خانه / مقالات مشاوره ای / داشتن دفتر لغات مهم است؟ (آپدیت ۹۹)

داشتن دفتر لغات مهم است؟ (آپدیت ۹۹)

داشتن دفتر لغات مهم است؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Feb 6Rating: 5.0

عنوان مقاله: داشتن دفتر لغات مهم است؟ 

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با اهمیت داشتن دفتر لغات آشنایی بیشتری پیدا کنید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید دوره آموزش زبان انگلیسی خود را شروع کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه اهمیت داشتن دفتر لغات

همان طور که می دانید، یادگیری زبان انگلیسی به یک ضرورت تبدیل شده است. به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال یادگیری این مهارت هستند تا با استفاده از آن بتوانند از موقعیت های شغلی احتمالی در آینده بهره ببرند. اکثر افراد با ثبت نام کردن در یک کلاس زبان، شروع به یادگیری این مهارت می کنند. اما بیشتر آن ها از روش های غیر اصولی استفاده می کنند. همین باعث می شود که نتوانند یادگیری موثری داشته باشند و پس از گذشت مدتی، امید خود را از دست بدهند. 

یکی از مسائلی که زبان آموزان در آن مشکل دارند، دفتر لغات است. آن ها نمی دانند چگونه باید از این ابزار استفاده کنند. به همین دلیل ممکن است بسیاری از مطالب را به زودی فراموش کنند. امروز تصمیم گرفتم تا در این مقاله مشاوره ای شما را با چند نکته مهم در مورد اهمیت داشتن دفتر لغات آشنا کنم. با ما همراه باشید. 

 

اهمیت داشتن دفتر لغات

همان طور که گفته شد، داشتن دفتر لغات یکی از مهم ترین مسائل در زمینه یادگیری زبان انگلیسی است. اما بیشتر زبان آموزان نمی دانند چگونه باید از این ابزار استفاده کنند. در ابتدا می خواهیم شما را با اهمیت داشتن دفتر لغات آشنا کنیم. گاهی اوقات زبان آموزان مطالبی که در کلاس درس داده می شود را در کتاب خود یادداشت می کنند. آن ها این کار را از روی تنبلی انجام می دهند. زیرا نمی خواهند دفتر خود را با خود حمل کنند. گاهی وقت ها هم برای بیرون آوردن دفتر از کیف شان تنبلی می کنند! همین مسئله ساده، می تواند تاثیرات مخربی در آینده زبانی آن ها داشته باشد. 

مطالبی که داخل کتاب نوشته می شود، ممکن است به چشم نیاید و مرور نشود. این باعث می شود که با مرور زمان از ذهن شما بروند و در امتحانات و مکالمات نتوانید از آن ها استفاده کنید. البته نا گفته نماند که بدون داشتن دفتر لغات، بیشتر مطالب اصلا نوشته نمی شوند که این خیلی بد است! 

 

چگونه از دفتر لغات استفاده کنیم؟ 

تا این جا با اهمیت داشتن دفتر لغات آشنا شدید. حالا می خواهیم درباره چگونگی استفاده از آن صحبت کنیم. روش های زیادی برای استفاده از این ابزار وجود دارد. اما روشی که می خواهم درباره آن صحبت کنم، تاثیرات بسیار مثبتی دارد که تا به حال بارها برای من اثبات شده است. کافیست یک دفتر برای زبان انگلیسی انتخاب کنید. از آن جایی که یادگیری زبان انگلیسی باید با لذت همراه باشد، سعی کنید دفتری انتخاب کنید که از ظاهر آن لذت ببرید. 

سعی کنید از دو طرف دفتر استفاده کنید. از یک سمت مطالب داخل کلاس را یادداشت کنید. سعی کنید چیزی را جا نندازید. زیرا هر نکته کوچک هم می تواند مهم باشد. از طرف دیگر، لغات و ساختار ها را باید بنویسید. اما باید به یک نکته مهم دقت داشته باشید. در هر صفحه، فقط در مورد یک موضوع بنویسید. به عنوان مثال اگر امروز در کلاس در مورد Food صحبت کرده اید، تمام مطالب مربوط به آن را در این صفحه بنویسید. سعی کنید کمی فضای خالی در آن صفحه بگذارید تا اگر در جلسات بعدی در مورد این موضوع صحبت کردید، بتوانید آن ها را به این صفحه  اضافه کنید. 

این گونه شما هم مطالب داخل کلاس را دارید، و هم یک منبع غنی و بی نظیر برای ساختار ها و لغات خود دارید. زمانی که مطالب درس داده شده را با نظم یادداشت کنید، اشتیاق بیشتری برای مطالعه کردن آن دارید. 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.