خانه / مقالات مشاوره ای / آیا پادکست های زبان انگلیسی مفید هستند؟ (آپدیت ۹۹)

آیا پادکست های زبان انگلیسی مفید هستند؟ (آپدیت ۹۹)

آیا پادکست های زبان انگلیسی مفید هستند؟ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Dec 28Rating: 5.0

عنوان مقاله: آیا پادکست های زبان انگلیسی مفید هستند؟ 

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: با اطلاعاتی کاربردی در زمینه پادکست های زبان انگلیسی آشنا خواهید شد.

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید دوره آموزشی خود را شروع کنید، توصیه می کنیم مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه پادکست های زبان انگلیسی

اگر شما هم در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، حتما می دانید که مهارت لیسنینگ می تواند مهم ترین مهارت در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به شما رود. زیرا برای این که بتوانید با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کنید، ابتدا باید بتوانید به خوبی گوش کرده و صحبت های دیگران با به درستی متوجه شوید. اما اغلب زبان آموزان از اهمیت این موضوع آگاه نیستند! همین باعث می شود که این مهارت را دست کم گرفته و برای تقویت کردن آن تلاش چندانی انجام ندهند. 

همان طور که می دانید روش های زیادی برای تقویت مهارت لیسنینگ وجود دارد. امروز می خواهیم در مورد یکی از این روش ها، یعنی پادکست های زبان انگلیسی صحبت کنیم. با ما همراه باشید. 

 

پادکست های زبان انگلیسی

همان طور که گفتیم، پادکست های زبان انگلیسی می توانند به شما کمک زیادی در زمینه تقویت مهارت های شنیداری به شما کنند. از این رو امروز می خواهیم شما را بیشتر با این منابع آشنا کنیم. پادکست های زبان انگلیسی اغلب چند دسته اند. تعدادی از آن ها دارای یک محتوای آموزشی هستند. یعنی در این پادکست ها، بخشی از مهارت های زبان انگلیسی، مثلا گرامر، لغات اصطلاحات و …. تدریس شده است. دسته دیگری از پادکست ها به صورت مکالمه هستند. یعنی در واقع یک مکالمه بین چند نفر انجام شده و در این مکالمه تعدادی ساختار و اصطلاح پرکاربرد استفاده شده. معمولا در انتهای این نوع پادکست ها، اصطلاحات و ساختار های استفاده شده توضیح داده می شود. 

به زبان ساده تر، برای این که بتوانید یادگیری خوبی داشته باشید، باید از منابع و روش های مختلفی برای یادگیری استفاده کنید. در واقع صرفا خواندن کتاب باعث یادگیری نمی شود. از آن جایی که پادکست های زبان انگلیسی به راحتی قابل دسترس هستند، می توانید از آن ها به عنوان یک منبع آموزشی مناسب استفاده کنید. 

 

پادکست های زبان انگلیسی را از کجا دانلود کنیم؟ 

شاید از خودتان بپرسید که پادکست های زبان انگلیسی را از کجا می توانم پیدا کنم؟ خبر خوب این است که دسترسی به پادکست ها بسیار ساده است. شما می توانید به پادکست های بی شماری در اینترنت دسترسی داشته باشید. البته گفتنی است که تمام این پادکست ها کیفیت یکسانی ندارند و طبیعتا بعضی از آن ها بهتر هستند. 

یکی از معروف ترین و محبوب ترین پادکست های زبان انگلیسی، پادکست های Esl Pod می باشد. شما می توانید با جستجو در اینترنت این پادکست ها را پیدا کرده و به آن ها گوش کنید. 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

اهمیت استمرار در یادگیری زبان انگلیسی

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از مهم ترین فاکتور های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی استمرار در آن، آشنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.