خانه / مقالات مشاوره ای / روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی (آپدیت ۹۹)

روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی (آپدیت ۹۹)

روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی (آپدیت ۹۹)Reviewed by امیر حسین فهیمی نیک on Oct 1Rating: 5.0

عنوان مقاله: روش های مطالعه کتاب به زبان انگلیسی

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با روش های مطالعه کتاب به زبان انگلیسی آشنا شوید

 

مقدمه روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی

زبان آموزان علاقه ای به مطالعه کتاب به زبان انگلیسی ندارند. این به این دلیل است که همیشه مطالعه کتاب به زبان انگلیسی اغلب با سوالاتی همراه است، که خواننده را ملزم می کند تا کتاب را دقیق مطالعه کرده و متن را تجزیه و تحلیل کند. و یا با روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی آشنا نیستند.

در این مقاله ی آموزشی شما را با روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

یک فرد انگلیسی زبان در ۲۰ سالگی حدود  ۱۵ تا ۳۵ هزار کلمه بلد است؛ آن هم بدون آن که آگاهانه برای یادگیری دامنه لغات خود وقت گذاشته باشد یا کلاس رفته باشد. شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه یک نفر، می‌تواند این تعداد زیاد کلمه انگلیسی را یاد بگیرد. جواب آن ساده است خواندن کتاب. پس ما هم می‌توانیم همین کار ساده را انجام دهیم: کتاب زیاد بخوانیم تا دایره کلمات خود را افزایش دهیم.

 

احتمالاً اولین سوالی که در این مرحله به ذهن هر کسی می‌رسد این است که چه کتابی را بخوانم؟

مشخصاً وقتی کتاب به زبان انگلیسی می خوانید به واژه هایی بر خواهید خورد که آن ها را متوجه نمی شوید. در نظر داشته باشید، که کتابی که مطالعه می کنید باید مناسب شما باشد، نباید تعداد لغاتی که برای شما نا آشنا هستند، زیاد باشند. اگه لغات خیلی زیاد باشند، شما هدف لذت بردن را تحت شعاع قرار می دهید و انگار دارید درس می خوانید تا کتاب. پس اول کتابی را انتخاب کنید که برای شما  مناسب باشد و به آن علاقه داشته باشید.

روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی

یکی از روش های مطالعه کتاب به زبان انگلیسی در حین مطالعه کتاب این است که یک قلم یا ترجیحا یک ماژیک فسفری در دست داشته باشید و زیر یا روی کلمات یا جملاتی که برای شما نا آشنا هستند، را پر رنگ نمایید و بعد از اتمام مطالعه می توانید معانی آن را از دیکشنری چک کنید. از این جملات و لغات جدید می توانید در رایتینگ ها و همچنین اسپکینگ خود استفاده کنید.

 یکی دیگر از روش های مطالعه کتاب به زبان انگلیسی این است که کتاب را همراه با فیلم آن بخوانید. اغلب کتاب های معروف انگلیسی فیلم هم دارند. به شما کمک می کند تا درک بهتری از کتاب داشته باشید.

سومین روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی استفاده از فایل های صوتی کتاب ها است. در هنگام رانندگی، درحین کار و آِشپزی فایل صوتی را پخش کرده و به آن گوش دهید. این روش اسپیکینگ شما را هم تقویت خواهد کرد.

 می پردازیم به آخرین روش مطالعه کتاب به زبان انگلیسی، می توانید عضو باشگاه های کتاب خوانی شوید، یا در گروه های تلگرامی و یا دورهمی های دوستانه کتابی را شروع کنید و با هم مطالعه کنید، در این روش می توانید اگر مطلبی را متوجه نشدید از هم کمک بگیرید و نظریات خود را با هم در میان بگذارید.

به طور کلی، خواندن هر کتاب (مثلاً یک کتاب رمان) ۳۰۰ تا ۵۰۰ کلمه جدید را به دایره کلمات ما اضافه می‌کند. همچنین، قواعد گرامری که قبلاً از طریق کتاب گرامر یاد گرفته‌ایم را در عمل می‌بینیم. در واقع، با هر مثالی که برای قواعد می‌بینیم، آن قاعده را کمی بهتر یاد می‌گیریم و آن را کمی بیشتر درونی می‌کنیم.

 

درباره ی امیر حسین فهیمی نیک

امیر حسین فهیمی نیک

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.