خانه / مشاوره یادگیری Listening / یک روش طلایی برای تقویت مهارت های لیسنینگ (آپدیت ۹۹)

یک روش طلایی برای تقویت مهارت های لیسنینگ (آپدیت ۹۹)

یک روش طلایی برای تقویت مهارت های لیسنینگ (آپدیت ۹۹)Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Jan 10Rating: 5.0

عنوان مقاله: یک روش طلایی تقویت مهارت های لیسنینگ

دسته مقالات: مشاوره ای 

پس از مطالعه این مقاله: می توانید با یکی از بهترین روش های تقویت مهارت های لیسنینگ آشنا شوید. 

توصیه تیک لرن ۲۴: اگر قصد دارد دوره آموزش زبان خود را با بهترین اساتید و نوین ترین روش ها شروع کنید، می توانید مقاله تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مشهد را مطالعه فرمایید. 

 

مقدمه تقویت مهارت های لیسنینگ

اگر شما هم در حال یادگیری زبان انگلیسی باشید، حتما به این نتیجه رسیده اید که گاهی اوقات، انجام دادن سوال های مربوط به لیسنینگ ساده به نظر بیاید. اما نکته که ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که داشتن مهارت لیسنینگ تنها مربوط به سوالات کتبی نمی شود. در واقع می توان گفت لیسنینگ مهم ترین مهارت در زمینه زبان انگلیسی است. زیرا تا زمانی که نتوانید صحبت های دیگران را به خوبی بفهمید، نمی توانید با آن ها به درستی صحبت کنید. 

به همین دلیل بیشتر زبان آموزان به دنبال روش های تقویت مهارت های لیسنینگ هستند. ما هم تصمیم گرفتیم تا در این مقاله شما را با یکی از بهترین روش ها برای تقویت مهارت های لیسنینگ بیشتر آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید. 

 

تقویت مهارت های لیسنینگ

همان طور که گفته شد، مهارت لیسنینگ یکی از پر اهمیت ترین مهارت های زبان انگلیسی است. بنابراین باید به دنبال راه هایی برای تقویت آن باشیم. در واقع روش های زیاد و متنوعی برای تقویت مهارت های لیسنینگ وجود دارد. اما همه ی این روش ها کاربردی و مفید نیستند. مطالعه کردن نمی تواند به مهارت های شنیداری شما کمکی کند! پس برای تقویت این مهارت باید گوش کنید. 

بسیاری از زبان آموزان بر این باورند که با مطالعه کردن می توانند لیسنینگ خود را بهبود ببخشند. در صورتی که مطالعه کردن روش های گوش کردن، باعث تقویت مهارت های لیسنینگ شما نمی شود! در این صورت شما روش هاو استراتژی های زیادی برای گوش کردن یاد خواهید داشت اما نمی توانید لیسنینگ خوبی داشته باشید! پس بهترین روش برای تقویت مهارت لیسنینگ، گوش کردن است! 

 

از چه منبعی برای تقویت مهارت های لیسنینگ استفاده کنیم؟ 

حالا سوالی که پیش می آید این است که برای تقویت مهارت های لیسنینگ، از چه منبعی می توانیم استفاده کنیم؟ در واقع منابع زیادی برای انجام این کار وجود دارد. اما قبل از هرچیز، باید سطح خود را به خوبی بشناسید. اگر منبعی نامتناسب با سطح خود انتخاب کنید، نه تنها نمی توانید مهارت های خود را تقویت کنید، بلکه می تواند به میزان یادگیری شما لطمه هم وارد کند. 

پس از این که از سطح خود به طور دقیق آگاه شدید، نوبت این است که منبع را انتخاب کنید. پادکست های زبان انگلیسی زیادی در اینترنت وجود دارد. از جمله ی آن ها می توان به ESL Pod اشاره کرد. این پادکست ها با هدف آموزش زبان انگلیسی تولید شده است. در آن ها از ساختار ها و لغات پرکاربردی استفاده شده است. نکته ی مثبتی که در مورد این پادکست ها این است که با زبانی ساده تدریس شده است و بیشتر زبان آموزان می توانند به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنند. 

 

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

چگونه باید از متن های لیسنینگ استفاده کنیم؟

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن ۲۴ در این مقاله مشاوره ای قصد دارد تا شما را با یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای تقویت مهارت های شنیداری آشنا کند تا شما عزیزان با استفاده از آن بتوانید این مهارت را در خود پرورش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.