا هم گفتیم گوش کردن به آهنگ های سریع مثل رپ نمی تواند به شما کمک چندانی کند. موسیقی ها به شما کمک می کند تا تلفظ ها را هم بهتر انجام دهید.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی: با صدای بلند بخوانید

اگر هیچ کسی در دسترس شما نیست که با او مکالمه زبان انگلیسی داشته باشید می توانید این کار را با خودتان انجام دهید. برای این که بتوانید تنهایی مکالمه زبان انگلیسی خود را قوی کنید,می توانید با صدای بلند صحبت کنید یا یک متن را بخوانید.

در این جا دیگر نگران نیستید که اشتباه کنید و نتوانید منظور خود را به مخاطب برسانید.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

گاهی اوقات می توانید اشتباه های خود را هم اصلاح کنید. بعضی از دانش آموزان متن های برنامه های تلویزیونی را پیدا می کنند.

برای مثال می توانید از متن برنامه تد تاکس استفاده کنید. سپس می توانید این متن ها را با صدای بلند بخوانید.

این متن ها دارای کلماتی پر کاربرد هستند.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی: با خودتان صحبت کنید

وقتی که تنها می شوید می توانید با خودتان با صدای بلند صحبت کنید. این کار را نباید در خانواده انجام دهید. زیرا ممکن است بگویند دیوانه شده اید. می توانید نظرات خود را با صدای بلند بازگو کنید.

هم چنین می توانید کار هایی را که انجام می دهید را با صدای بلند اعلام کنید.

 

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

این روش ها می تواند برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما بسیار تاثیر گذار باشد. با انجام این کار می توانید بیشتر حرفه ای شوید و وقتی که در حال مکالمه زبان انگلیسی با یک شخص واقعی هستید.

دیگر نگران نخواهید بود و می دانید که باید دقیقا چه چیز هایی را بگویید و یا از چه روش هایی استفاده کنید.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

روش های تمرین مکالمه

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)

چه روش های تمرین مکالمه ای مناسب هستند؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Feb …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *