خانه / دسته‌بندی نشده / ۳۵ روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل: قسمت دوم

۳۵ روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل: قسمت دوم

دسته: مقالات مشاوره ای یادگیری زبان انگلیسی 

موضوع: ۳۵ مورد از روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

مدت زمان پیشنهادی مقاله : ۱۰ دقیقه 

۳۵ روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل قسمت دوم

۱- کتاب های کودکان را بخوانید.

این کار شباهت زیادی به برنامه کودک دارد. شما می توانید در این کتاب ها با ساختار جملات بیشتر آشنا شوید و بعد از مدتی می توانید کتاب های بزرگسالان را نیز بخوانید. این کار یکی از راحت ترین روش های آموزش زبان انگلیسی آنلاین به شمار می آید.

برای تقویت ریدینگ انگلیسی به روش سوپ جو کلیک کنید. داستان های کتاب سو جو را چندین بار و به صورت آهسته بخوانید.

پیشنهاد می شود پادکست های گروه تیک لرن۲۴ با لهجه استاد آمریکایی را بشنوید و مهارت لیسنینگ/اسپیکینگ خود را تقویت کنید. 

 

آموزش زبان انگلیسی آنلاین

۲- یک لیست از چیز هایی که تا کنون یاد گرفته اید تهیه کنید.

حتی اگر وقت کافی برای مرور کردن لیست ندارید باز هم هم آنرا تهیه کنید. کلماتی را که فکر می کنید مهم است را یادداشت کنید. این کار باعث می شود تا بتوانید آنها را بهتر یاد بگیرید.

۳- روزانه چند بار به لیست خود سر بزنید.

اگر نمی توانید هر روز به لیست یادداشت شده خود سر بزنید یا از داشتن یک لیست احساس شرم می کنید می توانید آنرا به صورت الکتورونیکی ذخیره کنید. می توانید آنرا در موبایل خود ذخیره کنید تا هر وقت که خواستید بتوانید آنها را مرور کنید. اگر چه که ممکنن است که آنها پاک شوند اما باز هم می توانند کار آمد باشند.

۴- کلمات را فقط به انگلیسی معنی کنید.

یک روش ساده برای یادگیری بهتر و سریع تر این است که کلمات را به فارسی ترجمه نکنید. با استفاده از دیکشنری آنهارا فقط به انگلیسی معنی کنید. شما می توانید از مترادف ها و مخالف ها و هم چنین تعداد بخش های کلمات استفاده کنید.

۵- پاک کنید.

چیز هایی را که قبلا یاد گرفته اید را می توانید از لیست خود حذف کنید. این کار باعث می شود در وقت خود صرفه جویی کنید. همچنین می توانید فضای بیشتری برای کلمات جدید باز کنید.

۶- همه چیز را دور بیاندازید و دوباره شروع کنید.

یکی از چیز هایی که باعث می شود تا مردم از یادگیری خسته شوند این است که یک کتاب را تا نصفه می خوانند و آنرا نیمه کاره رها می کنند. یا این که یک لیست بلند از کلمات را تهیه کرده و ولی آنها را ترجمه نمی کنند. برای این که بتوانید روحیه خود را بهتر کنید باید همه این ها را دور بیاندازید و دوباره از صفر شروع کنید.

۷- روی وسایل خانه خود برچسب بزنید.

آسان ترین کلمات جهت یادگیری آنهایی هستند که هر روز آنها را می بینید. یک روش عالی و پرکاربرد برای یادگیری کلمات این است که نام وسایل خانه خود را روی یک کاغذ بنویسید و آن را روی وسایل مربوطه بچسبانید. شما می توانید آنها را برای چند هفته همان جا نگه دارید تا این کهخ کاملا آنها را حفظ شوید.

۸- روی تصاویر بنویسید.

اگر نمی توانید روی وسایل خانه خود چیزی بچسبانید ما به شما یک روش خوب دیگر پیشنهاد می کنیم. شما می توانید از دفتر خود عکس گرفته و سپس آنرا چاپ کنید. بعد روی هر قسمت فلش کشیده و نام آن را بنویسید. برای این کار می توانید از دیکشنری هم استفاده کنید. برای مثال می توانید از عکس دفتر خود یا یک ایستگاه اتوبوس استفاده کنید. زیرا هر روز آناه را خواهید دید و با دیدن آنها کلمات را به ذهن خواهید آمورد.

۹- خاطرات خود را به انگلیسی بنویسید و به آموزش زبان انگلیسی آنلاین خود کمک کنید.

این یک روش بی نظیر برای استفاده از انگلیسی است. این روش برای افرادی که نمی توانند به خوبی صحبت کنند و یا کسی را ندارند که با او  انگلیسی صحبت کنند عالی است. یکی از فواید این کار این است که شما برای انجام این کار از دیکشنری استفاده خواهید کرد. برای همین می توانید کلمات پرکاربرد را در دیکشنری پیدا کرده و از آنها استفاده کنید.

۱۰- چت آنلاین داشته باشید.

یکی از روش های دردسترس برای افرادی که کسی را برای صحبت کردن ندارند این است که به صورت آنلاین با کسی صحبت کنند. شما در این حالت سریع به سوال ها پاسخ خواهید داد و پاسخ های شما معمولا کوتاه خواهند بود. این یعنی همان کاری که در گفتگو ها انجام می دهید.

۱۱- به اخبار رادیو انگلیسی گوش کنید.

برای این که کار راحت تری داشت باشید می توانید ابتدا خبر ها را بخوانید و سپس به آنها گوش دهید.

۱۲- روزنامه انگلیسی بخوانید.

برای این کار بهتر است که از روزنامه های ساده استفاده کنید. بعضی از روزنامه ها دارای اصطلاحات هستند. فهمیدن آنها می تواند کمی چالش بر انگیز باشد.

روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل
روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

۱۳- یک داستان کوتاه انگلیسی بنویسید.

اگر خاطره نگاری برای شما کسل کننده است می توانید از داستان ها ی تخیلی استفاده کنید. هر چیزی که به ذهنتان آمد را روی کاغذ بنویسید. فایده این کار این است که اگر نمی توانید اتفاقی را به انگلیسی بنویسید. این کار به آموزش زبان انگلیسی آنلاین کمک خواهد کرد. می توانید خودتان داستان را تغییر داده و آنرا به صورت ساده تری بنویسید. یکی از راه های ساده برای نوشتن داستان ها تخیلی این است که از خاطرات خود استفاده کنید. در این صورت می توانید هر جایی را که خواستید حذف یا تغییر دهید. همچنین می توانید چیز های جدید نیز به آن اضافه کنید.

۱۴-کلیپ های آموزش زبان انگلیسی آنلاین

این کاری است که کودکان هم انجام می دهند. یعنی باید آنها را نگاه کنید و به آنها گوش دهید و سپس کار هایی را که انجام می دهند را تکرار کنید. به همین سادگی.

۱۵- یک جمله یا شعر معروف انگلیسی را حفظ کنید.

شاید هیچ وقت موقعیت گفتن یک ضرب المثل را به دست نیاورید. اما اگر برای چنین موقعیتی آمادگی داشته باشید ضرر نخواهید کرد. با این کار می توانید حتی گرامر های جدید را هم یاد بگیرید.

۱۶- وقتی که دارید فیلم نگاه می کنید با خود یک دیکشنری داشته باشید.

در فیلم ها معمولا یک کلمه را چندین بار تکرار می کنند. برای همین می توانید کلمات مهم را در دیکشنری جستجو کنید. با انجام این کار می توانید کلمات مهم فیلم را کاملا یاد بگیرید. برای این که بتوانید راحت تر از دیکشنری استفاده کنید باید فیلم را به همراه زیر نویس آن تماشا کنید.

۱۷- صدای حرف ها را یاد بگیرید.

با این کار می توانید دانش کلماتی خود را به سطحی جدید تر ببرید. صدا ها را به خوبی یاد بگیرید و سعی کنید تا از آنها استفاده کنید. با نوشتن یک متن و استفاده از حروف صدا دار آنها را به خوبی فرا بگیرید.

۱۸- قوانین تلفظ را یاد بگیرید.

بیشتر مردم فکر می کنند که باید تلفظ ها را به صورت شانسی انجام هند. اما بیشتر آنها قوانینی دارند و باید این قوانین را در تلفظ کردن کلمات رعایت کنید.

۱۹- صدای خود را ضبط کنید.

اگر نمی توانید از معلم یا دوست خود کمک بگیرید صدای خودتان را ضبط کنید. بعد می توانید به آن گوش کرده و اشتباه های خود را تصحیح کنید.

۲۰- از برنامه های کامپیوتری برای تلفظ استفاده کنید.

با این که بیشتر آنها نمی توانند به درستی اشتباه های شما را بگیرند اما گاهی وقت ها هم می توانند برای شما مفید باشند. می توانید صدای خود را با استفاده از آنها گوش کنید. این کار می تواند بسیار جذاب تر از ضبط کردن صدا باشد.

۲۱- تا جایی که می توانید در مورد یک موضوع کلمه یاد بگیرید. مثلا حیوانات.

یاد گرفتن کلماتی از یک دسته می تواند دانش زبانی شما را گسترش دهد. همچنین می توانید بین آن ها روابطی را برقرار کنید تا انها را سریع تر و راحت تر یاد بگیرید.

۲۲- به تعطیلات سفر خارجی بروید.

با این کار می توانید از زبان انگلیسی بهتر استفاده کنید. زیرا برای زندگی کردن در آن جا باید از آموزش زبان انگلیسی آنلاین استفاده کنید. همچنین این کار می تواند به شما انگیزه دهد تا زبان را به صورت جدی تری دنبال کنید. اگر در سفر خود می توانید از فارسی هم استفاده کنید این کار را نکرده و از آموزش زبان انگلیسی آنلاین استفاده کنید.

۲۳- از کلماتی که می خواهید آنها را یاد بگیرید یک تصویر بکشید.

مخصوصا اگر هنر مند هستید حتما این کار را انجام دهید. این کار باعث می شود تا یادگیری زبان برای شما جذاب تر شود.

۲۴- یک گفتگو راه بیاندازید.

می توانید این کار را با کسی انجام دهید که علاقه دارد زبان شما را یاد بگیرد. می توانید با همدیگر صحبت کرده و زبان های هم را به یکدیگر آموزش دهید. این کار می تواند به دوستی و قرار گذاشتن هم ختم شود.

۲۵- برای یک امتحان زبان ثبت نام کنید.

حتی اگر نیازی به یک امتحان ندارید اما انجام دادن آن می تواند به شما انگیزه دهد.

۲۶- از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.

سعی کنید از دیکشنری انگلیسی به فارسی کمتر استفاده کنید. با این کار می توانید کلمات را راحت تر در ذهن خود ترجمه کنید و موقع صحبت کردن مجبور نیستید سرعت خود را کاهش دهید.

۲۷- با دوستان خود انگلیسی صحبت کنید.

بعضی ها فکر می کنند این کار شرم آور است. اما این طور نیست. شما باید زمان و مکان مخصوصی را انتخاب کرده و در آنجا با دوستان خود فقط انگلیسی صحبت کنید. این یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی آنلاین است.

۲۸- یک دیکشنری الکترونیک بخرید.

با این که بیشتر دیکشنری های الکترونیکی به خوبی کاغذی ها نیستند اما بعضی ها می توانند در تلفظ ها به شما کمک کنند.

۲۹- تاریخچه دیکشنری الکترونیکی خود را یاد بگیرید.

بیشتر دیکشنری های الکترونیکی دارای تاریخچه ای هستند که ۳۰ کلمه آخری را که جستجو کرده اید را دارند. با حذف کلمات بی کاربرد می توانید یک لیست عالی از کلمات پرکاربرد برای خود تهیه کنید.

۳۰- موبایل خود را انگلیسی کنید.

با این کار می توانید هر روز و همیشه از انگلیسی استفاده کنید و هم چنین کلمات جدید و پرکاربرد را یاد بگیرید.

 ۳۱- برای خود هدف تعیین کنید.

برای خود تعیین کنید که روزانه باید چند ساعت انگلیسی کار کنید یا روزانه چند کلمه جدید یاد بگیرید. با این کار میتوانید یادگیری خود را سرعت ببخشید. البته امروزه با استفاده از آموزش زبان انگلیسی آنلاین می توانید بهتر زبان انگلیسی را یادبگیرید.

برای خواندن مقاله قبلی اینجا کلیک کنید.

 

برای بررسی روش آموزش زبان نصرت و مقایسه آن با روش گروه آموزش زبان تیک لرن ۲۴ کلیک کنید.

برای مشاوره آنلاین رایگان کلیک کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت برنامه ای خاص خودتان را برایتان ارسال کنند تا به سطحی عالی در زبان انگلیسی برسید. 

به صفحه محصولات گروه تیک لرن۲۴ بروید و محصولات آموزشی ما بررسی نمایید. 

 

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

لغات زبان انگلیسی

چگونه لغات زبان انگلیسی را به خاطر بسپاریم؟ (آپدیت بهمن۹۷)

در این مقاله آموزشی میخواهیم درباره یادگیری لغات زبان انگلیسی صحبت کنیم و شما را با جدیدترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی آشنا سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *