خانه / مشاوره یادگیری Listening / کدام ۷ مسیر ساده در یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی موثر اند؟ (آپدیت ۹۸)
یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

کدام ۷ مسیر ساده در یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی موثر اند؟ (آپدیت ۹۸)

کدام ۷ مسیر ساده در یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی موثر اند؟ (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید یاسر موسوی on Dec 2Rating: 5.0کدام 7 روش طلایی باعث تقویت مهارت شنیداری می شود؟مهارت لیسنینگ مهم ترین مهارت زبان انگلیسی است و هرکسی باید به دنبال یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی باشد. این مقاله بهترین روش های یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی را به زبان آموزان در غالب ۷ روش ارائه میدهد.

 عنوان مقاله: یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

دسته مقالات: آموزشی

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با چند تا از روش های تقویت مهارت های شنیداری زبان انگلیسی آشنا شده و از آن ها برای یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی استفاده نمایید. 

پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه یادگیری زبان انگلیسی کسب کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

دوستان و همراهات عزیز و همیشگی تیک لرن ۲۴ سلام. امیدوارم خوب و برقرار باشید و از یادگیری زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید. 

امروز در این مقاله آموزشی می خواهیم درباره روش های یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی صحبت کنیم. شما می توانید با مطالعه کردن این مقاله و استفاده از متود ها و روش هایی که بیان می شوند مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و به اهداف خود راحت تر دست پیدا کنید. 

تقویت و یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی یکی از مهارت های پایه در یادگیری زبان انگلیسی است. برای این که بتوانیم با مردم مختلف گفتگو داشته باشیم باید بتوانیم حرف های دیگران را به خوبی متوجه شویم.
اگر مهارت های شنیداری خود را تقویت کنیم در این صورت می توانیم مکالمه های بهتری هم داشته باشیم.

 

 

۷ روش برای تقویت مهارت های شنیداری

اول از همه باید بگوییم که شما در طول دو ماه می توانید در یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی پیشرفت زیادی داشته باشید. بنابراین نیازی نیست که نگران باشید. باید آرامش خود را حفظ کنید. هر چه بیشتر آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید می توانید بهتر یاد بگیرید.

برای این که بتوانید در گوش کردن بهتر شوید باید زیاد این کار را انجام دهید.

برای مثال باید روزانه حداقل یک ساعت به انگلیسی گوش کنید.
از محتوایی استفاده کنید که شما را به وجد می آورد.
سعی کنید روی مفهوم آن تمرکز داشته باشید.
وقتی که در حال انجام کار های دیگر هستید هم می توانید به برنامه های رادیویی گوش کنید. اگر بتوانید روی معنی و مفهوم انها تمرکز کنید، زبان شما به صورت خودکار تقویت خواهد شد.
علاوه بر تمرکز کردن، کار های دیگری هم هستند که با استفاده از آنها می توانید مهارت های یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید.

 

 

  1. فعالیت هایی برای خواندن در جهت یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی طراحی کنید.

    برای این کار حتما نیاز به فایل صوتی ندارید. خواندن متن های انگلیسی یک روش بی نظیر برای یادگیری کلمات است. وقتی که متنی را می خوانیم صدای کلمات را در سر خود می شنویم. یا اگر این متن را با صدای بلند بخوانید می توانید صدای آنرا بشنوید.
    با انجام این کار می توانید مهارت های لیسنینگ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

 

      ۲. اگر می توانید متنی را به همراه فایل صوتی آن از اینترنت دانلود کنید.

در این صورت وقتی که در حال گوش دادن هستید و کلمه ای را متوجه نمی شوید می توانید آنرا از روی متن پیدا کنید. این کار ضروری نیست اما انجام دادن آن به یادگیری شما کمک خواهد کرد. اما باز هم نباید به همین چند کار بسنده کنید. همیشه نمی توانید این نوع محتوا را پیدا کنید.
بنابراین باید دنبال منابع دیگر هم باشید تا بتوانید از همه آنها بهترین نتیجه را بگیرید. برای مثال می توانید روزنامه بخوانید یا به مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی گوش کنید. سعی کنید در هر هفته روی یک موضوع کار کنید. در این روش می توانید کلمات زیادی درباره یک موضوع یاد بگیرید و همیچنین یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی جذاب تر شود.

 

 

    ۳. اگر محتوایی را پیدا کردید و از آن خوشتان آمد باید بیش از یک بار به آن گوش کنید.

اگر چند بار به چیز هایی که علاقه دارید گوش کنید می توانید بهتر آن را به ذهن خود وارد کنید. این کار نه تنها به شما کمک می کند تا تلفظ کلمات را بهتر یاد بگیرید بلکه می توانید درک بهتر و بیشتری از آن داشه باشید. همین کارهای کوچک و ساده یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی شما را تضمین می کند. 

 

یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

 

        ۴. سعی کنید از فایل های طولانی تر برای یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی استفاده کنید.

برای این که بتوانید این کار را انجام دهید می توانید از یک کتاب استفاده کنید. فایل صوتی آنرا از اینترنت دریافت کنید. کتابی را پیدا کنید که آنرا دوست دارید و سعی کنید زیاد به آن گوش دهید. همان طور که قبلا گفتیم باید مکررا به آن گوش دهید تا بتوانید به خوبی همه چیز درباره آن را یاد بگیرید.

 

 

       ۵. هنگام خواندن یا گوش کردن روی کلمات هم تمرکز کنید تا یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی شما موفقیت آمیز باشد.

 به کلماتی که آنها را برای اولین بار می بینید توجه کنید! می توانید آنها را یادداشت کرده و بعدا معنی آنها را در دیکشنری خود پیدا کنید.
با این کار مغز شما قابلیت های بیشتری برای تمرکز کردن پیدا می کند.

 

 

   ۶. وقتی که در زبان به سطح های بالاتری برسید باید بتوانید به خوبی صحبت کنید.

     برای این که بتوانید از همین الان مکالمه خود را بهتر کنید، باید از یک نفر کمک بگیرید. برای مثال می توانید از دبیر خود بخواهید تا با شما کار کند.
حتی می توانید با دوستان خود که قادر به صحبت کردن هستند تمرین کنید. باید از آن ها بخواهید تا مشکل های شما را به شما بگویند تا بتوانید آنها  را اصلاح کنید.
با این تمرین ها می توانید اصطلاحات جدید یاد بگیرید و با ساختار جملات آشنا شوید.
همچنین، اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید. 

مشاوره لیسنینگ آیلتس از صفر تا ۱۰۰

 

 

یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی
صحبت کردن یکی از راه های یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

 

 

      ۷. برای این که بتوانید مهارت های خود را تقویت کنید باید تمرین های مناسبی داشته باشید.

اما مهم تر از تمرین این است که ارامش خود را حفظ کنید. اگر استرس داشته باشید نمی توانید جواب های مناسبی در گفتگو ها ارائه دهید! اگر اعتماد به نفس نداشته باشید نمی توانید اصلا مکالمه ای داشته باشید! باید روی چیز هایی که می خواهید بگویید تمرکز کنید و از اشتباه کردن نترسید. شما باید از اشتباه های خود درس بگیرید.
برای پیشرفت باید آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید و روی تمرین ها باید تمرکز کنید.

 

با گذاشتن کامنت در زیر این مقاله می‌توانید مارا از نیاز های زبان انگلیسی خود باخبر کنید تا ما آنها را بر طرف کنیم.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.