خانه / مقالات مشاوره ای / مشاوره یادگیری Speaking / راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ چیست؟ (آپدیت ۹۹)

راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ چیست؟ (آپدیت ۹۹)

راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ چیست؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Oct 1Rating: 5.0

عنوان مقاله: راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: با انجام این راه کار های ساده به مرور زمان می توانید مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنید.

پیشنهاد تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید در زمینه یادگیری زبان انگلیسی اطلاعات بیشتری کسب کرده و آموزش خود را شروع کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ

تقویت مهارت  speaking  مسئله ای است که هر زبان آموزی دغدغه ی پیشرفت در آن را دارد. امروزه زبان انگلیسی در اکثر کشورها و فرهنگ ها به عنوان یک زبان بین المللی راه یافته و بین اقشار مختلف جوامع در تمام رده های سنی و تحصیلی جایگاه ویژه ای یافته است. از این رو ارتقای مهارت های زبانی، به ویژه تقویت مهارت  speaking در راستای ارتقای کیفیت و کمیت ایجاد ارتباط مناسب در موقعیت های مختلف شغلی و اجتماعی اهمیت بسزایی دارد.

به علاوه هرچقدر بتوانیم روان تر صحبت کنیم، می توانیم مکالمات زیبا تر و مفید تری داشته باشیم. و فرصت های شغلی، تحصیلی و اجتماعی بیشترو با کیفیت تری بدست اوریم. حتما همه ی زبان آموزان زبان انگلیسی با این جمله ی کلیشه ای آشنایی دارید یا شنیده اید که من می توانم انگلیسی را خوب بفهمم، اما نمی توانم صحبت کنم. 

 

راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ

اولین روش از راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ:‌ بلند بلند بخوانید

یکی از راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ، استراتژی read books aloud یا همان روخوانی بلند بلند از روی متن کتاب است. منبع یادگیری می تواند کتاب داستان، مقاله، ترانه و یا هرچیز دیگری باشد. هر چه قدر بیشتر تمرین کنید، تلفظ و دایره لغت شما تقویت می شود. این کار به مرور باعث تقویت مهارت Speaking شما می شود.

چرا بلند بلند بخوانیم؟

  • Building your face muscles (tongue) 

 اولین دلیل  این است که تمام ماهیچه های صورت مانند ماهیچه های بدن نیاز به تمرین و ورزش دارد، مثل زبان. به مثال زیر دقت کنید.

یک ویالونیست با تمرین و تکرار زیاد می تواند یک قطعه موسیقی را بنوازد. حتی اگر همه ی نت هارا بلد باشد اما اگر تمرین نداشته باشد، نمی تواند این قطعه را بنوازد. می خواهیم ماهیچه ها را تمرین بدهیم، مثل ماهیچه های بدن که ماهیچه می سازیم به باشگاه بدن سازی می رویم. بنابراین تمرین و تکرار زیاد معجزه میکند.

 

  

به خاطر داشته باشید که صحبت کردن به انگلیسی مهارتی شبیه به یادگیری نواختن یک ساز یا یک ورزش جدید است، یعنی تنها راه برای تقویت speaking انجام دادن آن است.

  • دومین دلیلی که اثبات می کند بلند خواندن یکی از راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ است: 
  • The real correct English

انگلیسی درست و واقعی را یاد می گیرید، چون در کتاب نویسنده لغات و گرامر درست استفاده کرده است. پس بنابراین ذهن با انگلیسی درست و صحیح رو به رو می شود. یک روزنامه یا یک مجله را بلند بخوانید. شما حتی می‌توانید متن دیالوگ برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه ی خود را پیدا کرده و آن را بازی کنید. این راهی مناسب برای تمرین تلفظ است. زیرا که شما تنها می‌بایست از اینکه انگلیسی حرف زدن شما خوب به نظر می‌‌رسد مطمئن شوید و نیازی نیست نگران ساختار جملات خود باشید.

بنابراین خواندن کتاب داستان با صدای بلند یکی از راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ می باشد. 

دومین‌ روش از راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ

۲-استراتژی دوم ابن است که تظاهر کنید یک رییس جمهور و یا پروفسور در دانشگاه هستید و دارید برای عده ای سخنرانی می کنید.

  • give speech as a president or a professor

 

اولین سوال این است که چرا ؟‌

  • try to speak correctly and politely

زیرا در این استراتژی شما دارید از قوه ی تخیل خود استفاده می کنید، تصور می کنید که جلوی یک عده آدم هستید. پس سعی می کنیدکه مودب باشید و درست صحبت کنید.

دومین دلیل این است که topic based speech صحبت می کنید. راجب یک موضوع و همراه با هدف خاصی صحبت می کنید، پس بنابراین کلمات مختلف مربوط به موضوع می آید به ذهن شما و شروع به صحبت کردن می کنید. به عنوان مثال راجب مشکلاتی که با افزایش جمعیت مواجه شده صحبت می کنیم.

 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.