خانه / مشاوره یادگیری vocabulary / چرا مرتب نویسی در یادگیری زبان انگلیسی موثر است؟ (آپدیت ۹۹)

چرا مرتب نویسی در یادگیری زبان انگلیسی موثر است؟ (آپدیت ۹۹)

چرا مرتب نویسی در یادگیری زبان انگلیسی موثر است؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Nov 25Rating: 5.0

عنوان مقاله: چرا مرتب نویسی در یادگیری زبان انگلیسی موثر است؟ 

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: با دلایل اهمیت مرتب نویسی آشنا شده و می توانید این فاکتور را در دوران یادگیری خود مورد استفاده قرار دهید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید دوره آموزشی خود را شروع کنید، می توانید با مراجعه به مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد این کار را انجام دهید. 

 

مقدمه مرتب نویسی

حتما برای شما هم پیش آمده که در کلاس حوصله مرتب نویسی را ندارید. اکثر اوقات سعی می کنید مطالب را فقط یادداشت کنید و اهمیت زیادی به مرتب نویسی نمی دهید. در واقع بسیاری از افراد با این مشکل مواجه هستند. حتی یکی از زبان آموزان من اصلا توانایی مرتب نویسی نداشت! یعنی اگر مطالب را به صورت خوش خط و خوانا می نوشت، نمی توانست آن ها را یاد بگیرد! اما غافل از این که با حوصله نوشتن و مرتب نویسی یکی از فاکتور های موثر در زمینه یادگیری زبان انگلیسی است. 

اگر شما هم از این که نمی توانید مرتب نویسی را در یادداشت های خود رعایت کنید خسته شده اید، توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کرده تا با راهکار هایی در این زمینه آشنا شوید. 

 

چرا مرتب نویسی مهم است؟ 

همان طور که می دانید، یکی از مهم ترین عوامل موثر در یادگیری زبان انگلیسی، انگیزه است. برای این که انگیزه یادگیری را در خود ایجاد کنید، می توانید فعالیت های مختلفی را امتحان کنید. ایجاد این انگیزه در هر فرد می تواند به صورت متفاوتی انجام شود. به عنوان مثال یک نفر با جملات انگیزشی انگیزه می گیرد. دیگری با تماشای فیلم های انگلیسی زبان این انگیزه را می گیرد. اما یکی از مهم ترین فاکتور هایی که باعث افزایش انگیزه شما برای مطالعه می شود، همین مرتب نویسی است. 

زمانی که می خواهید مطالب جلسه گذشته را مرور کنید و یا برای امتحان جلسه آینده آماده شوید، سراغ کتاب یا دفتر خود می روید. اگر مرتب نویسی را رعایت کرده باشید، می توان گفت با لذت و تمایل بیشتری مطالعه را انجام خواهید داد. اما در نقطه مقابل، اگر مطالب را بدون نظم نوشته باشید، پس از گذشت مدت کوتاهی، از مطالعه کردن خسته می شوید. یا حتی نمی توانید مطالب را به خوبی پیدا کرده و بخوانید! همین باعث می شود که نتوانید عملکرد خوبی در آزمون داشته و  نا امید شوید!!! 

همیشه این را به خاطر داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی باید همراه با شادی و نشاط باشد. به همین دلیل همیشه باید دفتری زیبا و لوازم تحریر خوب برای نوشتن زبان استفاده کنید. زیرا این کار باعث می شود از نوشتن و مطالعه کردن زبان لذت بیشتری ببرید و در میزان یادگیری شما تاثیر به سزایی دارد. 

 

 

چگونه مرتب نویسی را رعایت کنیم؟ 

شاید با خودتان بگویید که مرتب نویسی زمان زیادی می گیرد و اگر بخواهیم این کار را در کلاس انجام دهیم، یا زمان زیادی را از دست می دهیم یا از کلاس عقب می مانیم. اما باید بگویم که برای این کار هم راه حل هایی وجود دارد. 

اغلب زبان آموزان به دلیل خستگی و جو کلاس ممکن است حوصله لازم برای مرتب نویسی را نداشته باشند. ما توصیه می کنیم که از دفتر اصلی خود در کلاس استفاده نکنید. سعی کنید همیشه یک دفترچه همراه خود داشته باشیم. مطالبی که استاد می گوید و نوشته های تخته  را آن جا یادداشت کنید. زمانی که در خانه هستید، دفترچه را بردارید و مطالب آن را مرور کنید. این کار باعث می شود که درک بهتری نسبت به حجم مطالب گفته شده داشته باشید و می توانید آن ها را بهتر دسته بندی کنید. حالا می توانید این مطالب را همراه با مرتب نویسی، داخل دفتر اصلی خود وارد کرده و آن ها را هر زمان که می خواهید مطالعه کنید. 

 

یک آمار قابل توجه در مورد مرتب نویسی

از آن جایی که مرتب نویسی اهمیت زیادی دارد، تصمیم گرفتم تا آزمایش کوچکی بر روی کلاس های خود انجام دهم. این آزمایش را بر روی دو گروه که سطح یکسانی داشتند و کتاب یکسانی مطالعه می کردند انجام دادم. یکی از کلاس ها مطالب را بد خط و بدون رعایت مرتب نویسی، در کتاب خود یادداشت می کرد. اما کلاس دیگر تمام مطالب را یادداشت برداری می کردند و در خانه چک نویس می کردند. بعد از گذشت مدتی، گروهی که مرتب نویسی را رعایت می کردند، نتیجه بهتری گرفتند. بیشتر مطالب گفته شده را به یاد داشتند و به خوبی آن ها را یاد گرفته بودند. اما گروه دیگر بیشتر مطالب را فراموش کرده بودند و نمی توانستند از آن ها در مکالمه های خود استفاده کنند. 

پس از اهمیت مرتب نویسی غافل نشوید! 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

برای یادگیری لغات پرکاربرد انگلیسی چه کتابی مطالعه کنیم؟

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از بهترین منابع یادگیری لغات انگلیسی آشنا کند تا با استفاده از آن بتوانید دانش لغات خود را تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.