خانه / دسته‌بندی نشده / رزومه کاری استاد ندا مقدم

رزومه کاری استاد ندا مقدم

رزومه کاری استاد ندا مقدمReviewed by سید‌یاسر موسوی on Oct 23Rating: 5.0ندا مقدم

موضوع : بیوگرافی کوتاه خانم ندا مقدم کارشناس آموزش زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان گروه تیک لرن۲۴


من در مرداد ماه ۱۳۷۱ در مشهد متولد شدم . فارغ التحصیل از رشته مهندسی صنایع هستم . از دوران کودکی بنا به اصرار مادرم و حمایت های پدرم یادگیری زبان را در کانون زبان ایران به صورت ترمیک شروع کردم و خوشبختانه از همان روزهای اول جذب زبان انگلیسی شدم و این رومدیون اساتید برجسته کانون زبان ایران هستم وخوشحالم که آموزش تکمیلی رو زیر نظر مدیریت آموزشی فوق العاده سرکار خانم ملک زاده و مدرسان عزیز و صبورم همچون خانم مرشدی عزیز خانم گمنامی و خانم ضمیری،خانم هاشمیان،خانم مهین ،خانم اسلامی ، خانم زامهران ،خانم خوگر،خانم خراسانی ،خانم نادری،خانم امیدی زاده ،خانم سهرابی و…گذروندم که یکی از افتخارات من هست .

باید بگم که از همان ابتدا علاقه به تدریس زبان در من ایجاد شد و از همان دوران کودکی بهش فکر میکردم.

در حقیقت اگر بخوام بگم تدریس رو از کی شروع کردم باید برگردم به دوران نوجوانی زمانی که فقط یک دانش آموز اول راهنمایی بودم .

در آن سالها زبان اکثر بچه ها ضعیف بود و مثل الان یادگیری زبان فراگیر نبود و حتی تعداد موسسات آموزش زبان به نسبت الان خیلی کمتر بود. و خب طبیعتا پایه ی زبانی هم به همون نسبت ضعیف ..وخب من که علاقه زیادی به زبان داشتم همیشه دلم می خواست این اعتماد به نفس یادگیری رو در همه ایجاد کنم برای همین از ضعیفترین شاگرد کلاس شروع  کردم و برایش کلاس گذاشتم و خوشبختانه نتیجه ی خوبی گرفتم تا اینکه همه ی بچه ها برای رفع اشکال و آموزش پیش من میومدن و کلی با حرفاشون و تاییدشون بهم انرژی میدادن و رفته رفته مدرسای زبان مدرسه هم به من این فرصت رو دادن که در کلاس تدریس داشته باشم و همین موضوع علاقه به تدریس رو در من تقویت کرد و برایم جذایتر شد. تا جایی که همیشه در انشایی که میخواهید چه کاره شوید یا پرسش همیشگی مدرسان ،درکنار همه مشاغلی که دوست داشتم ونام میبردم و گاها نظرم تغییر میکرد تدریس زبان پایه ثابت همیشگی بود.

تا اینکه وارد دبیرستان شدم ونوبت به انتخاب رشته رسید. من که علاقه داشتم رشته زبان رو انتخاب کنم با مخالفت مادرم رو به رو شدم. ایشون عقیده داشتند که زبان یک مهارت است و میتونی درکنار رشته دیگری به مطالعه و یادگیری ادامه بدی و اینطوری شد که در دانشگاه مهندسی صنایع خوندم .

ولی به محض قبول شدن در دانشگاه به شدت از این مسیر دور افتادم. حدود شش سال از زمانی که مدرک دوران تکمیلی زبانم رو گرفتم گذشته بود ومن هیچ مطالعه ای نداشتم تا اینکه تصمیم گرفتم دوباره در مسیر یادگیری زبان قرار بگیرم و خب در آن زمان که مشاوره تحصیلی دانش آموزان کنکوری بودم. شروع کردم به تدریس در دوره های راهنمایی و دبیرستان ولی خب تدریس این کتاب ها من رو به اون هدفی که داشتم نمیرسوند تا اینکه در اواخر دوران دانشجویی تصمیم گرفتم به موسساتی که جذب مدرس دارند برم و خیلی اتفاقی (شکوه) اولین موسسه ای بود که در مسیر راهم قرار گرفت و در حوزه خردسال وکودک نیاز به مدرس داشتند و من که عاشق بچه ها بودم سریع فرم رو پرکردم و بعد از آزمون و گذراندن دوره ی TTC جذب موسسه شدم.


البته باید بگم که خیلی جدی نبودم و فقط بعنوان علاقه بهش نگاه میکردم نه حرفه و هچنان تصمیم داشتم در رشته خودم کار کنم. باید بگم که خیلی خوشحالم که به حرف مادرم گوش دادم و در دانشگاه صنایع خوندم چرا که این رشته به طور غیر مستقیم خیلی به من دید داد و کمکم کرد که مسیر موفقیت رو خیلی زودتر طی کنم. باید بگم ممنونم از شکوه که این فرصت روبه من داد تا بتونم بعد از گذشتن زمان کمی کلی بازخورد خوب و مثبت بگیرم. 

باید بگم ممنونم از سپیده خوش قامت مدیر محترم ودوست داشتنی خانه فرهنگ کودک که با انرژی مثبت ومهربونیش به مسیرم جهت داد و بهم گفت ندا درسته که صنایع خوندی ولی تو برای اینکار ساخته شدی بذار همه از هنرت بهره ببرند و اگه تو این مسیر باشی میتونی بعد از گذشتن تایم کمتری حرفه ای بشی چون استعدادت اینجاست. راستی اگه گفتم تو مسیر موفقیتم به این معنی نیست که دیگه الان من هر آنچه که خواستم رسیدم و تو بهترین حالت ممکنم نه آدم تا زنده هست فرصت برای بهتر شدن داره اگه همه مون یک نگاه سیستمی داشته باشیم اگه همه ی چیزای خوب رو فقط برای خودمون نخوایم اگه باعث رشد موسساتمون و دوستانمون و خانوادمون باشیم خودمونم درکناررشد و پیشرفت اونا رشد میکنیم.

به شدت به این جمله اعتقاد دارم همینکه در مسیر موفقیت هستی یعنی موفقی. پس هرجه زودتر خودمونو تومسیر موفقیت بندازیم. به خودتون افتخار کنید همینکه گاهی خسته میشید ولی دوباره بلند میشید و به مسیرتون ادامه میدید و اهدافتون رو دنبال میکنید باید به وجودتون افتخار کنید.

 

 

ندا مقدم

 

ندا مقدم

ندا مقدم

 

 

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.