خانه / مشاوره یادگیری Listening / یادگیری زبان با رادیو انگلیسی (آپدیت ۹۹)

یادگیری زبان با رادیو انگلیسی (آپدیت ۹۹)

یادگیری زبان با رادیو انگلیسی (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Jan 24Rating: 5.0

عنوان مقاله: یادگیری زبان با رادیو انگلیسی 

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با یکی از هیجان انگیز ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی، یعنی یادگیری زبان با رادیو آشنایی بیشتری پیدا کنید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر می خواهید دوره آموزش زبان انگلیسی خود را شروع کنید، می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه یادگیری زبان با رادیو

شاید شما هم جزو افرادی باشید که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند. اگر این طور است، حتما به دنبال روش هایی هستید تا با استفاده از آنها بتوانید مهارت های خود در این زمینه را به خوبی تقویت کنید. گاهی اوقات صزفا مطالعه کردن می تواند خسته کننده باشد. به همین دلیل دلتان می خواهد با استفاده از روش های دیگری، به یادگیری زبان انگلیسی ادامه دهید. 

یکی از روش هایی که می تواند برای شما جذاب و جدید باشد، یادگیری زبان با رادیو است. در واقع شبکه های رادیویی زبادی هستند که می توانید از آن ها برای یادگیری استفاده کنید. در این مقاله آشنایی بیشتری با این روش پیدا می کنید. با ما همراه باشید. 

یادگیری زبان با رادیو 

همان طور که گفته شد، یادگیری زبان با رادیو می تواند روش جدیدی برای یادگیری زبان باشد. از آن جایی که امروزه رادیو به میزان قبل مورد استفاده قرار نمی گیرد، از یاد ها رفته و دیگر کسی به آن توجه ندارد. کاملا هم منطقی است! با وجود فضای مجازی و تلویزیون، دیگر کسی علاقه ای به گوش کردن رادیو ندارد. اما این بار قرار نیست به شبکه های رادیویی فارسی گوش کنید! رادیو های انگلیسی زبان هدف ماست. مطمئنم تا کنون این را تجربه نکردید! 

زمانی که من در حال یادگیری زبان انگلیسی بودم، این روش را خیلی دوست داشتم. در واقع تمام دوستانم از یادگیری زبان با رادیو استفاده می کردند. استفاده از این روش می تواند تاثیرات بسیار خوبی در مهارت لیسنینگ شما داشته باشد. البته باید توجه داشته باشید که با دفعه اول نمی توانید چیز زیادی متوجه شوید! ممکن است بعد از بیست بار گوش کردن هم نتوانید بخش زیادی از برنامه های رادیویی را بفهمید. اما نکته مهم تعهد و پایداری است که نتایج بسیار خوبی برای شما به ارمغان می آورد. پس همان طور که همیشه گفته ام، اگر می خواهید زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید، هیجوقت وقفه ای در یادگیری خود ایجاد نکنید! 

 

چگونه رادیو های انگلیسی را پیدا کنیم؟ 

همان طور که می دانید، امروزه با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید هرچیزی که می خواهید را پیدا کنید. برای پیدا کردن شبکه های رادیویی انگلیسی زبان، کافیست از گوگل استفاده کنید. شبکه های زیادی در این زمینه وجود دارند. شما می توانید دسته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به برنامه های آن گوش کنید. 

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که نیازی نیست با دقت تمام به آن ها گوش کرده و تمام کلمات جدید را برای خودتان یادداشت کنید! شاید باورتان نشود، اما صرفا گوش کردن به رادیو می تواند در بلند مدت تاثیر خوبی در لیسنینگ شما داشته باشد! کافیست در اتوبوس، ماشین، در حین انجام کار و …. یکی از این برنامه ها را پخش کرده و فقط به آن گوش کنید. همین! 

 

یادگیری زبان با رادیو برای همه ممکن است؟ 

یادگیری زبان با رادیو یکی از بهترین روش هاست. زیرا شما با گوش کردن به آن می توانید با ساختار ها و عبارت های روزمره و همچنین با لهجه زبان انگلیسی آشنایی بیشتری پیدا کنید. اما استفاده از این روش برای تمامی زبان آموزان نمی تواند نتایج یکسانی را در بر داشته باشد. به عنوان مثال، زبان آموزانی که سطح متوسط و متوسط به بالا دارند می توانند بهره بیشتری از این روش ببرند. آن دسته از افراد که به تازگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اند، ممکن است نتوانند به خوبی از این روش استفاده کنند. در واقع گوش کردن برای آن ها کمی سخت است و این ممکن است باعث نا امیدی آن ها شود. 

بنابراین توصیه می کنیم تنها زبان آموزانی که سطح نسبتا بالایی دارند، از این روش استفاده کنند. در مقالات بعدی شما را با روش هایی آشنا خواهیم کرد که تمام زبان آموزان می توانند بدون هیچ مشکلی و به راحتی از آن برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده کنند.

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

چگونه باید از متن های لیسنینگ استفاده کنیم؟

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای تقویت مهارت های شنیداری آشنا کند تا شما عزیزان با استفاده از آن بتوانید این مهارت را در خود پرورش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.