خانه / مقالات مشاوره ای / چرا یادگیری زبان با لذت مهم است؟ (آپدیت ۹۹)

چرا یادگیری زبان با لذت مهم است؟ (آپدیت ۹۹)

چرا یادگیری زبان با لذت مهم است؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Dec 13Rating: 5.0

عنوان مقاله: چرا یادگیری زبان با لذت مهم است؟

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با دلایل اهمیت یادگیری زبان با لذت آشنایی بیشتری پیدا کنید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید دوره آموزش زبان خود را شروع کنید، می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه اهمیت یادگیری زبان با لذت

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی، بحث مهاجرت بسیار داغ است و همان طور که می دانید، یاد داشتن زبان انگلیسی یکی از مهم ترین فاکتور ها برای انجام این کار است. از آن جایی که پروسه یادگیری زبان انگلیسی می تواند کمی زمان بر باشد، باید با استفاده از روش های اصولی و استاندارد آن را یاد بگیریم. یکی از مهم ترین نکات در زمینه یادگیری زبان انگلیسی، یادگیری زبان با لذت می باشد. در ادامه قصد داریم در مورد این موضوع بحث کنیم. 

 

چرا باید یادگیری زبان با لذت همراه باشد؟ 

همان طور که گفته شد، یادگیری زبان انگلیسی نیازمند بازه زمانی نسبتا طولانی مدتی می باشد. از این رو باید طوری این کار را انجام دهیم که از زمانی که به یادگیری اختصاص داده می شود، لذت ببریم. یا به عبارتی می توان گفت، باید یادگیری زبان با لذت همراه باشد! 

اما لذت بردن از زمان، تنها دلیل برای یادگیری زبان با لذت نیست. تحقیقات زیادی بر روی زبان آموزان مختلف در این زمینه صورت گرفته است. نتایج این تحقیقات نشان می دهد که آن دسته از زبان آموزانی که از یادگیری زبان انگلیسی لذت می برند، یادگیری موثر تری نسبت به دسته دیگر زبان آموزان دارند. می توان گفت یادگیری زبان با لذت رابطه مستقیمی با یادگیری موثر دارد. اگر می خواهید مهارت زبان انگلیسی را در خود ایجاد کنید، باید عاشق آن باشید. در غیر این صورت نمی توانید به راحتی این کار را انجام دهید. 

 

چگونه یادگیری زبان با لذت داشته باشیم؟

همان طور که خواندید، یادگیری زبان با لذت می تواند تاثیر به سزایی در میزان یادگیری شما داشته باشد. اما سوالی که ممکن است برای تان به وجود آید این است که چگونه این کار را با لذت انجام دهیم؟ 

باید بگویم روش های زیادی برای لذت بردن از یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. برای این که بتوانید یادگیری زبان با لذت داشته باشید، ابتدا باید خودتان را به خوبی بشناسید. سعی کنید کار هایی که از انجام دادن آن ها لذت می برید را برای خودتان یادداشت کنید. به عنوان مثال تماشای تلویزیون و گوش کردن به موسیقی! بیاید فرض کنیم این کار فعالیت ها، در واقع فعالیت های مورد علاقه شماست. حالا برای این که بتوانید یادگیری زبان با لذت داشته باشید، باید با انجام دادن این فعالیت ها زبان را یاد بگیرید. به عنوان مثال باید فیلم های انگلیسی زبان تماشا کرده و آهنگ های انگلیسی گوش کنید. البته گفتنی است که لازم نیست فیلم ها را بدون زیر نویس نگاه کرده و موسیقی ها را بدون متن گوش کنید! در واقع شما اجازه دارید زیرنویس و متن های آن ها را بخوانید! اما همین مقدار کم هم می تواند تاثیر زیادی در بلند مدت داشته باشید! 

در انتهای این مقاله می خواهم دو نکته طلایی به شما بگویم! 

نکته اول: هیچ موقع یادگیری زبان را به کلاس و کتاب محدود کنید. برای این که بتوانید زبان را به خوبی یاد بگیرید، باید این کار را در مکان ها و موقعیت ها و با ابزار های مختلفی انجام دهید. تنها گوش کردن در کلاس و کتاب خواندن نمی تواند به شما کمک کند. 

نکته دوم: سعی کنید زبان انگلیسی را با حال خوب یاد بگیرید! این گونه می توان یادگیری شما را تضمین کرد…! 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.