خانه / مقالات مشاوره ای / مشاوره یادگیری Speaking / چگونه در خانه تمرین اسپیکینگ انجام دهیم؟ (آپدیت ۹۹)

چگونه در خانه تمرین اسپیکینگ انجام دهیم؟ (آپدیت ۹۹)

چگونه در خانه تمرین اسپیکینگ انجام دهیم؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Nov 22Rating: 5.0

عنوان مقاله: چگونه در خانه تمرین اسپیکینگ انجام دهیم؟ 

دسته مقالات: مشاوره ای
پس از مطالعه این مقاله: می توانید با نکاتی آموزنده و مفید در زمینه چگونگی تمرین اسپیکینگ آشنا شوید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید درباره یادگیری زبان انگلیسی اطلاعات بیشتری کسب کرده و کلاس ها آموزشی خود را آغاز کنید، توصیه می کنیم مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه چگونگی تمرین اسپیکینگ 

به جرات می توان گفت که روان صحبت کردن، مهم ترین و اصلی ترین هدف زبان آموزان است. آن ها همواره به دنبال این هستند تا با انجام تمرین اسپیکینگ، این مهارت را در خود تقویت کنند. اما در بیشتر مواقع، بنا بر دلایلی مانند عدم صبور بودن و استفاده از روش های غیر اصولی در تمرین اسپیکینگ، نمی توانند به هدف خود برسند. همان طور که می دانید، برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی روش های متفاوتی وجود دارد. اما برای تقویت اسپیکینگ تنها یک روش بسیار موثر وجود دارد. آن هم این است که صحبت کنید! اما برای این که بتوانید تمرین اسپیکینگ خوبی داشته باشید، باید به چند نکته توجه داشته باشید. 

امروز در این مقاله مشاوره ای با شما همراه خواهیم بود تا شما را با یکی از مهم ترین نکات در زمینه تمرین اسپیکینگ آشنا کنیم. با ما همراه باشید! 

 

چگونگی تمرین اسپیکینگ

معمولا در کلاس، استاد با مقدار زمان کافی را برای تمرین اسپیکینگ اختصاص می دهد. هم چنین با استفاده از روش های استاندارد نسبت به تصحیح کردن زبان آموزان اقدام می کند. اما مشکل زمانی است که زبان آموزان می خواهند در خانه با یکدیگر تمرین اسپیکینگ انجام دهند. این جاست که با مشکلاتی روبرو هستند. یکی از این مشکلات این است که نمی توانند همدیگر را به درستی تصحیح کنند. 

منظور از عدم توانایی در تصحیح این نیست که زبان آموزان تمام ساختار ها و گرامر ها را بلد نیستند. این که فردی که تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده نمی تواند تمام اشتباهات هم کلاسی خود را تشخیص دهد کاملا طبیعی است. اشتباه زبان آموزان، زمان تصحیح کردن است. یکی از مهم ترین فاکتور هایی که باعث می شود یک زبان آموز به خوبی صحبت کند، سطح اعتماد به نفس او می باشد. تصحیح کردن بی شمار در حین انجام تمرین اسپیکینگ می تواند منجر به نابودی اعتماد به نفس شود. بنابراین توصیه می شود که اغلب فقط اشتباه های عمده زبان آموزان را بگیرید.

 

چگونه در حین انجام تمرین اسپیکینگ تصحیح کنیم؟

نکته حائز اهمیت دیگر زمینه تصحیح کردن، زمان تصحیح کردن است. در زمان انجام تمرین اسپیکینگ، وقتی که دوست تان مرتکب اشتباهی در مکالمه های خود می شود، در جا اشتباه او را تصحیح نکنید. این کار باعث می شود که نتواند جمله خود را به خوبی به انتها برساند. بهترین کار این است که اشتباه او را یادداشت کرده و زمانی که صحبت هایش تمام شد، اشتباه هایش را به او نشان داده و از او بخواهید که خودش آن را تصحیح کند. اگر خود قادر به انجام این کار نبود، حال شما می توانید اشتباهش را گوش زد کنید. 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ

راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ چیست؟ (آپدیت ۹۹)

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با راه کار های تقویت مهارت اسپیکینگ آشنا کرده و شما را در این زمینه یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.