خانه / مقالات مشاوره ای / تاثیر آزمون زبان انگلیسی در یادگیری زبان (آپدیت ۹۹)

تاثیر آزمون زبان انگلیسی در یادگیری زبان (آپدیت ۹۹)

تاثیر آزمون زبان انگلیسی در یادگیری زبان (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Jan 26Rating: 5.0

عنوان مقاله: تاثیر آزمون زبان انگلیسی در یادگیری زبان 

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: اگر تا کنون آزمون زبان انگلیسی اهمیت زیادی نمی دادید، بعد از مطالعه کردن این مقاله می توانید با تاثیرات آن در میزان پیشرفت خود آشنا شوید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید دوره آموزش زبان انگلیسی خود را شروع کنید، می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه آزمون زبان انگلیسی

همان طور که می دانید، امروزه افراد زیادی به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند. بسیاری از این افراد همواره در حال جستجو درباره روش هایی برای سنجیدن میزان پیشرفت خود هستند. آن ها از روش های متنوعی مانند حل کردن تمرین های کتاب درسی شان، انجام مکالمه با هم کلاسی ها و دوست هایشان و از همه رایج تر، سوال کردن در مورد میزان پیشرفت از استاد شان استفاده می کنند. اما غافل از این که این روش ها نمی توانند به اندازه روشی که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، موثر باشند. 

روشی که می توانید با استفاده از آن از میزان دقیق پیشرفت خود آگاه شوید، آزمون زبان انگلیسی می باشد. در واقع هیچ روش و ابزار دیگری، دقت کافی برای سنجش میزان پیشرفت شما را ندارد. آزمون زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا وضعیت درسی خود را بهتر بفهمید. این کار باعث می شود که انگیزه خود را برای یادگیری از دست ندهید و با قدرت بیشتری به یادگیری ادامه دهید. 

 

آزمون زبان انگلیسی

همان طور که گفته شد، آزمون زبان انگلیسی یکی از بهترین ابزار ها برای سنجش پیشرفت خود در زمینه زبان انگلیسی است. اما انجام دادن این کار باید همراه با نظارت استاد باشد. در غیر این صورت نمی تواند تاثیرات مثبتی بر میزان پیشرفت شما داشته باشد. گرچه که بسیاری از استاد های زبان انگلیسی، آزمون زبان انگلیسی را به صورت مرتب و برنامه ریزی شده برگزار می کنند، اما اگر استاد شما این کار را انجام نمی دهد، از اون بخواهید تا آزمون گیری را جدی تر بگیرد. زیرا با گذشت زمان، تنها منبع قابل اعتماد و رسمی برای سنجش پیشرفت شما، همین آزمون هاست. 

قبل از شرکت در هر آزمون، مطالعه کافی داشته باشید. این کار باعث می شود که انگیزه و اعتماد به نفس بالاتری در جلسه آزمون داشته باشید. شاید باورتان نشود اما همین اعتماد به نفس است که می تواند تاثیرات به سزایی در میزان یادگیری شما داشته باشد. حتی اگر آزمون هایتان به صورت آنلاین و یا در خانه برگزار می شود، هیچوقت در حین آزمون از کتاب تان استفاده نکنید. تقلب کردن در این آزمون ها به شما کمکی نمی کند. زیرا شما می خواهید از سطح و پیشرفت واقعی خود با خبر شوید. تقلب کردن باعث می شود که از رسیدن به این هدف باز بمانید. 

 

تحلیل آزمون زبان انگلیسی

در واقع آزمون زبان انگلیسی دو مرحله دارد. در مرحله اول، شما باید در آزمون شرکت کنید. اما در مرحله دوم، این استاد است که باید نقش خود را ایفا کند. یکی از مهم ترین اهداف گرفتن آزمون، تحلیل کردن آن است. از استاد خود بخواهید تا آزمون شما را با دقت برای تان تحلیل کند. زیرا این کار باعث می شود که از نقاط ضعف و نقاط قوت خود به خوبی مطلع شوید.

نکته ای که باید در تحلیل آزمون به آن توجه داشته باشید، نقاط ضعف است. همیشه یادتان باشد، نقاط قوت به یادگیری شما کمکی نمی کنند! زیرا شما همین الان هم می توانید آن ها را به خوبی انجام دهید. این نقاط ضعف هستند که به شما کمک می کنند تا مهارت های زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید. سعی کنید زمان قابل توجهی را بر روی نقاط ضعف خود قرار دهید. تمام اشتباهات تان را با دقت بررسی کنید. بعد از گذشت ۱۰ آزمون، تغییرات را در خودتان و در میزان نقاط ضعف تان احساس خواهید کرد.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.