تقویت واژگان زبان انگلیسی در6 روش خاص و کاربردی و روش انجام آن.

6 روش محرمانه ولی ساده برای تقویت واژگان زبان انگلیسی

افزایش واژگان زبان انگلیسی
6 روش محرمانه ولی ساده برای تقویت واژگان زبان انگلیسیReviewed by محمد امین رضائی on Aug 2Rating:

تقویت واژگان زبان انگلیسی در 6 روش

 

انسان می تواند با تقویت واژگان زبان انگلیسی خود ارتباط بهتری با دیگران داشته که این امر می تواند نیازهای شما را برآورده کند.
ایا به دنبال روش هایی برای تقویت واژگان زبان انگلیسی خود هستید ؟
اگر دارید زبان خود را برای مدرسه و یا برای استفاده های شخصی زبان خود را تقویت می نمایید، هیچ اهمیتی ندارد، این مسئله مهم است که شما روزانه به دنبال لغات جدید برای یادگیری باشد.
اصلا چرا باید برای تقویت واژگان زبان انگلیسی خود تلاش کنیم ؟
به این دلیل که با تقویت این مهارت می توانید بسیار آسان تر با دیگران ارتباط برقرار نمایید و منظور خود را بسیار واضح تر بیان کنید و در همین حین قادر مختصر سخن گفتن نیز هستید. علاوه بر این، تقویت این مهارت بسیار سرگرم کننده و اینکه شما می توانید این مهارت را با استفاده از افراد اطراف خود بیاموزید و نیازی به خرج مقدار زیادی هزینه برای کلاس های مختلف نیز نیست.
یکی از دوستان، اعضای خانواده، بستگان و… را به چالش بیندازید که با شما با استفاده از لغات مختلف صحبت کنند تا بتوانید هر دو نفر شما لغات خود را تقویت نمایید.
دراین مقاله به این پی خواهید برد که چطور می توانید با استفاده از این 6 روش ساده و جالب مهارت لغات خود را تقویت نمایید.

 

1.بخوانید، بخوانید و…بخوانید

هر چه بیشتر بخوانید! چه رمان ها و کتاب های داستانی، متون و مقاله های ادبی و یا حتی مجله ها و روزنامه های زبان انگلیسی در هر صورت ممکن به شما کمک می کند تا مهارت لغات خود را تقویت نمایید. همانطور که درحال خواندن هستید، کلمات مختلف را بیابید و آنها را هایلایت نمایید؛ بعد از ان، سعی کنید با کنار هم قرار دادن انها جمله ای از آنها درست کنید که مهارت شما را  تقویت نماید و از انها بیشتر استفاده نمایید.
پس حتما به یاد داشته باشید هر چه بیشتر بخوانید بیشتر متوجه خواهید شد و با یادداشت برداری از انها، میتوانید استفاده از این لغات را نیز متوجه شوید.

 

تقویت واژگان زبان انگلیسی

تقویت واژگان زبان انگلیسی

2.حتما از دیکشنری استفاده کنید و همراه خود یک دیکشنری داشته باشید.

مهم نیست از چه نوع دیکشنری استفاده می نمایید، چه نرم افزار، چه کتابی و یا حتی انلاین، مهم نیست فقط این مهم است که یک دیکشنری همیشه به همراه خود داشته باشید. این امر به این دلیل است که اگر در حال خواندن مطلبی هستید، و کلمه ای جدید می یابید و معنی ان را نمی دانید بتوانید ان را در دیکشنری بیابید تا معنی و تلفظ ان را به درستی بیابید. پس برای دریافت معنی و تلفظ ان بهتر است که به دنبال اصطلاحات و کلمات شبیه بگردید و انها را بدانید تا بتوانید از انها نیز در سخن گفتن خود استفاده نمایید.

 

تقویت واژگان زبان انگلیسی

تقویت واژگان زبان انگلیسی

 

3. از دفترچه ای برای یادداشت کلمات جدید که یاد می گیرید استفاده نمایید

بهتر است که برای خود دفترچه ای برای یادداشت کلمات جدید که یاد میگیرید در نظر بگیرید، که بتوانید با استفاده از دفترچه روزانه کلمات خود را مرور کرده انها را برای خود یادآوری نمایید تا هیچوقت انها را فراموش نمایید.
علاوه بر این میتوانید از این دفترچه برای ایجاد لغت نامه ای شخصی استفاده نمایید تا قادر به دسترسی هر چه سریع تر به سوالاتی دارید باشید.

 

4. هر روز کلمه ای جدید را یاد بگیرید

سعی کنید هر روز با مطالعه مطالبی جدید، کلماتی جدید یاد بگیرید.
اگر به دنبال تنوعی در این مطلب هستید بهتر است فیلم ها و ویدیوهایی را نگاه کنید که به انها علاقه دارید و سعی کنید با یادداشت برداری از انها، کلمات مورد نظر را در ذهن خود ثبت کنید و از انها روزانه استفاده کنید.
ویدیو ها و فیلم ها بهترین روش برای یادگیری کامل کلمات و به خاطر سپردن تلفظ انها است.

 

5. بازی کنید
منظور از بازی اینجا به معنای بازی ویدیویی و یا بازی های کامپیوتری نیست، بلکه به معنای چالش های مختلف زبان انگلیسی میباشد که به شما کمک می کند تا بتوانید مهارت لغات خود را تقویت نمایید، با این امر شما خود به خود انگیزه ای جدید برای یادگیری انگلیسی ایجاد می کنیدو حتی سرگرمی ای جدید برای یادگیری زبان انگلیسی خود ایجاد می کنید.

 

6.دخالت در مکالمه ها و گفتگو ها
شما می توانید به سادگی با گفتگو و مکالمه با افراد دیگر و با به چالش کشیدن انها توسط استفاده از لغات سخت، خود شما نیز کلماتی جدید تر یاد بگیرید که می توانید از انها در مناطق مختلف استفاده نمایید.

 

گروه آموزش زبان انگلیسی تیک لرن24 به شما پیشنهاد میکند تا از لینک های زیر هم دیدن فرمایید
چگونه فقط با 1000 تومان سرعت یادگیری زبان انگلیسی مان را به سرعت یک فراری آخرین مدل برسانیم؟
چگونه سرعت یادگیری زبان انگلیسی خود را به سرعت یک بنز برسانیم؟

یادگیری زبان انگلیسی

تیک لرن24

5 (100%) 1 vote