خانه / مقالات مشاوره ای / شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس (آپدیت ۹۹)

شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس (آپدیت ۹۹)

شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Sep 23Rating: 5.0

عنوان مقاله: شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس

دسته مقالات: آموزشی

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس بیشتر آشنا شوید.

پیشنهاد تیک لرن۲۴:‌ اگر می خواهید دوره آموزش زبان انگلیسی خود را آغاز کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید.

 

مقدمه شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس

بعضی از شرکت کنندگان آزمون آیلتس، نمی توانند در بخش اسپیکینگ عملکرد خوبی از خود بر جای بگذارند. از این رو، بعد از چند بار شرکت کردن در آزمون و عدم کسب نمره مد نظر، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

یکی از نکاتی که بیشتر زبان آموزان از آن اطلاع ندارند این است که دلیل از دست دادن نمره در این بخش صرفا یاد نداشتن نیست. گاهی اوقات دلیل کسر نمره، بی دقتی و اشتباه های ساده است. زبان آموزان بر این عقیده هستند که بی دقتی های ساده و جزئی نمی تواند تاثیر به سزایی در نمره آن ها داشته باشد.  در صورتی که همین اشتباه های ساده باعث می شود که از کسب نمره های بالا باز بمانید.

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ تصمیم گرفته است تا چند تا از شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس را به شما معرفی نماید.

 

شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس

صحبت کنید!

یکی از بهترین شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس این است که با خودتان صحبت کنید. شاید از خود بپرسید چرا باید با خودم صحبت کنم؟ در جواب این سوال باید بگوییم که شما با انجام این کار به خودتان فرصت صحبت کردن می دهید.

یکی از مهم ترین فاکتور های کسب نمره خوب در آزمون آیلتس این است که بتوانید به صورت روان صحبت کنید. یکی از راه های رسیدن به این هدف این است که با خودتان صحبت کنید. زیرا هر چه بیشتر صحبت کنید، مهارت های خود را بیشتر بهبود خواهید بخشید.

هم چنین صحبت کردن با یک پارتنر هم می تواند یکی از بهترین شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس

 باشد. اما از آن جایی که هیچ پارتنری همیشه همراه شما نخواهد بود، بنابراین خودتان بهترین پارتنر برای خودتان هستید!

 

از اصطلاحات استفاده کنید!

یکی از مهم ترین فاکتور ها در افزایش نمره اسپیکینگ آیلتس این است که از چند اصطلاح در مکالمه خود استفاده کنید. زیرا این نشان می دهد که شما سطح زبان نسبتا بالایی دارید و هم چنین از دانش اصطلاحی خوبی برخوردار هستید!

برای یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی می توانید از منابع مختلفی از جمله اینترنت، کتاب ها و اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که اصطلاحات را نباید کلمه به کلمه ترجمه کنید. زیرا در این صورت به معنی اشتباهی خواهید رسید. تنها راه یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی این است که معنی آن ها را حفظ کنید.

 

 

از linking word ها استفاده نمایید!

یکی از اشتباهاتی که زبان آموزان معمولا مرتکب می شوند این است که جملات خود را به هم متصل نمی کنند. یکی از دلایلی که شرکت کنندگان آزمون آیلتس نمی توانند نمره خوبی کسب کنند این است که جملات آن ها از لحاظ معنایی به یکدیگر متصل نیست.

یکی از بهترین شیوه های تقویت اسپیکینگ آیلتس این است که اتصال منطقی و معقولانه ای بین جملات خود برقرار کنید. برای انجام این کار باید از linking word ها استفاده کنید. این linking word ها شامل لغاتی مانند and, because, so, but, although و …. باشد.

 

 

از اشتباه کردن نترسید!

اگر در اسپیکینگ های روزمره خود با دوستان تان مرتکب اشتباه هایی می شوید، نباید نگران باشید. زیرا تا زمانی که اشتباه نکنید نمی توانید یاد بگیرید.

اشتباه کردن در دوره آماده سازی چیز نگران کننده ای نیست. مهم این است که در آزمون آیلتس اشتباه نکنید. بنابراین اگر در تمرین های خود بعضی از کلمات و ساختار ها را به شیوه غلط به کار می برید، نباید روحیه خود را از دست دهید. زیرا این اشتباه ها مانند پلی است که شما را به هدف خود یعنی کسب نمره قابل قبول دربخش اسپیکینگ آیلتس خواهد رساند.

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

چه چیز می تواند مهم تر از انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی باشد؟ (آپدیت ۹۹)

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله آموزشی می خواهید یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری یعنی انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *