خانه / مشاوره یادگیری Listening / ۷ مسیر ساده جهت یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی
یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

۷ مسیر ساده جهت یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

۷ مسیر ساده جهت یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسیReviewed by سید یاسر موسوی on Sep 21Rating: 5.0کدام 7 روش طلایی باعث تقویت مهارت شنیداری می شود؟

دسته: مقالات مشاوره ای یادگیری زبان انگلیسی

موضوع: یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی

مدت زمان پیشنهادی مقاله : ۵ دقیقه

تقویت و یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی یکی از مهارت های پایه در یادگیری زبان انگلیسی است. برای این که بتوانیم با مردم مختلف گفتگو داشته باشیم باید بتوانیم حرف های دیگران را به خوبی متوجه شویم. اگر مهارت های شنیداری خود را تقویت کنیم در این صورت می توانیم مکالمه های بهتری هم داشته باشیم.

۷ روش برای تقویت مهارت های شنیداری

اول از همه باید بگوییم که شما در طول دو ماه می توانید در یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی پیشرفت زیادی داشته باشید. بنابراین نیازی نیست که نگران باشید. باید آرامش خود را حفظ کنید. هر چه بیشتر آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید می توانید بهتر یاد بگیرید.

برای این که بتوانید در گوش کردن بهتر شوید باید زیاد این کار را انجام دهید.

برای مثال باید روزانه حداقل یک ساعت به انگلیسی گوش کنید. از محتوایی استفاده کنید که شما را به وجد می آورد. سعی کنید روی مفهوم آن تمرکز داشته باشید. وقتی که در حال انجام کار های دیگر هستید هم می توانید به برنامه های رادیویی گوش کنید. اگر بتوانید روی معنی و مفهوم انها تمرکز کنید زبان شما به صورت خودکار تقویت خواهد شد.
علاوه بر تمرکز کردن کار های دیگری هم هستند که با استفاده از آنها می توانید مهارت های یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید.

 

  1. فعالیت هایی برای خواندن در جهت یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی طراحی کنید.

    برای این کار حتما نیاز به فایل صوتی ندارید. خواندن متن های انگلیسی یک روش بی نظیر برای یادگیری کلمات است. وقتی که متنی را می خوانید صدای کلمات را در سر خود می شنویم. یا اگر این متن را با صدای بلند بخوانید می توانید صدای آنرا بشنوید. با انجام این کار می توانید مهارت های لیسنینگ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

      ۲٫ اگر می توانید متنی را به همراه فایل صوتی آن از اینترنت دانلود                کنید.

در این صورت وقتی که در حال گوش دادن هستید و کلمه ای را متوجه نمی شوید می توانید آنرا از روی متن پیدا کنید. این کار ضروری نیست اما انجام دادن آن به یادگیری شما کمک خواهد کرد. اما باز هم نباید به همین چند کار بسنده کنید. همیشه نمی توانید این نوع محتوا را پیدا کنید. بنابر این باید دنبال منابع دیگر هم باشید تا بتوانید از همه آنها بهترین نتیجه را بگیرید. برای مثال می توانید روزنامه بخوانید یا به مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی گوش کنید. سعی کنید در هر هفته روی یک موضوع کار کنید. در این روش می توانید کلمات زیادی درباره یک موضوع یاد بگیرید.

  ۳٫ اگر محتوایی را پیدا کردید و از آن خوشتان آمد باید بیش از یک بار به آن گوش کنید.

اگر چند بار به چیز هایی که علاقه دارید گوش کنید می توانید بهتر آن را به ذهن خود وارد کنید. این کار نه تنها به شما کمک می کند تا تلفظ کلمات را بهتر یاد بگیرید بلکه می توانید درک بهتر و بیشتری از آن داشه باشید. همین کارهای کوچک و ساده یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی شما را تضمین می کند. 

     ۴٫ سعی کنید از فایل های طولانی تر برای یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی استفاده کنید.

برای این که بتوانید این کار را انجام دهید می توانید از یک کتاب استفاده کنید.  فایل صوتی آنرا از اینترنت دریافت کنید. کتابی را پیدا کنید که آنرا دوست دارید و سعی کنید زیاد به آن گوش دهید. همان طور که قبلا گفتیم باید مکررا به آن گوش دهید تا بتوانید به خوبی همه چیز درباره آن را یاد بگیرید.

این مقاله را (یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی)تا انتها بخوانید.

   ۵٫ هنگامی که در حال خواندن و یا حتی گوش کردن هستید
علاوه بر معنی و مفهوم متن سعی کنید روی کلمات هم تمرکز کنید.

به کلماتی که آنها را برای اولین بار می بینید توجه کنید. می توانید آنها را یادداشت کرده و بعدا معنی آنها را در دیکشنری خود پیدا کنید. با این کار مغز شما قابلیت های بیشتری برای تمرکز کردن پیدا می کند.

 

   ۶٫وقتی که در زبان به سطح های بالاتری برسید باید بتوانید به خوبی صحبت کنید.

برای این که بتوانید از همین الان مکالمه خود را بهتر کنید باید از یک نفر کمک بگیرید. برای مثال می توانید از دبیر خود بخواهید تا با شما کار کند. حتی می توانید با دوستان خود که قادر به صحبت کردن هستند تمرین کنید. باید از آن ها بخواهید تا مشکل های شما را به شما بگویند تا بتوانید آنها را اصلاح کنید.
با این تمرین ها می توانید اصطلاحات جدید یاد بگیرید و با ساختار جملات آشنا شوید.
هم چنین اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید.

مشاوره لیسنینگ آیلتس از صفر تا ۱۰۰

 

    ۷٫ برای این که بتوانید مهارت های خود را تقویت کنید باید تمرین های مناسبی داشته باشید.

اما مهم تر از تمرین این است که ارامش خود را حفظ کنید. اگر استرس داشته باشید نمی توانید جواب های مناسبی در گفتگو ها ارائه دهید. اگر اعتماد به نفس نداشته باشید نمی توانید اصلا مکالمه ای داشته باشید. باید روی چیز هایی که می خواهید بگویید تمرکز کنیدو از اشتباه کردن نترسید. شما باید از اشتباه های خود درس بگیرید. هر انسانی می تواند اشتباه کند و شما هم یک انسان هستید. برای پیشرفت باید آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید و روی تمرین ها باید تمرکز کنید.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

ماهیت آزمون KET

ماهیت آزمون KET چیست؟

در این مقاله گروه آموزش تیک لرن۲۴، در ادامه بررسی چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها به بررسی ماهیت آزمون ket می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *