خانه / مشاوره یادگیری Listening / نکات کاربردی لیسنینگ آیلتس چیست؟

نکات کاربردی لیسنینگ آیلتس چیست؟

نکات کاربردی لیسنینگ آیلتس چیست؟Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Feb 25Rating: 5.0

عنوان مقاله: نکات کاربردی لیسنینگ آیلتس

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: شما می توانید با نکات کاربردی لیسنینگ آیلتس اشنا شده و از آن ها در جهت بهبود نمره لیسنینگ آیلتس خود استفاده کنید.

پیشنهاد تیک لرن۲۴: اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید و می خواهید آموزش خود در این زمینه را آغاز کنید می توانید مقاله تدریس خصوصی آیلتس در مشهد را مطالعه فرمایید.

 

مقدمه نکات کاربردی لیسنینگ آیلتس

لیسنینگ آیلتس یا همان بخش شنیداری آزمون آیلتس برای خیلی ها آسان ترین بخش آزمون به حساب می آید. زبان آموزانی که آزمون می دهند معمولا در این بخش بهتر از بخش های دیگر عمل می کنند. ولی خیلی ها هم هستند که اساسا با این بخش مشکل دارند.

آمادگی  شنیدن هر لهجه ای را داشته باشید

 

لهجه های آیلتس چیست؟

لهجه هایی که در آزمون  شنیده می شوند غالبا لهجه های انگلیسی و استرالیایی هستند و گوش ما ایرانی ها هم خیلی به لهجه ی آمریکایی عادت کرده است. برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس اساسا لازم است که با چند چیز آشنا باشیم.

لهجه های لیسنینگ آیلتس به طور گسترده ای متفاوت از بسیاری دیگر از آزمون های زبان انگلیسی می باشد، و لهجه های بریتیش، استرالیایی، نیوزیلندی وآمریکای شمالی در آن شنیده می شود.

 

پادکست ها چه تاثیری در مهارت لیسنینگ دارند؟

پادکست و کتاب های صوتی زیاد گوش بدهید.

گوش دادن به انواع پادکست و فایل های صوتی باعث می شود که مهارت لیسنینگ شما تقویت گردد.

فایل های صوتی را از موضوعاتی که به آن ها علاقه مند هستید انتخاب کنید که گوش کردن به آن ها لذت بخش هم باشد.

پادکست های دو انتشارات بی بی سی و نیز کمبریج بسیار منابع مناسبی برای یادگیری و تقویت مهارت لیسنینگ امتحان آیلتس هستند. زیرا به طور کلی فرمت و ساختار این پادکست ها نه تنها آموزشی است بلکه بسیار موضوعات شبیه به آنها در امتحانات اصلی دیده می شود. شما می توانید این پادکست ها را به طور انبوه در سایت ها یافته و دانلود کنید.

 

توجه ویژه ای به ساختار صورت سوال داشته باشید 

با دقت کلمه به کلمه صورت سوال را بخوانید. همچنین سعی کنید که صورت سوال هارا ۲ مرتبه بخوانید تا اطمینان پیدا کنید که چیزی را از دست ندادید. به عنوان مثال اگر صورت سوال گفته باشد که بیشتر از ۳ کلمه ننویسید نوشتن کلمات اضافی باعث کاهش نمره ی شما می شود.

برگه ی پاسخ را به هیچ وجه خالی نذارید

اطمینان حاصل کنید که برای هرسوال یک پاسخ داده اید. حتی اگر نیاز هست حدس بزنید. در آخر خواهید دید که بسیاری از انها درست خواهند بود

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

لیسنینگ آیلتس

برای لیسینینگ آیلتس انجام چه کارهایی اجباری است؟ (آپدیت ۹۸)

یه مقاله عالی، برای اینکه اطلاعات خودتون رو در مورد لیسنینگ آیلتس بالا ببرید. توی این مقاله منابع پیشنهادی به شما معرفی میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *