خانه / دسته‌بندی نشده / مهارت های اصلی ریدینگ آیلتس کدام اند؟

مهارت های اصلی ریدینگ آیلتس کدام اند؟

مهارت های اصلی ریدینگ آیلتس کدام اند؟Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Mar 3Rating: 5.0

عنوان مقاله: مهارت های اصلی ریدینگ آیلتس

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: شما می توانید با ۲ مهارت اصلی ریدینگ آیلتس آشنا شوید، و آن را در حل تمرین های ریدینگ به کار ببرید.

 

مقدمه مهارت های اصلی ریدینگ آیلتس

تکنیک های مورد نیاز برای تقویت ریدینگ و رسیدن به پاسخ درست برای ریدینگ آیلتس بسیار کلیدی و ضروری هستند. حتی انگلیسی زبان هایی که با این مهارت ها آشنایی نداشته باشند، ممکن است نمره هایی پایین تر از داوطلبانی دریافت کنند که این مهارت ها را برای چندین و چند ماه تمرین کرده اند. اما مهارت های اصلی ریدینگ آیلتس کدام اند؟

 

مهارت های اصلی ریدینگ آیلتس

در این جا به ۲ مهارت اسکیم کردن skimming یا سطحی خوانی برای درک کلی متن و اسکن کردن یا scanning یعنی تمرکز بیشتر برای درک دقیق تر بخشی از متن اشاره کرده ایم.

skim یا سطحی خوانی

خواندن سریع یک متن و صرف نظر کردن از مطالب غیر ضروری مانند حرف اضافه و واژگان دشواری است که نیاز به دانستن آن ها نیست. skimming یک ایده ی کلی گرفتن از متن است. پیشنهاد می شود قبل از اینکه به سوالات پاسخ بدهید این کار را انجام دهید. شما بهتر است که متن را در ۲ و یا ۳ دقیقه بخوانید نه بیشتر. در عین حال شما باید زیر لغات کلیدی خط بکشید.

  Scan یا مرور دقیق متن

اسکن در واقع مهارتی است که برای پیدا کردن اطلاعات خاصی نظیر پیدا کردن شماره تلفن از دفترچه تلفن و یا پیدا کردن قیمت یک جنس از یک متن و یا منوی تبلیغاتی استفاده می شود. در این مهارت نیاز به خواندن دقیق متن نیست، چرا که به دنبال پیدا کردن یک سری اطلاعات خاص هستید، بنابراین چشم شما بر روی متن حرکت می کند تا پاسخی را که به دنبال آن هستید پیدا کند. شما می توانید از چپ به راست یا راست به چپ، از بالا به پایین و یا پایین به بالا اسکن کنید. اسکن برای پیدا کردن مکان واژه هایی نظیر،‌شماره ها، تاریخ ها، و اسامی خاص و مکان که با حروف بزرگ شروع می شوند استفاده کنید.

 

این دو مهارت در ریدینگ آیلتس بسیار با اهمیت است که باعث کسب نمره بالا در آیلتس می شود. این دو مهارت اگر به درستی انجام شوند میتوانند زمان را در آزمون ذخیره کند و به جواب درست راهنمایی کند. از سوی دیگر عدم اطلاع از این مهارت و همچنین به کارگیری نادرست  و نداشتن تمرین موجب از دست دادن زمان و استفاده از بخش هایی از متن که پاسخ ها در آن نمی باشد منجر می شود.

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

یادگیری لغت در زبان انگلیسی

چگونگی یادگیری لغت در زبان انگلیسی (آپدیت بهمن۹۷)

در این مقاله آموزشی میخواهیم به ششمین روش یادگیری یادگیری لغت در زبان انگلیسی بپردازیم و به شما در یادگیری لغت ها کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *