خانه / آیلتس / درس ششم- طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک ۲ چیست؟

درس ششم- طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک ۲ چیست؟

درس ششم- طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک ۲ چیست؟Reviewed by سید‌یاسر موسوی on Mar 1Rating: 5.0

موضوع مقاله:طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو

هدف مقاله: یادگیری طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو

 پیشنهاد تیک لرن۲۴: دروس ویدیویی آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ را ببینید. یادداشت برداری کنید. و سعی کنید هیچ وقت فراموش نکنید

 زمان برای مطالعه: ده دقیقه

پیشنیاز این درس:

۱- درس صفرم: درس صفرم- معیار نمره دهی رایتینگ آیلتس

۲- درس یکم: خودرو افزایش نمره رایتینگ آیلتس چهار چرخ دارد

۳- درس دوم: پوشش همه بخش های سوال برای افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک ۲

۴-  درس سوم: توضیح کامل و واضح به متن وظیفه رایتینگ آیلتس تسک ۲

۵- درس چهارم: لغت شماری در رایتینگ آیلتس تسک دو چگونه صورت می گیرد؟ 

۶٫ درس پنجم:  گسترش جملات برای رایتینگ آیلتس تسک ۲

(فایل ویدیویی آموزشی موجود در همین صفحه و یا فایل درس ششم آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ را در یوتیوب ببینید.)

 

مقدمه طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو

  امروز در خدمت شما هستیم تا با هم دیگر دوره خیلی مهم و جذاب essay ها را  ادامه دهیم. امروز می خواهیم درباره طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو بحث کنیم و شما را با روش های نوشتن رایتینگ آشنا سازیم. 

به شما قول میدهم تا مطالبی را به شما آموزش دهم که دقیقا به همان ها نیاز دارید و با استفاده از آن ها بتوانید نمره خوبی را در آزمون های بین المللی از جمله آیلتس کسب کنید.

اگر کلیپ های قبلی را هنوز  ندیده اید لطفا ابتدا از طریق لینک آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ بروید سراغ اون کلیپ ها و اون کلیپ ها رو مشاهده کنید. دلیل این موضوع این است که چنانچه اون کلیپ ها رو مشاهده نکرده باشید، این کلیپ به شما کمکی نخواهد کرد. چون هم اکنون شما در وسط سریال یادگیری رایتینگ آیلتس تسک ۲ هستید. 

 

طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو

قبل از این که این مقاله رو شروع کنیم، بیایید تا یک مروری بر کلیپ های گذشته داشته باشیم. در کلیپ های آموزشی قبلی گفتیم که نمره essay  شما به چهار فاکتور خیلی مهم بستگی دارد. هر کدام از این فاکتور ها ۲۵ درصد از نمره رایتینگ شما رو تشکیل خواهند داد. در قسمت های قبلی با شما درباره فاکتور task response صحبت کردیم و گفتیم که task response شامل ۵ قسمت مهم است. در درس های قبلی درباره قسمت اول آن صحبت کردیم و امروز در درس طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو، می خواهیم در مورد بخش دوم task response صحبت کنیم.

 امیدوارم از خواندن این مقاله لذت ببرید و بتوانید مطالب مورد نظر خود را در این مقاله پیدا کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه رایتینگ آیلتس کسب کنید و نمره هفت در رایتینگ آیلتس کسب کنید روی لینک کلیک کنید.

 

Part 6

Common mistakes with regard to task response

 

 

طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو: پاسخ و ایده های مربوط

اگر یادتان باشد فاکتور مهم task response را شروع کردیم و چند بخش از آن را با یکدیگر کار کردیم. هم چنین در جلسات قبل درباره مثال های آن نیز صحبت کردیم.

امروز میخواهیم درباره یک اشتباه رایج که مربوط به task response هست بحث کنیم.

Candidates write off topic ideas and responses.

آیا می دانید زبان آموزان چه اشتباهی را مرتکب می شوند؟

آن ها از پاسخ ها و ایده هایی در متن های خود استفاده می کنند که مربوط به سوال نیستند.

در این قسمت زمانی که دارید متنی را می نویسید، فکر می کنید که متن شما مربوط به سوال است. اما گاهی اوقات این طور نیست. یعنی شما نتوانسته اید جوابی که مورد نظر است را ارائه دهید.

اگر می خواهید طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو را به خوبی یاد بگیرید به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه این درس را مطالعه نمایید. 

 

طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو: پاشنه آشیل آزمون آیلتس

نکاتی را که می خواهم درباره طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو در این درس با شما در میان بگذارم خیلی مهم است. این نکته آن قدر اهمیت دارد که می توانیم آن را پاشنه آشیل آزمون ایلتس در نظر بگیریم.

بسیاری از زبان آموزان من در ابتدا به این نکته توجه زیادی نداشتند اما بعدا به اهمیت این موضوع پی بردند.

اول باید بدانید که چرا چنین اتفاقی رخ می دهد؟ چرا زبان آموزان گاهی از پاسخ ها و ایده های نامربوط استفاده می کنند؟

نکته اول:

They do not fully understand the topic.

این به این معناست که زبان آموزان تا حدودی منظور سوال را متوجه می شوند و می توانند زیر کلمات کلیدی آن خط بکشند. اما نمی توانند به صورت دقیق بفهمند که سوال از آن ها چه چیزی را می خواهد؟

این که شما بتوانید موضوع را متوجه شوید خیلی مهم است. زیرا این به شما کمک می کند تا بتوانید متنی را بنویسید. اما این که بدانید دقیقا چه چیزی از شما خواسته شده است از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

اگر طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو را نمی دانید این نکته می تواند کمک زیادی به شما کند. 

نکته دوم:

They overdevelop their ideas.

گاهی اوقات زبان آموزان انقدر ایده خود را گسترش می دهند که باعث سردرگمی آن ها می شود. همین موضوع باعث می شود که مرتکب اشتباه شوند.

ممکن است الان منظور ما را به خوبی متوجه نشده باشید. برای همین اکنون می خواهیم به بررسی چند مثال بپردازیم. در این قسمت شما می توانید درک بهتری نسبت به مطالب گفته شده پیدا کنید.

ما در این جا یکی از سوالات آیلتس و متن نوشته شده توسط یکی از دانش آموزان را در اختیار شما قرار داده ایم. ابتدا این سوال و متن را بخوانید و سپس با هم درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 

طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک ۲: بررسی نمونه سوال و متن رایتینگ آیلتس

 

طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو

Topic: to encourage people recycle, there needs to be a penalty. Do you agree or disagree?

Nowadays, a large portion of the population does not make any efforts to recycle, and that is why we are witnessing that many natural habits of animals are turning to landfills. If this trend continues, soon the planet earth will not be habitable, and both human beings and animals will face dire consequences. By having a financial fine for those who cause these problems, we can make sure that they think twice before dumping all their garbage in the same can, and they do their best to separate recyclable items.

حال می خواهیم این متن را با کمک یکدیگر آنالیز کنیم و طریقه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک دو را به طرز درست به شما آموزش دهیم. 

این متن صحیح نیست. فاکتور task response این متن به درستی استفاده نشده است.

در ابتدای متن، زبان آموز درباره نتایج بازیافت نکردن صحبت کرده است و بیان کرده که اگر ما یک سری کار ها را به خوبی انجام ندهیم با تعدادی از مشکلات مواجه خواهیم شد. هم چنین این مشکلات فقط برای انسان ها نیست و می تواند تمام سیاره زمین را در بر گیرد.

بنابراین دانش آموز در ابتدا درباره چیزی صحبت کرده است که سوال این را از او نخواسته بود. سوال از ما نمی خواهد که نتایج بازیافت را بیان کنیم. سوال از ما خواسته است که موضع خود درباره جریمه کردن افرادی که بازیافت را انجام نمی دهند، بیان کنیم. در صورت موافقت یا مخالفت شما باید دلایل تصمیم خود را نیز ارائه دهید.

در جواب این سوال، باید بگویید که آیا این راه حل می تواند مناسب باشد یا نه؟

پس در نتیجه شما باید نظر خود را بیان کنید و برای اثبات آن دلایل خود را نیز ارائه دهید.

نکته مهمی که در این سوال باید به آن توجه داشته باشید، there needs to be a penalty و  do you agree or disagree هست.

در این متن زبان آموز نتوانسته بود این نکته را به خوبی درک کند. در نتیجه متن مرتبط با سوالی را هم ارائه نکرده بود.

 اگر هر کجای این درس را به خوبی یاد نگرفته اید، می توانید برای ما کامنت بگذارید. ما با توجه به کامنت های شما توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم کرد. هم چنین پیشنهاد می کنیم بقیه این دوره را نیز دنبال کنید تا بتوانید مطالب بیشتری را فرا بگیرید. این دوره می تواند تاثیر زیادی در نمره رایتینگ ایلتس شما داشته باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: مقاله ناگفته های تاثیر زبان عمومی، روی بهبود نمره رایتینگ آیلتس را مطالعه کنید. (مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه) 

منابعی برای مطالعه بیشتر: 

۱- جزوه ایده برای رایتینگ آیلتس را از گروه آموزشی تیک لرن۲۴ مطالعه کنید. در این جزوه شما کلی ایده در مورد افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک دو پیدا خواهید کرد. 

۲- مقاله نحوه تاثیر زبان عمومی بر بهبود رایتینگ آیلتس را مطالعه کنید.در این مقاله یک مثال را بررسی کرده ایم که در آن می توانید ببینید در سال ۲۰۱۹ چگونه زبان عمومی داوطلبین نقش اساسی را در افزایش نمره رایتینگ آیلتس تسک دو آنان بازی می کند. 

۳- برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استفاده از منابع بیشتر می توانید به صفحه How to get a 7+ in Task Achievement مراجعه کنید. 

 

داوطلب آزمون آیلتس هستی؟

می خوای نمره ۷ رایتینگ آیلتس خودت رو قطعی کنی؟

نگران نباش، همین الان دوره آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ رو به صورت رایگان شروع کنید.  

 دوره آموزش رایتینگ آیلتس تسک ۲ رو همین الان شروع می کنم!

درباره ی سید‌یاسر موسوی

سید یاسر موسوی
بنیانگذار و موسس گروه آموزشی تیک لرن24 هستم. بیشتر از 10 ساله که دارم در همه سطوح زبان انگلیسی تدریس می کنم. همیشه معلم بودن بهم حس خوبی رو میداده و یه آرزوی خیلی بزرگ داشتم، اونم این که بتونم زبان انگلیسی رو به صورت گسترده تری به همه مردم عزیز کشورم ارائه بدم. گروه آموزشی تیک لرن24 در نتیجه همون اشتیاق سوزان به وجود اومد. توی این سایت هر چیزی که در مورد آموزش زبان انگلیسی بشه را بهتون از صفر تا صدش رو ارائه خواهیم داد.

میخواهم شنبه های هر هفته آموزش های اختصاصی گروه تیک لرن 24 را در ایمیلم دریافت کنم

همچنین ببینید

connected sentences در آزمون آیلتس

connected sentences در آزمون آیلتس چیست؟ (آپدیت ۹۸)

در این مقاله آموزشی میخواهیم درباره connected sentences در آزمون آیلتس صحبت کنیم و شما را با اهمیت و تکنیک های این مبحث آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *