خانه / مشاوره یادگیری Listening / دلایل اهمیت تقویت لیسنینگ (آپدیت ۹۹)

دلایل اهمیت تقویت لیسنینگ (آپدیت ۹۹)

دلایل اهمیت تقویت لیسنینگ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Nov 17Rating: 5.0

عنوان مقاله: آیا تقویت لیسنینگ مهم و واجب است؟ 

دسته مقالات: مشاوره ای

پس از مطالعه این مقاله: به اهمیت تقویت لیسنینگ در مسیر یادگیری زبان انگلیسی پی خواهید برد.

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید درباره یادگیری زبان انگلیسی بیشتر بخوانید و هم چنین دوره آموزشی خود را آغاز کنید، می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه دلایل اهمیت تقویت لیسنینگ

شاید تا کنون این را شنیده باشید که مهارت لیسنینگ، یکی از مهم ترین مهارت ها در زمینه زبان انگلیسی است. اما با مطالعه کتاب های لیسنینگ و انجام تمرین های مربوط به آن، شاید با خودتان بگویید: چطور این تمرین ها و درس های ساده می توانند از پر اهمیت ترین مسائل در زبان انگلیسی باشند؟ 

امروز تصمیم گرفتیم تا در این مقاله درباره مهم ترین دلایل اهمیت تقویت لیسنینگ صحبت کنیم. اگر شما هم در حال یادگیری زبان هستید و می خواهید سرعت پیشرفت خود را بیشتر کنید، توصیه می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید. 

 

چرا باید به تقویت لیسنینگ توجه ویژه داشته باشیم؟ 

برای این که بتوانید اهمیت تقویت لیسنینگ را به خوبی درک کنید، می خواهم برایتان یک مثال ساده بزنم. کودکان برای این که بتوانند به زبان مادری صحبت کرده و منظور خود را برسانند، به چند سال زمان نیاز دارند. بعضی از کودکان بعد از گذشت یک سال و نیم شروع به صحبت کردن می کنند و بعضی هم نیازمند زمان بیشتری برای انجام دادن این کار هستند. اما نکته مهم این است: کودکان قبل از این که بتوانند صحبت کنند، دو سال گوش می کنند! در دو سال اول، هیچ کلمه ای نمی گویند، فقط و فقط گوش می کنند. 

این گوش کردن باعث می شود تا با کلمات و معنی های آن ها و همچنین ساختار هایی که بتوانند با استفاده از آن ها ارتباط برقرار کنند، بیشتر آشنا شوند. حالا بعد از گذشت دو سال، آن ها سعی می کنند تا با استفاده کردن از این عبارت ها، با دیگر افراد ارتباط برقرار کنند. طبیعی است که در ابتدا نمی توانند به درستی صحبت کنند و اشتباه های زیادی مرتکب می شوند، اما می توانند منظور خود را برسانند. 

صحبت کردن کودکان به زبان مادری شباهت زیادی به صحبت کردن انگلیسی دارد. برای این که بتوانید به خوبی انگلیسی صحبت کنید و منظور خود را برسانید، ابتدا باید گوش کنید! البته دقت داشته باشید که نیازی نیست فقط گوش کنید! شما می توانید در کنار گوش کردن، کار های دیگری مانند خواندن، صحبت کردن و …. نیز انجام دهید. اما نباید از اهمیت تقویت لیسنینگ غافل شد. 

با توجه به نکاتی که ذکر شد می توان گفت که اهمیت تقویت لیسنینگ کمتر از تقویت کردن اسپیکینگ نیست. در واقع تقویت اسپیکینگ به تقویت لیسنینگ بستگی دارد. پس اگر قصد مهاجرت کردن دارید و می خواهید در کشوری انگلیسی زبان زندگی کنید، باید سرمایه گذازی ویژه ای روی تقویت لیسنینگ داشته باشید. 

 

آیا تقویت لیسنینگ برای آیلتس هم مهم است؟ 

عدم توجه به تقویت لیسنینگ یکی از بزرگترین اشتباه هایی است که داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس مرتکب می شوند. گاهی وقت ها زبان آموزان دچار اعتماد به نفس کاذب شده و فکر می کنند می توانند به راحتی سوالات بخش لیسنینگ آیلتس را جواب بدهند. در صورتی که در بیشتر مواقع همین زبان آموزان در بخش لیسنینگ آیلتس با مشکلات بزرگی مواجه می شوند. 

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تقویت لیسنینگ می تواند تاثیر زیادی در نمره آیلتس شما داشته باشد. از آن جایی که لیسنینگ ساده ترین بخش در آزمون آیلتس است، بهتر است روی این بخش سرمایه گذاری ویژه ای داشته باشید تا بتوانید نقص های خود در بخش های سخت تر، یعنی اسپیکینگ و رایتینیگ را جبران کنید.

لیسنینگ ساده ترین بخش آیلتس است. اما این به این معنی نیست که لیسنینگ آیلتس آسان است. همان طور که احتمالا می دانید، لیسنینگ آیلتس با لهجه بریتانیایی ضبط شده است. بنابراین اگر با این لهجه آشنایی نداشته باشید، در حین آزمون شوکه خواهید شد. همین کافیست تا نتوانید تمرکز کافی داشته باشید. برای این که چنین مشکلی برای شما پیش نیاید، بهتر است از قبل به فکر آن باشید. در طول دوره آماده سازی خود برای شرکت در آژمون آیلتس، سعی کنید تقویت لیسنینگ خود را بر اساس لهجه بریتانیایی قرار دهید. در ابتدا گوش کردن به این لهجه برای تان غیر ممکم به نظر می آید، اما کم کم به آن عادت می کنید. این گونه در حین آزمون دیگر چیز تعجب آوری برایتان وجود نخواهد داشت.

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

چگونه باید از متن های لیسنینگ استفاده کنیم؟

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای تقویت مهارت های شنیداری آشنا کند تا شما عزیزان با استفاده از آن بتوانید این مهارت را در خود پرورش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.