خانه / آیلتس / آموزش گرامر آیلتس (آپدیت ۹۸)

آموزش گرامر آیلتس (آپدیت ۹۸)

آموزش گرامر آیلتس (آپدیت ۹۸)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Aug 28Rating: 5.0

عنوان مقاله: آموزش گرامر آیلتس

دسته مقالات: آموزشی
پس از مطالعه این مقاله: می توانید با متود های یادگیری گرامر های زبان انگلیسی آشنا شده و درباره آموزش گرامر آیلتس اطلاعات بیشتری کسب کرده و خود را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کنید. 

توصیه تیک لرن۲۴: اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آزمون آیلتس کسب کرده و خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنید می توانید مقاله بهترین کلاس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه آموزش گرامر آیلتس

 احتمالا می دانید که در آزمون آیلتس، گرامر به صورت مستقیم از شما پرسیده نمی شود. ( مثلا از شما سوال چهار گزینه ای گرامر پرسیده نمی شود.) گرامر در آیلتس جزو فاکتورهایی است که هر کدام از مهارت های speaking و writing شما بر اساس آن نمره دهی می شود.

اهمیت گرامر در آزمون آیلتس تا جایی است که بر اساس IELTS band descriptors  ( برنامه تفصیل نمرات آیلتس ) ۲۵ درصد از نمره کل رایتینگ و اسپیکینگ شما بر اساس دانش گرامری تان داده می شود. علاوه بر این، نقص های گرامری در جملات باعث کاهش انسجام های ساختاری و معنایی هم رایتینگ و هم اسپیکینگ می شود. پس جدی گرفتن این مبحث از زبان انگلیسی، کاملا یک الزام به شمار می آید.

ما در این مقاله آنچه در آموزش گرامر آیلتس به آن احتیاج دارید را به شما می آموزیم. لطفا چنانچه داوطلب آزمون آیلتس هستید، تمام قسمت های این مقاله را به دقت مطالعه فرمایید.

 

بخش اول: چگونه مچ گرامر آیلتس را بخوابونیم؟

دانش گرامری برای آیلتس یکی از اصلی ترین فاکتور هایی است که بر اساس آن مهارت های speaking و  writing شما نمره دهی می شود. در زیر نکاتی را ذکر خواهم کرد که انجام آن ها باعث می شود تا به نتیجه مطلوب تری در زمان فراگیری گرامری برسید.

 

خیلی زود دیر می شود

کتاب های آموزش گرامر آیلتس را در دوره های خیلی قبل تر از ماه های انتهایی، مطالعه کنید. ماه های آخر خیلی دیر است. در این ماه ها فقط باید آن چه را که آموخته اید را تمرین کنید. باید روی اشتباه های خود کار کنید.

 

گرامر جزو مباحث زبان عمومی محسوب می شود. آن را در زمان خودش مطالعه فرمایید.

حفظ نکنید، درک کنید

برای این که بتوانید مچ گرامر را بخوابونید، باید مباحث متنوع گرامر آیلتس را به خوبی بفهمید. لطفا سرسرکی و طوطی وار، موارد استفاده از یک گرامر را فقط حفظ نکنید. پس از این که هر گرامر را یاد می گیرید از خود بپرسید: در کدام قسمت های آزمون، احتمالا باید از این گرامر در پاسخ های خود استفاده کنم؟

 

گرامر آیلتس در کنترل کاشفان است

بعد از این که هر گرامر را فرا می گیرید به کتاب های کمبریج آیلتس ۶ – ۱۴ مراجعه کنید. قسمت های speaking و writing آن را ورق بزنید. دو دسته سوال باید بتوانید پیدا کنید:

دسته اول: سوالاتی که برای پاسخ دادن به آن ها به صورت مستقیم باید از آن گرامر استفاده کنید. این سوالات را علامت گذاری کنید.

دسته دوم: سوالاتی که می توانید با استفاده از گرامر آموخته شده، آن ها را بهتر پاسخ دهید.

 

لطفا غرور نداشته باشید

اگر سال هاست در حال زبان خواندن هستید و یا این که برای مدت طولانی کلاس زبان رفته اید، به محض این که تصمیم می گیرید آزمون آیلتس بدهید، همه گرامر ها را یک بار دیگر آیلتس وارانه بخوانید.

مطمئن باشید در آسان ترین گرامر ها نکاتی وجود دارد که مرور مجدد آن، بر نمره شما تاثیر می گذارد. یک بار دیگر کاشف گرامر برای آیلتس باشید. گاهی اوقات بزرگترین دشمن شما دانش شماست. شما را مغرور می کند. آن را در بند بکشید. قبل از این که او شما را اسیر کند.

ساختار های گرامری، عصای دست شما هستند

در هر گرامر نکات ظریف خاصی وجود دارد. با آن ها، ساختار هایی را می توان ساخت که در تعداد زیادی از پاسخ هایتان می توانید از آن ها استفاده کنید. پیدا کردن این ساختار ها کار سختی نیست. فقط کافیست دنبال آن ها بگردید. مجلات متنوع را که مطالعه می کنید، از خودتان بپرسید. آیا در دل این جمله ساختار خاصی وجود دارد که من بتوانم از آن استفاده کنم؟

مثال زیر را مطالعه کنید.

     …..I have always wanted to

چه گرامر هایی را برای آیلتس مطالعه کنیم؟

شاید تعداد گرامر هایی رو که باید برای موفقیت در آزمون آیلتس بخوانید، کمی زیاد باشد. اما بهتر است در شروع حتما به سه دسته از گرامر های زیر کاملا مسلط باشید.

 شما نه تنها باید این گرامر ها را خوب بشناسید، بلکه باید بتوانید درست و در زمان مناسب از هر کدام از گرامر های فوق به شکل موثری استفاده کنید. در زمانی که رایتینگ می نویسید باید بدانید که از کدام یک از گرامر های فوق باید استفاده نمایید.

سوال راهنما۱: adverbial clause ها چگونه در پاراگراف های introduction استفاده می شود؟

سوال راهنما ۲: چه زمانی برای توصیف line graphs باید از زمان simple past و چه زمانی از present perfect استفاده کنیم؟

 

نکته: فقط دانستن پاسخ این سوال ها کافی نیست. در اجرا و پیاده سازی گرامر ها باید تمرین کنید. یادتان باشد که گرامر ها نکات حفظ کردنی نیستند. درک کنید و کاشف باشید.

از کدام گرامر آیلتس در پاسخ به فلان سوال آزمون آیلتس استفاده کنیم؟

 

دسته پاسخ دادن به این سوال، کار بسیار پیچیده ای نیست. به این ربط دارد که شما چقدر علاقه دارید تا مطالب را دقیق تر یاد بگیرید. به خودتان بقبولانید که برای هر گرامر (هر چقدر هم آسان) باید وقت بگذارید.

 

چه تمرین هایی برای یادگیری گرامر ها باید انجام دهیم؟

پس از فراگیری گرامر دو راه متفاوت را به شما جهت تمرین پیشنهاد می دهم:

بعد از فراگیری هر مبحث گرامر آیلتس

به سوالات پارت های مختلف آیلتس speaking مراجعه کنید. به دنبال سوالاتی باشید که با استفاده از گرامر آیلتس تازه فراگرفته شده و به آن پاسخ دهید. آن ها را علامت گذاری کنید. حالا پاسخ دادن به این سوالات را خودتان تمرین کنید. صدای خودتان را ضبط کنید و گوش کنید. خیلی از جا ها، خودتان می توانید غلط های خودتان را بگیرید. ( لطفا حتما انجام دهید. )

 

بعد از این که همه گرامر های لازم برای آیلتس را فرا گرفتید

این بار به کتاب های کمبریج مراجعه کنید. روزانه یک سری از سوالات speaking را ببینید و تلاش کنید که کشف کنید که برای پاسخ دادن به هر سوال از چه گرامر هایی می توانید استفاده کنید.

 

خطر: گرامر هایی را که یاد گرفته اید را تلاش نکنید به زور استفاده کنید. در غیر این صورت نمره از دست خواهید داد.

 

در آزمون آیلتس چگونه گرامر داوطلب سنجیده می شود؟

در بخش speaking: همان طور که می دانید یکی از چهار فاکتور مهمی که speaking شما بر اساس آن نمره دهی می شود، دانش گرامری شماست. به عبارتی ۲۵ درصد از نمره کل speaking شما بر اساس گرامر داده می شود. به این بخش GRA گفته می شود.

در رایتینگ: در این بخش هم مثل speaking، ۲۰ درصد از نمره کل شما مربوط به مهارت های استفاده درست از گرامر در متون شماست.

 

بهترین کتاب گرامر آیلتس

همه چیز به این بستگی دارد که شما چقدر زبان بلد هستید؟ یکی از مهم ترین عواملی که مشخص می کند که یک پزشک چه دارویی را برای مراجعه کننده خود تجویز کند، شرایط فعلی اوست.

 

چنانچه زبان عمومی ضعیفی دارید

اگر تا حالا کلاس زبان نرفته اید و سطح زبان عمومی پایینی دارید، می توانید از کتاب های basic grammar in use شروع کنید. این کتاب مطالب پایه ای گرامر را به شما آموزش می دهد. این کتاب بسیار ساده و روان را می توانید به صورت خودخوان و بدون نیاز به مدرس مطالعه کنید.

چنانچه زبان عمومی خوبی دارید

اگر قبلا به کلاس زبان می رفته اید و از سطح زبان قابل قبولی برخوردار هستید برای آموزش گرامر آیلتس خود از کتاب grammar for ielts استفاده کنید. این کتاب هم همانند کتاب grammar in use از سری کتاب های خودخوان محسوب می شود و نیاز به مدرس ندارد.

از ویژگی های بارز این کتاب این است که پس از پایان هر درس، داوطلب گرامر آموخته شده را هر یک از مهارت های چهارگانه آیلتس تمرین می کند و همین امر سبب می شود تا زبان آموز بتواند به درک عمیق تری از نحوه استفاده گرامر ها در آزمون آیلتس برسد.

اگر می خواهید آموزش خود در زمینه آیلتس را شروع کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه فرمایید.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

کلاس خصوصی آیلتس در مشهد

بهترین کلاس خصوصی آیلتس در مشهد کدام است؟ (آپدیت ۹۸)

در این مقاله مشاوره ای گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ قصد دارد تا شما را با بهترین کلاس خصوصی آیلتس در مشهد کند تا شما بتوانید بهترین نتایج را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.