خانه / مقالات مشاوره ای / انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی (آپدیت ۱۴۰۰)

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی (آپدیت ۱۴۰۰)

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی (آپدیت ۱۴۰۰)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Apr 25Rating: 5.0

عنوان مقاله: انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با یکی از مهم ترین فاکتور ها در یادگیری زبان انگلیسی، یعنی انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی آشنایی بیشتری پیدا کنید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید دوره آموزشی خود را شروع کنید، می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی

همان طور که می دانید، یادگیری زبان انگلیسی امروزه به یک ضرورت تبدیل شده است. بیشتر افراد به دنبال این هستند تا این مهارت را به خوبی در خود ایجاد کنند تا بتوانند از موقعیت های احتمالی آینده نهایت استفاده را ببرند. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیم این است که یادگیری زبان انگلیسی می تواند کار چالش برانگیزی باشد. فاکتور های زیادی برای ایجاد این مهارت در خود وجود دارد. یکی از مهم ترین فاکتور ها، انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی است. 

اگر می خواهید کاری را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، باید انگیزه خوبی برای آن داشته باشید. در غیر این صورت، بعد از گذشت مدتی، از انجام دادن آن کار خسته شده و دیگر با جدیت سابق آن را انجام نخواهید داد. از آن جایی که یادگیری زبان نیازمند تلاش زیادی است، پس نباید هیچوقت انگیزه خود را از دست بدهید. به همین دلیل است که انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. 

 

انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی

همان طور که گفتیم، انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی می تواند بسیار موثر باشد. اگر در ابتدای راه هستید، باید دقت زیادی داشته باشید. اگر برای شروع این مسیر پر پیچ و خم انگیزه خوبی دارید، یادگیری زبان را شروع کنید و مطمئن باشید با تلاش می توانید این مهارت را به خوبی یاد بگیرید. اما اگر انگیزه شما برای یادگیری زبان انگلیسی به اندازه کافی قوی نیست، توصیه می کنیم این کار را شروع نکنید. زیرا همیشه تجربه ثابت کرده است که افراد بی انگیزه هیچ گاه نمی توانند زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرند. اگر شما هم نمی خواهید زمان و هزینه خود را هدر دهید، حتما به این نکته توجه داشته باشید. تنها زمانی کلاس ها را شروع کنید که انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. 

 

چگونه انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی ایجاد کنیم؟

شاید شما هم به دنبال روش هایی باشید که با استفاده از آن ها بتوانید انگیزه در یادگیری زبان را ایجاد کنید. اول از همه باید یک هدف منطقی و قابل دسترسی داشته باشید. متوجه شدن تمام موسیقی ها و فیلم های انگلیسی دنیا، هدفی بسیار بزرگ، سخت و تقریبا دست نیافتنی است. اول از همه سعی کنید روی هدف خود کار کنید. هدف تان نه باید کوچک باشد که انگیزه ای برای آن نداشته باشید، و نه باید آن قدر بزرگ و غیر قابل دسترسی باشد که انگیزه خود را از دست بدهید. 

تعهد و پایداری در یادگیری می تواند بسیار موثر باشد. سعی کنید روش هایی که برای زبان انگلیسی استفاده می کنید را به صورت پایدار اجرا کنید. زیرا تنها در بلند مدت است که می توانید تاثیرات آن ها را به خوبی مشاهده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که دو دو ساعت مطالعه روزانه و ثابت، بهتر از مطالعه طولانی مدت و غیر ثابت است. سعی کنید پایداری را در یادگیری حتما برقرار کنید.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.